memo

Bugun...
28-06-2018 11:12 Kategori: GENEL

GAÜN’de mezuniyet coşkusu

GAÜN’de mezuniyet coşkusu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda mezun olan 9 bin 550 öğrenci kep atıp, mezuniyet coşkusu yaşadı."

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda mezun olan 9 bin 550 öğrenci kep atıp, mezuniyet coşkusu yaşadı.

GAÜN Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün kampüs alanı içerisindeki kütüphane projesinden çok etkilendiğini belirterek, şehre 24 saat hizmet verecek olan bu kütüphanenin çok önemli olduğunu ifade ederek, hükümet olarak hayat boyu öğrenmenin alt yapısını oluşturuyoruz şeklinde konuştu.

Gaziantep Üniversitesi’nden mezun olan gençlere tavsiyelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şunları söyledi: “Bugün çok önemli bir gün. Çalıştınız, başardınız, mezun oldunuz ve yeni bir dönemin eşiğindesiniz. Sizinle gurur duyuyoruz çünkü ülkemizin sizin gibi yetişmiş gençlere ihtiyacı var. Dünya ve Türkiye çok büyük bir değişimden geçiyor. Bu değişim çok derinlemesine ve geleceğimizi etkileyecek büyük trendler var. Hepimizi etkileyecek ama sizler Gaziantep Üniversitesi gibi çok köklü, kadim, başarılı bir Üniversitede değerler eğitimi aldınız. Gerekli sosyal becerileri kazandınız ve bu değişime ayak uydurmanın ötesinde ülkemize çok büyük katkılar vereceksiniz” şeklinde konuştu.

“Her zaman için azimli olmak, çalışmak esastır, bu nedenle hiç vazgeçmeyin” diyen Başbakan Yardımcısı Şimşek, “Mezun oldunuz, zorlu bir maraton bitti ama yeni maratonlar başlıyor. İş ararken, çalışırken başarı için çok daha ısrarcı olun, asla vazgeçmeyin ve şunu unutmayın ki, bir kapı kapanırsa mutlaka onlarca, binlerce kapı açılır. Kendinize ve başkalarına güvenin. Duygusal zekânın en önemli bileşenlerinden bir tanesi güvendir. Asla kötümser olmayın çünkü kendinize olan güven, kararlılık, azim, inanç mutlaka başarıyı getirir. Empati yapmayı unutmayın, nerede olursanız olun, ne iş yaparsanız yapın kendinizi zaman zaman diğer arkadaşlarınızın, başkalarının yerine koyun çünkü empati yapmakta duygusal zekanın en önemli bileşenidir. Önümüzdeki dönemde bunu yaptığınız ölçüde hem kendinizle, hem toplumla, hem de çevrenizle daha barışık ve başarılı olabilirsiniz” diyerek, öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen öğretim elamanlarına teşekkür etti.

PROF. DR. GÜR: İKBAL VE İSTİKBALİMİZE KATKI SAĞLAYAN HERKES BU MİLLETİN ÖZ EVLADIDIR

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, GAÜN mezuniyet töreni açılış konuşmasında, dünya demokrasilerine gerçekten örnek olacak, huzur ikliminde barışçıl bir şekilde, yüksek katılımla bir seçim yaşadıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Gür, “Türkiye’mizin istikrar, istiklal ve ikbali için katkı sağlayan herkes bu milletin öz evladıdır ve millet olarak da ikbal ve istiklalimiz için katkı sağlayanlarla her zaman beraber yürümekten onur duyacağız. O yüzden yeni meclisimiz oluşurken aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın son dönemdeki yapmış olduğu, dünyadaki başarıları, ilerleme, teknoloji ve eğitime yaptığı yatırımlardan dolayı ve özellikle de Üniversitemize sürekli verdiği destekten dolayı, hükümetimize ve vekillerimize sizin huzurunuzda teşekkür etmeyi bir borç biliyorum” dedi.

PROF. DR. GÜR: GAÜN’DEN MEZUN OLDUĞUNUZ İÇİN ONUR DUYUN

Mezun olan öğrencilere seslenen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Gür, “Eğitim, hayat boyu öğrenmek demektir. Biz size etiği, ahlakı ve bilgiyi öğrenmenin yollarını öğrettik, gerisi size kalmıştır. Mezun olmakla kitaplar kapanmıyor tam tersine bundan sonra işiniz daha zor çünkü ayaklarınız üzerinde durmak zorundasınız. Bu aşamadan sonra paylaşmanın zenginliğini, bilgiyi birlikte öğrenmenin çeşitliliğini ve aynı zamanda yanınızda bulunanlara kendinizden fedakârlık ederek destek verme zamanıdır. Türkiye artık eğitime çok büyük yatırımlar yapıyor. Ülkemizde Üniversite sayısı 207 oluyor. Büyük yatırımlarla Ar-ge’ye, alt yapıya ve ekonominin temeli olan ileri düzey teknolojik ürünler üretmek için yeni insan kaynaklarına ihtiyacımız var. İşte biz üniversiteler olarak; 2023’e ve daha yüksek hedeflere giderken kaliteli, kalifiye ve niceliği yüksek meslek sahipleri yetiştirmek üzere üniversitelerimizi formatlıyoruz. Sizler bu formatlanmış eğitim sisteminden geleceğe katkı sağlayarak mezun oldunuz, donanımlısınız o yüzden Gaziantep Üniversitesi’nden mezun olduğunuz için onur duyun ve bu kimliğe lütfen hayatınız boyunca leke getirmeyin” dedi.

Öğrenci yakınlarına seslenen Prof. Dr. Ali Gür, “Gaziantep Üniversitesi her zaman sizlere ve çocuklarınıza açıktır. Bu kapıdan her zaman girebilirsiniz. Burada çocuklarınız anılarınızla yaşadıysa, sizlerle de bu hatıraları birlikte paylaşmaktan onur duyarız” diyerek, öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen öğretim elamanlarına seslenerek, öğrencilerin yetişmesinde çok çaba sarf ettiklerini ve mezun olan bu gençlerin onların eseri olduğunu belirtti.

Mezunlar adına konuşma yapan GAÜN İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencisi Birsen Polat, Rektör Prof. Dr. Ali Gür’e, Üniversite yönetimine, öğretim elamanlarına, öğrenci arkadaşlarına ve öğrencilik yaşamında emeği geçen herkese teşekkür ederek, mezun olmanın gururu içerisinde seslendiğini ifade ederek, “Senelerce gördüğümüz yönetimi, ekonomiyi, siyaseti konuşturma vakti. İşte şimdi bu halkın kazanımlarından aldığımız adımların nişanelerini görme vakti” diyerek, mezun arkadaşlarına bu yolda hep iyi insanlarla karşılaşın dileğinde bulundu.
 

DİPLOMALAR PROTOKOL TARAFINDAN VERİLDİ

Mezun öğrencilerin Gaziantep Üniversitesi andını okuması sonrasında diploma ve hediyeleri Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep milletvekilleri, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu, Bayram Yılmazkaya, Sermet  Atay, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Şehinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu  Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Metin Bedir, Prof. Dr. Şehmus Demir, Prof. Dr. Avni Gökalp, Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Ayhan Doğan, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Süleyman Ganidağlı, Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz tarafından verildi.

Mezuniyet sonrasında yapılacak olan Sunshine Band konseri, Adıyaman’da eğitim uçuşu yaparken meydana gelen elim kaza nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ali Gür tarafından iptal edildi.

Mezuniyet töreni öğrencilerin hep birlikte kep atmalarıyla sona erdi.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU