memo

Bugun...
18-05-2018 11:02 Kategori: GENEL

Gençlerimiz bu ülkenin geleceği için çok önemli

Gençlerimiz bu ülkenin geleceği için çok önemli
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. "

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Gençlerin bu ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadeleyi, büyük bir zaferle taçlandırarak tarihe adını altın harflerle yazdırmış bir milletiz. Milli bayramlar bizlere bu vatanın kolay kurtulmadığı, milletimizin zor şartlar altında zaferlerle dönmüş olduğunu hatırlatır. Milli Mücadelenin Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘’Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” sözleriyle 99 yıl önce vatanımızı gençlere emanet etmiş ve gençliğe verdiği değeri göstermiştir. Gençlerimiz bu ülkenin geleceği için çok önemlidir. Bizler de üniversiteler olarak verdiğimiz eğitimle bu ülkeye katkı sağlamak ve ülkemize artı değer katacak bireyleri yetiştirmek için her  yıl daha da fazla çaba gösteriyoruz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak bu yıl onuncu yılımıza girmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Mezun olarak uğurladığımız gençlerimizin de aldıkları eğitimle bu ülkenin en değerli temsilcileri olacaklarına, vatanı sevgileri ile koruyacaklarına ve barış, huzur içinde bir toplum oluşturacaklarına olan inancım sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm gençlerimizin ve milletimizin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.’’

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU