memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

14-05-2019 11:47 Kategori: SAĞLIK

Gebelik Sonlandırmada Yaşanan Riskler

Gebelik Sonlandırmada Yaşanan Riskler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Anestezi uygulandığı ve ilaç kullanımı yapıldığından gebelik sonlandırma işleminde de riskler bulunabilmektedir. İki çeşit gebelik sonlandırma işlemi vardır ve bu işlem tercihine gebeliğin süresi karar vermektedir. "

İlerlemiş gebeliklerde sonlandırma işlemi yapılırken vakumlu yöntem tercih edilmektedir. Bolu Kürtaj fiyatları olarak yapılan aramalarda uygun sunumda sayfada yapılıyor. Hem fiyat hem de işlemin uygulanması konusunda sistemde bulunan sayfadaki iletişim alanlarından bilgi almanız mümkündür. Gebelik sonlandırıldıktan sonrada kişilerin dikkat edilmesi gereken durumlara sayfadan bakabilir. Bunun için her bilgi ve sorularda sayfada detaylı şekilde bulunuyor.
Gebeliğin sonlanması için yasal sürece de dikkat etmek gerekmektedir. 10 haftalık gebeliklerde isteğe bağlı sonlandırma sorunsuz şekilde olabilmektedir. Bunun dışında kişiye zarar verecek gebelik durumlarında 12 ve 20 hafta süreçte değerlendirilebiliyor. Özellikle sorunlu gebeliklerde beklenen bu haftalarda kişilerde sağlık sorunu yaşamamaktadır. Doğru uygulama ve uzman kontrolünde yapılan gebelik sonlandırma da kişiler daha sonrasında günlük hayatlarına kısa sürede dönüş yapabilmektedir. Bu işlemde dinlenme süresi yalnızca anestezinin etkisinin gitmesini beklemek kadar olmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında düzenli alınan antibiyotik ve ağrı kesici ile de bu durum sorunsuz hale gelebiliyor.
Düşük Sonrasında Rahimde Olabilecek Durumlar İçin Neler Yapabiliriz
İsteğe bağlı oluşan düşük işleminde yapılacak olan çeşidinde önemi büyüktür. İlaçlı ve vakumlu şekilde yapılan bu yöntemde gebeliğin ilerlemiş olmasına da dikkat edilmelidir. İlerlemiş gebeliklerin sonlandırılmasında tercih edilen yöntem için vakum kullanılmalıdır. Bolu Kürtaj Fiyatları için merak edilen sorularda genel olarak uygun fiyat sunumunda bulunuyor. Bunun içinde uygun fiyat dahilinde yapılan vakumlu gebelik sonlandırma da genel anestezi uygulanıyor. Vajinadan rahim içerisine gönderilen kanül ile gebelik sonlandırma başlar. Elektrikli titreşim ya da ilaç kullanımı ile yapılan vakumlu gebelik sonlandırma da şırınga çekimi sonrasında gebelik alınır.
Düşük sonrası kişilerde oluşan kanama bittikten sonra bir sonraki yeni regli dönemi 6 hafta kadar olmalıdır. 6 hafta sonrasında da gerçekleşmeyen regliler içinde kişilerin doktora başvurması gerekmektedir. Bu anlamda alınan önlemler dahilinde sağlıklı regli dönemleri sağlanmışta olacaktır. Düşük sonrasında alınan önlemleri kontrolü ve detayların bilinmesi içinde https://www.uzayyildirim.com/ sayfasını ziyaret etmek gerekmektedir. Sayfa üzerinden bulunan iletişim numaralarından da klinik hakkında bilgi almanız da mümkündür. İletişim numaraları dışında da sayfanın kategorilerini inceleyerek düşük ve gebelik sonlandırma hakkımda detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.
Düşük Sonrasında Hangi Durumlarda Doktora Başvurulmalıdır
Ciddi ve yoğun kanamalarda düşük sonrası mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında rahim üzerinde bulunan çok şiddetli kramplar içinde doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz. Bolu Kürtaj Fiyatları sonrasında merak edilen durumlarda biri de kanama sonrası regli dönemidir. Bu anlamda ortalama süresi olarak beklenen 6 hafta sonrasında oluşmaz ise doktora gidilmesi gerekiyor. Kanamanın pıhtı şekilde olmasında da herhangi bir sorun görülmemektedir. Op. Dr. Uzay Yıldırım sayfasında bu konuların detaylı bilgileri vardır. Sayfa üzerinde bulunan link üzerinden de gerekli alana erişim sağlamak mümkündür.
Mide bulantısı ya da yüksek ateş durumlarında da mutlaka doktora gidilmelidir. İstenmeyen gebeliklerde kişilerin vücut ateşinin en fazla 38 olması gerekmektedir. 38 derecenin üzerinde bulunan vücut ateşinde kişilerin doktor tarafından tekrar olarak muayene olması gerekiyor. Düşük sonrası oluşan ağrılar içinde kişilerin doktor tarafından verilen ağrı kesicileri kullanması öneriliyor. Aynı zamanda rahim dokusunda herhangi bir sorun olmaması açısından da antibiyotik kullanımına dikkat edilmelidir. Düşük sonrasında vücudun enfeksiyon kapmaması içinde cinsel ilişki bir süreliğine ara verilmelidir. Bu durumda uzman doktor tarafından konuşularak belirlenmelidir.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU