Erdem Koleji öğrencileri sınavda ter döktü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdem Koleji öğrencileri sınavda ter döktü
Abone ol
Gaziantep'in etkin eğitim kurumlarından olan Özel Erdem Koleji'nde ilkokul ve ortaokul öğrencileri uluslararası düzeyde gerçekleştirilen matematik sınavında ter döktü.

Gaziantep Özel Erdem Koleji'nde geçtiğimiz hafta sonu uluslararası düzeyde gerçekleştirilen Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda Erdemli ilkokul ve ortaokul öğrencileri hem bilgilerini ölçtü hem de ter döktü. Her yıl sınavda yüzde 5'lik başarı dilimine girerek büyük başarı gösteren Erdemli öğrenciler,  aynı başarıyı bu yıl da sürdürmeyi amaçlıyor.

172 ÖĞRENCİ SINAVA KATILDI 

18 Mart tarihinde Türkiye genelinde de uygulanan sınavda, Gaziantep Sınav Merkezi olan Özel Erdem Koleji'nde 172 ilkokul ve ortaokul öğrencileri de katılım gösterdi. Öğrencilerin 108'i Erdem Koleji öğrencisiyken, 64'ü ise diğer okullardan katıldı.

"ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI BİZİM GURURUMUZ"

Gaziantep Özel Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı'nın öğrencileri eğlendiren bir yarışma olduğuna dikkat çekerek, "Her yıl bütün dünyada milyonlarca öğrencinin katıldığı Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması'nın Gaziantep Sınav Merkezi olarak öğrencilere matematik dersinin aslında eğlenceli olduğu fikrini aşılamayı, öğrencilerimizin matematik zekalarını ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bu yarışma ile öncellikle yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin artırılmasını ve matematik becerilerinin geliştirilmesini hedefliyoruz. Hafta sonu gerçekleştirdiğimiz sınavımız ile öğrencilerimizin uluslararası alanda başarısına tanıklık etmekten gurur duyacağız" ifadelerine yer verdi.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ"

Özel Erdem Koleji Ortaokulu Müdürü Ramazan Büyükkaya, sınava ilişkin, "Gaziantep Özel Erdem Koleji, yıllardır Kanguru Matematik Sınavı Uygulama Merkezi olarak hizmet veriyor. Ulusal düzeydeki matematik okuryazarlığı konusunda Gaziantep'teki bütün öğrencilere katkı sağlamak amacıyla geçtiğimiz hafta sonu kampüsümüzde sınavın ilk aşamasını gerçekleştirdik. Öğrencilerimizi hayatın vazgeçilmezi olan matematik konusunda uluslararası arenada da söz sahibi olmaları adına motive etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz" dedi. 

 "AMACIMIZ: ÖĞRENCİLERİMİZİ MOTİVE ETMEK"

Özel Erdem Koleji  Ortaokulu Matematik Zümre Başkanı Gülay Babanınoğlu, sınava ilişkin yaptığı açıklamada "Matematik dersine ilgi çekmek ve bu derste yetenekli olan öğrencilerimizi motive etmek için 2015 yılından itibaren sınav merkezi olduğumuz  Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı ile öğrencilerimizi destekliyoruz. Birinci aşama sınavında yüzde 5’lik dilime giren ve final sınavında başarı gösteren öğrencilerimiz her yıl bizleri gururlandırıyor. Öğrencilerimize ve emeği geçen tüm matematik zümresi öğretmenlerimize teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

KANGURU MATEMATİK SINAVI NEDİR?

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçilerden oluşuyor. Kanguru Matematik Sınavı uygulandığı ülkelerde genellikle Üniversiteler, Matematik Dernekleri, akademisyenler ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize ediliyor. Türkiye'de Kanguru Matematik Sınavını organize edenler yine farklı üniversiteler ve okullardan akademisyen ve öğretmenlerden oluşuyor.

Kanguru Matematik Sınavı; öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ulusal ve uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevgisini yaygınlaştırma, uluslararası düzeyde ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinden ziyade yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirmek amacıyla düzenleniyor.

 

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altunkaya'dan GİBTÜ Rektörü Demir'e ziyaretÖnceki Haber

Altunkaya'dan GİBTÜ Rektörü Demir'e ziya...

Av. Önder Alkurt adaylığını açıkladıSonraki Haber

Av. Önder Alkurt adaylığını açıkladı

Yorum Yazın

Gaziantep'te sokak ortasında infaz! Acımasızca öldürdü
GİBTÜ’de mezuniyet töreni düzenlendi
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor
İşte Gaziantep FK'nın 2023-2024 sezonu karnesi
CHP’li Meriç’ten tarihi eser kaçakçılığının araştırılması için önerge
GTB heyeti, UHK 2024 mısır ve buğday kongresi’ne katıldı
Şahinbey’den kan bağışı kampanyası
Lenfoma hastası Eymen Çakmak, Galatasaray forması hayaline kavuştu
Karın ağrısıyla geldi, böbreğinden 35 cm’lik kitle çıkarıldı
Meteoroloji'den son dakika uyarı! Gaziantepliler dikkat
Vahşi cinayet: Eski eşi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini öldürdü
Gaziantep’te Galatasaray’ın şampiyonluk coşkusu zirve yaptı
Gaziantep’te şampiyonluk kutlaması
Mersin'de feci kaza! Can Pazarı Yaşandı!
Galatasaray rekor puanla şampiyon
Gaziantep FK Süper Lig’de kalmayı başardı
Gaziantep’te kaza! Çok sayıda yaralı var
Gaziantep’te acil serviste şok intihar!
Gaziantep Kolej Vakfı’nda 60. yıl festivali coşkuyla başladı
Ünlü sanatçı Naz Ölçal GKV festivalinde sahne aldı