memo

Bugun...
07-06-2018 12:03 Kategori: GENEL

Gaziantep’e 668 Milyon TL’lik 9 Tesis

Gaziantep’e 668 Milyon TL’lik 9 Tesis
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gaziantep’te tesis edilen 9 tesisten 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 8 adet tesisin ise temelini atacak."

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gaziantep’te tesis edilen 9 tesisten 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 8 adet tesisin ise temelini atacak. Açılışı gerçekleştirilecek tesis Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Gaziantep’e kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 7 adet ve Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 8 Mayıs Cuma günü saat 18.30’da Şahinbey Şehreküstü Konakları’nda düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 668 milyon TL yatırım bedelli 9 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Kılavuzlu Sulaması 3. Kısım, Kılavuzlu Sulaması 4. Kısım, Kayacık Sulaması 1. Kısım, İslahiye Güneş Barajı ve Sulaması, İslahiye Yesemek Barajı ve Sulaması, Şahinbey Burç Çamlık Göleti ve Sulaması ile 1 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarında temellerini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan İslahiye Bayraktepe Barajı Sulaması’nın açılışını gerçekleştirecek.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 9 tesisin maliyeti ise 668 milyon TL.

Ayrıca, Gaziantep’te düzenlenecek merasimde 10 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu ceviz ve fıstık çamı fidan türlerinden oluşan toplam 5.000 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Gaziantep’in Münbit Toprakları Suya Kavuşuyor

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 295.450 dekar zirai alan modern sulama sistemine kavuşacak. 6 milyon 250 bin metreküp su biriktirilecek. 1 ilçe taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU