memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

30-06-2018 11:41 Kategori: GENEL

Gaziantep'te 'Öğrenme Şenliği' başladı

Gaziantep'te 'Öğrenme Şenliği' başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Hayat Boyu Öğrenme kurumlarının düzenlemiş olduğu şenlik üç gün boyunca Festival Park'ta devam edecek. "

Gaziantep'te 'Öğrenme Şenliği' başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Hayat Boyu Öğrenme kurumlarının düzenlemiş olduğu şenlik üç gün boyunca Festival Park'ta devam edecek. 

ŞENLİK ÜÇ GÜN DEVAM EDECEK

Gaziantep'te Hayat Boyu Öğrenme kurumlarının düzenlemiş olduğu ve üç gün boyunca sürecek olan ''Gaziantep Öğrenme Şenliği'' Festival Park'ta başladı. Düzenlenen etkinliklerle Gaziantep’te bulunan 9 ilçedeki 10 Halk Eğitimi Merkezi ve 1 Olgunlaşma Enstitüsünün ürünlerini sergileme, etkinlikler, aktivite ve tanışmaları, eğitimlerle ilgili olan uygulamalar ve gösterileri yapma imkanı sunuyor. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen şenlik 1 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek. 

YÜZDE 50'SİNE ULAŞILDI

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete yaptığı açılış konuşmasında, ''Şehrimizde 10 Halk Eğitim Merkezi ve 1 de Olgunlaşma Enstitümüz ile vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.. Bu kurumlarımızda örgün eğitim içinde veya dışında olsun her yaş grubuna eğitimin bir hayat boyu öğrenme süreci olduğunu çeşitli kurslarla, çeşitli etkinliklerle ve çeşitli eğitimlerle göstermeye çalışıyoruz. Bu amaç kapsamında şehrimizde 2017-2018 eğitim öğretim yılında 11 bin 496 kurs açılmış olup açılan bu kurslara 239 bin 322 kursiyerin katılımı sağlanmıştır. Okuma yazma seferberliğinde şehrimizde 941 okulda açılan 2 bin 671 kursta 31 bin 183 vatandaşımız okuma yazma öğrendi. Böylelikle Gaziantep olarak okuma yazma seferberliğinde okumaz yazmaz vatandaşlarımızın yüzde 50'lik kısmına ulaşmış bulunmaktayız. Ayrıca bu oranla Gaziantep olarak Türkiye 3'üncüsü olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah şehrimizde okumaz yazmaz bir vatandaşımız bile kalmayana kadar bu azim ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz'' dedi. Konuşmaların ardından Halk Oyunları, İşaret Dili gösterileri, Mehter Takımı, Açık Ortaokul / Açık Lise Mezuniyet Töreni ve Okuma Yazma Sertifika Töreni yapıldı ardından birçok alanda açılan stantlar gezildi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU