memo

Bugun...
17-10-2016 10:30 Kategori: GENEL

Gaziantepli ünlü baklavacı Yıldırım'ın acı günü

Gaziantepli ünlü baklavacı Yıldırım'ın acı günü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD) Genel Başkanı ve TÜMSİAD Kurucu Başkanı Mehmet Yıldırım'ın annesi Fatma Yıldırım hayatını kaybetti. "

Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD) Genel Başkanı ve TÜMSİAD Kurucu Başkanı Mehmet Yıldırım'ın annesi Fatma Yıldırım hayatını kaybetti. 

İstanbul'da hayata gözlerini yuman merhume Fatma Yıldırım'ın ölümü ailesi ve yakınlarını yasa boğarken, cenazesi bugün ikindi namazına müteakip İstanbul Bağcılar'da Yıldıztepe Mahallesi Yeşilbağ Ulu Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından cami mezarlığına defnedilecek.

Memohaber olarak Yıldırım ailesini başsağlığı dileriz.

MEHMET YILDIRIM KİMDİR?

İlkokulu bitirdikten sonra 11 yaşında baklavacılık mesleğine başlayan Mehmet YILDIRIM ; 1982 yılında kurulan aile şirketinde çalışmaya devam etmiştir. 2000 yılında aile şirketinden ayrılarak kendi şirketi olan YILDIRIM GIDA’ yı kurmuştur. TATLİCİ markası ile baklava ve tatlı sektörüne toplu üretim yapan Yıldırım Gıda; catering, süpermarketler, oteller, pastaneler ve kamu kuruluşlarına ürün vermektedir.

Yıldırım Gıda günlük 6 ton üretim kapasitesi ile sektöründe lider firmalar arasında yer almaktadır.

Mehmet Yıldırım, 2001 yılında Türkiye’nin en ünlü baklava ve tatlı markaları tarafından kurulan BAKTAD (Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği)’ın Kurucu Başkanı ve halen Yönetim Kurulu Başkanıdır.

2005 yılında kurulan 57 ilde ve 12 Avrupa ülkesinde şubeleri bulunan, Türkiye’nin en fazla üyeye sahip sivil toplum kuruluşu olan TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği)’ ın da kurucu başkanı olan Yıldırım, TÜMSİAD'ın 2009 yılına kadar 4 yıl Genel Başkanlık görevini yürütmüştür.

Başkanlığını yaptığı sivil toplum örgütleri ile Türkiye’nin kalkınmasına ve üyelerinin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmakta ve her 2 derneğinde yapmış olduğu birçok projeler ile de bu amaçlar doğrultusunda desteğini sürdürmektedir.

İTO Meslek Komitesi  olan 72 no’lu Komitede (Baklava, pasta ve şekerli mamuller meclis üyeliği görevini sürdürmektedir. 2009-2012 yılları arası TOBB delegesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2009-2012 yıllarında TOBB’a bağlı çalışan Türkiye’de ki tüm illerde bulunan Ticaret Odalarını temsil eden Ticaret Odaları Konsey üyeliğine seçilmiştir.

Mehmet Yıldırım evli olup bir erkek, iki kız çocuğu babasıdır.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU