Gizem Büşra Bilgiç’ten önemli açıklama....

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gizem Büşra Bilgiç’ten önemli açıklama....
Abone ol
Zafer Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Pamuk’un “partimizle hiçbir ilgisi ve bağlantısı kalmamıştır” dediği, Zafer Partisi Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Gizem Büşra Bilgiç, yazılı bir açıklama yaparak, Zafer Partisi Gaziantep’ten milletvekili adayı olduğunu duyurdu.

Zafer Partisi Gaziantep İl yönetimine seçimle geldiğini ifade eden Bilgiç, yönetimden il başkanının kararıyla çıkarılamayacağını  hatırlattı.

 “Gaziantep’te kimler milletvekili adayı olabilir” başlıklı haberimizde tüm partilerin kulislerde ismi geçen aday adayları yazılmış, Zafer Partisi Gaziantep’te milletvekili aday adayı olarakta Prof. Dr. Ümit Özdağ, Gizem Büşra Bilgiç, Mehmet Pamuk isimleri paylaşılmıştı.

Zafer Partisi İl Başkanı Mehmet Pamuk, milletvekili kim olabilir haberinde ismi geçen Gizem Büşra Bilgiç’in partiyle ilişkisinin kalmadığını basın bülteniyle kamuoyu’na duyurmuştu.

Yaşanan olaylar üzerine Açıklma yapan Gizem Büşra Bilgiç, hakkındaki yorumlara ve Zafer partisi ile ilgili durumuna açıklık getirdi.

Gizem Büşra Bilgiç’in yaptığı açıklma şöyle;

AVUKAT GİZEM BÜŞRA BİLGİÇ BASIN AÇIKLAMASIDIR

İl Başkanımız Sayın Mehmet Pamuk’un basına göndermiş olduğu whatsapp mesajı, sms ve bilgilendirme e-maili gerçeği yansıtmamaktadır. Benim Zafer Partisi İl Başkan Yardımcılığı ve Basın  Yayın Medya Başkanlığı ve Parti Sözcülüğü görevim hukuki ve fiili olarak devam etmektedir. Siyasi partilerde seçimle ve kongre ile göreve gelen parti yönetim kurulu üyelerinin yönetim kurulu üyeliklerinin nasıl sonlandırılacağı, hangi usul ve esaslarla yapılması gerektiği parti tüzüğümüzde ve seçim kanunlarında açıkça bellidir. Ben, parti tüzüğümüze ve parti disiplinine aykırı hiçbir davranışta bulunmadım. Partimiz tüzüğüne ve disiplinine aykırı hiçbir açıklama da yapmadım.

Parti içerisinde bugüne kadar partimizin daha iyi yerlere gelebilmesi için hep mücadele verdim, gece gündüz demeden partimin bir neferi olarak çalıştım. Hukuka ve partimizin prensiplerine aykırı gelen yönetim tarz ve üsluplarına muhalefet ettim. Ama mücadelemi parti içerisinde yaptım, “ Kol kırılır, yen içinde kalır.” düsturu ile davrandım. Bundan sonra da mücadelemi basın üzerinden değil, partimizin yetkili kurulları üzerinden yapmanın doğru olduğu inancını taşımaktayım. Partimize zarar vermek istemem. Ben, Zafer Partisi’nin bir neferiyim. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın emrinde ve hizmetindeyim.

İl Başkanımız Mehmet Pamuk’un tüm basın mensuplarına gönderdiği, şahsımı hedef alan ve parti ile ilişiğimin kesildiğine ilişkin mesajının ardından bununla da yetinmeyip tüm basına basın bülteni düzenleyerek, şahsımı hedef alarak, isim vermeden aday adaylığımın partinin bilgisi dışında olduğunu içeren beyanatı da gerçeği yansıtmamaktadır.

Ben birçok parti toplantılarımızda Milletvekili aday adayı olacağımı dile getirdim. Bu konuda karar vermeden önce de Genel Merkezimizi ziyaret ederek davamızın lideri, partimizin Genel Başkanı, bu davaya ömrünü adamış, hayati riskler almış en yetkili kişi olan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı makamında ziyaret ederek görüştüm. Parti içinde yaşanan sorunları kendilerine ilettim. Benim partiye hangi konumda, nerede hizmet etmem gerektiğini, kendisinin verdiği talimatlara uygun olarak davranacağımı ve kararımın bu yönde olacağını söyledim. Sayın Genel Başkanım bana; “ Gizem Hanım, ben seni Gaziantep’te Milletvekili olarak görmeyi düşünüyorum, hemen git milletvekili olmak için çalışmalarına başla. ” şeklinde talimat verdi. Ben seçim kampanyalarım için reklam tanıtım medya alanında yapacağımız çalışmalar ve seçim kampanyaları üzerinde ön çalışma yaparken Gaziantep’te yayın yapan kenthaber27.com internet haber sitesinde genel seçim analizi içeren bir haberin yer alması Zafer Partisi adayları arasında benim ismimin geçmesi üzerine yukarıda belirtmiş olduğum olaylar yaşanmıştır. Oysaki yapılan seçim analizi haberiyle benim hiçbir bilgim ilgim ve haberim yoktur. Haber salı günü yayınlanmış. Ben ise, haberi cuma günü gördüm, cuma günü haberi görünce sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Üstelik haberde benim vermiş olduğum bir demeç, bir beyanat ve bana ait hiçbir ifade yoktur. Haberde tüm siyasi partilerin durumları değerlendirilip kamuoyunda partilerin aday olarak isimleri geçen şahıslar yer almaktadır. Bu durum ilgili gazetenin tamamen kendi görüş, düşünce ve gözlemlerini içermektedir. Bu durumun teyidi, ilgili haber sitesi ve gazetenin sahibi Sayın Arif Kurt’tan sorularak teyit edilebilir. Benim bu habere  hiçbir şekilde müdahalem ve bilgim söz konusu değildir. Benim ismimin İl Başkanı’nın önüne yazılmasının İl Başkanımız tarafından resmi bir sıralama gibi algılanarak ani ve düşünmeden yapılan davranışlar hiç yakışık almamıştır. Partimize zarar vermiştir. Partimizin tüm fertleri davranış ve açıklamalarına dikkat etmeleri gerekir. Partimizde yetkili kurullarda görev alanlar, makam mevki sahibi olanların daha dikkatli ve hassas davranmaları gerekmektedir. Bu bir keyfiyet değil, davamız için zorunluluktur.

Zafer Partisi Gaziantep İl ve İlçe Teşkilatlarında görev alan, birbirinden değerli birçok dava arkadaşlarımız bulunmaktadır. Tüm arkadaşlarımız Milletvekilliğine, Belediye Başkanlığına, Belediye Meclis üyeliğine, İlçe ve İl Başkanlıklarına ve Parti Yönetim Kurulu Üyeliklerine fazlasıyla layıktır. Ama milletvekili adaylığı kişilerin, kişisel tercihleridir. Her arkadaşımız tercihini farklı alanlarda kullanabilir. Hiçbir dava arkadaşımız ve şahsım bu adaylık tercihlerinden dolayı eleştirilemez, suçlanamaz. Siyaset bir iddia sanatıdır. Hiçbir iddiası, hedefi olmayan kişilerin siyasette yeri yoktur.

Bana göre daha yaşlı ve tecrübeli olan İl Başkanımız bir iletişim kazası yapmıştır. Bir anlık öfke ve hırsına yenik düşmüştür. Ben İl Başkanı olmuş olsa idim, böyle bir haber çıkmış olsaydı, tepki göstermek yerine destek olurdum. Basına vereceğim demeçte de “Partimize olan ilgi ve alaka aday olmak isteyenlerin çokluğu, gösteriyor ki Zafer Partisi Zafere yürümektedir, partimize teveccüh her gün artıyor, partimizin baraj sorunu yoktur. Tüm partililerimiz bu göreve fazlasıyla layıktır. Bende İl Başkanı olarak tüm aday arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayım, destekçisiyim.” şeklinde bir açıklama yapardım. Böyle bir açıklama ise, İl Başkanını küçültmez büyütürdü. Partimizde de ivme yukarı doğru çıkardı. Siyaset bir ekip işidir, kadro işidir. Hiç kimse tek başına bir şey yapamaz, siyasetin sermayesi insandır.

Biz insanları kırarak, üzerek, dışlayarak, engelleyerek hiçbir yere gelemeyiz, Bir olarak beraber olarak birlikte güçlü olabiliriz. İnsanları kazanarak gönüllere girerek kalpleri fethederek bir yerlere gelebiliriz. Bu nedenle benim için Zafer Partili her fert değerlidir, önemlidir, partimizin en ücra köşesindeki üyesinden delegesine, çaycısından yönetim kurulu üyelerine ve il ve ilçe başkanlarımıza kadar hepsi değerlidir ve önemlidir. Zafer Partili gençlik örgütleri de kadın örgütleri de, gençler de kadınlarda hatta çocuklar da Zafer Partisinin mihenk taşlarıdır. Partimizin geleceği için son derece önemlidirler. Partimizin yetkili organlarında görev alanların bu sorumluluk bilinci ile hareket etmesi gerektiğine yürekten inanıyorum. Burada İl Başkanımız Sayın Mehmet Pamuk’a çağrıda bulunuyorum; “Önemli olan benim veya senin veya herhangi birisinin milletvekilliği aday adaylığı veya sıralaması değil, bizim için önemli olan partimizin kazanmasıdır, davamızın zafer ile sonuçlanmasıdır, kazanmak için en isabetli ve en doğru aday ile seçime gidilmesidir, önemli olan aday olmak değil kazanmaktır.”

Bu basın açıklaması şahsımı hedef alan, itibar suikastı yapmayı planlayan sms, e-mail, whatsapp bildirimi ve basın bülteni sonucunda nefsi müdafaa olarak konuya açıklık getirmek için zorunlu olarak yapılmıştır. Yoksa parti içi bir mücadele ve parti içi sorunları medya üzerinden tartışmayı amaç edinmemiştir. Şahsımı hedef alan, basında yer alan veya basın yolu ile yapılan tüm açıklamalara basın bülteni olarak cevap verilecektir.

Aday adaylığı ile ilgili ön çalışmalarımız tamamlanınca kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyerek ve tüm basın mensuplarını davet ederek resmi açıklamada bulunacağım. Ben partimin, partilimizin, halkımızın ve partimizin lideri Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın emrinde ve hizmetindeyim. Bu davaya hizmet etmeye de devam edeceğim. Partimin bir neferi olarak çalışmalarımı sürdüreceğim. Böyle bir açıklama yapmak zorunda bırakıldığımdan dolayı derin bir üzüntü duymaktayım, keşke sayın İl Başkanım Mehmet Pamuk o haberi gördüğünde Basın Yayın Medya Başkanlığı ve Parti Sözcülüğü görevimden dolayı benimle temasa geçip işin doğruluk payını öğrense idi, böyle bir açıklamaya ve bu tür polemiklere de gerek kalmayacaktı, konu bundan ibarettir. Tüm basın mensuplarına, partililerimize ve halkımıza bu bilgilendirmeyi yapmış bulunuyorum. En samimi duygularımla teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Zafer, Zafer Partisinindir.  (05.02.2023)"

​​​​  AVUKAT GİZEM BÜŞRA BİLGİÇ

Kaynak:AA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti Gaziantep il Başkanı'nın beklenen istifası!Önceki Haber

AK Parti Gaziantep il Başkanı'nın beklen...

Gaziantep'te 6 Şubat'ta elektrik kesintisi olacak yerlerSonraki Haber

Gaziantep'te 6 Şubat'ta elektrik kesinti...

Yorum Yazın

GSO’da sürdürülebilirlik için ESG ve dijitalleşmenin önemine dikkat çekildi
Şahinbey Belediyesi’nin tesislerine kursiyer olarak geldi eğitimci olarak kaldı
GTO MYM, geleceğin mesleklerini belgelendiriyor
 İtfaiye Haftası'nda duygulandıran buluşma
Furkan Apartmanı'nın bilirkişi raporu tamamlandı!
Coşkunlar Evden Eve Taşımacılık
Bizce Reklam
İSO 500’deki SANKO şirketleri
Gastronomi Dünyası için GİBTÜ’den önemli bir çalışma
Yüzlerce çocuk evinin bahçesinde eğitim görüyor
Gaziantep'in tarihi mahallesinde huzur güven uygulaması: 3 gözaltı
Devrilen akaryakıt yüklü tankerin sürücüsü hayatını kaybetti
Gaziantep FK'dan flaş olağanüstü genel kurul kararı
Jandarma fıstık bahçelerinde hırsızlara göz açtırmıyor
Bilim Şehitkamil’e, ilgi her geçen gün artıyor
Makine ve metal sektörünün sorunları GSO’da konuşuldu
Kandil Gecesi Büyükşehir Camilerde İkramda Bulundu
İSO 500’de Lidersan’ın Rekor Yükselişi
Sedat Yıldız: Gaziantep'te tüm belediyeleri alacağımıza inanıyoruz
CHP Gaziantep’te kongreler bitti istifalar başladı