memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-04-2019 13:23 Kategori: KÜLTÜR SANAT

GAÜN'de Tiyatro Festivaline yoğun ilgi

GAÜN'de Tiyatro Festivaline yoğun ilgi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (GÜTOT) tarafından 10’ncusu düzenlenen Tiyatro Festivali Koç Üniversitesi’nin hazırlandığı ‘İnsanlar, Mekânlar ve Eşyalar’ oyunu ile finali yapıldı. 7 Gün süren festivali yaklaşık 10 bin sanatsever kişi izledi."

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde gerçekleşen final gösteriminden önce öğrencilerle bir araya gelen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep Üniversitesi olarak 10 yıldır Tiyatro festivalini düzenlediklerini belirterek, sanatın önemine değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tiyatro, toplumun aynasıdır. O aynada neyi seyretmek istiyorsanız onun görselini ortaya koyarsınız. Tiyatro, toplumu bilinçlendirmek, bilgilendirmek ve doğru yönetmek açısından aynı zamanda hicivi de kullanan drama sanatıyla insanlara yol gösteren bir sanattır.

26 Yıldır benim üniversitemde tiyatro topluluğu aktif ve bunu kurumsallaştırarak 10 yıldır festival devam ediyor. Festivalden dolayı diğer üniversitelerden misafirlerimiz geliyor. Yaşayan, dinamik, konuşan ve birbirini incitmeden tartışan bir üniversiteli gençlik olduğunuz için hepinizle gurur duyuyorum.”

Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun, ‘Tanrı, Zat-ı Şiddet ve Bir Şey Yap Met’ oyunlarını sahnelediği ve toplamda 11 oyunun sergilendiği festivalde 7 Üniversite katılım sağladı.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU