Çınar: Ülkemize çok güzel bir eser kazandırmışlar, çok etkilendik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çınar: Ülkemize çok güzel bir eser kazandırmışlar, çok etkilendik
Abone ol
Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler beraberinde D.T. Şehitkamil Sahnesi’ni inceledi.  D.T. Şehitkamil Sahnesi’ne hayran kaldığını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Doğrusu D.T. Şehitkamil Sahnesini hem görmekle ufkumuz açıldı hem de birazcık imrendik. Gerçekten de Gaziantep’imize, ülkemize çok güzel bir eser kazandırmışlar, çok etkilendik” dedi.

Gaziantep’in, ‘gelişmiş kentler’ sıralamasında yükselmesine önemli ölçüde etki edecek D.T. Şehitkamil Sahnesi’ni, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler beraberinde inceledi. Yapının önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacağını bildiren Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Özgüler, D.T. Şehitkamil Sahnesi’nin içerisinde; tiyatro binası, ana giriş ve fuaye alanı, 600 kişilik ana salon, 500 metrekarelik sahne, hareketli orkestra çukuru, hareketli sahne, kulis ve hazırlık odaları, sahne dekor ve depo alanları, VİP salonu, 3 bin metrekarelik kütüphane, DENE-YAP atölyesi, sanat merkezi, kafeterya, 3 bin 200 metrekarelik kapalı otopark, 200 araçlık açık otopark bulunduğu bilgini paylaştı.

GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK EMEK VERMİŞLER

İnceleme sonrası değerlendirmede bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Devlet Tiyatroları Şehitkamil Sahnesi’ndeyiz. Kıymetli Murat Başkanımız bize burada yapmış olduğu çalışmaları, projeyi, bu güzel eseri tanıttı. Gerçekten de Gaziantep’imize, ülkemize çok güzel bir eser kazandırmışlar, çok etkilendik. Özellikle de bu yıl deprem bölgesi ve depremden dolayı binalarımız, bütün altyapımız, bütün üstyapımız bozulmuşken, burada insanların umutlarını yeşerten, geleceğe yönelik birçok böyle proje yapılabilecek ve Doğu ve Güneydoğu’da tek, hatta ülkemizde 2 tane olan sahneyi ve aynı zamanda kültür merkezini de görmüş olduk. Doğrusu hem bunu görmekle ufkumuz açıldı hem de birazcık böyle imrendik. İnşallah çalışırsak bizimki de olur. Ama şunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Rıdvan Başkanım, Murat Başkanım, gerçekten çok büyük emek vermişler ve en iyisini yapmak için bütün dünyada araştırmalar yapmışlar. Bütün bu işin en iyileri, en iyi yapanı, en üst düzey anlamda böyle destek verebilecek olanlarla da çalışarak, böyle güzel bir alan oluşturmuşlar. İnşallah bir gün Murat Başkanım burada böyle buradaki performansı izlemek, gelip seyretmek, burada olmak da gerçekten bize nasip olur. Çok uzak değil Malatya. Biz de aslında böyle şeyler hazırlamıştık. Böyle güzel projelerle ilgili çalışmamız vardı. Ama bütün normalimiz değişti. Tamamen şu anda halkımıza yönelik özellikle barınma, şehrin tekrardan oluşturulması, yeni yaşam alanları ve şehrin tekrardan planlanması noktasında çalışmalar yapıyoruz. Tabii ister istemez asli ihtiyaçlar barınma olunca kültür, sanat işleri bir nebze olsun ikinci planda kalıyor. Dediğim gibi şehrimize, ülkemize, bölgemize böyle güzel eserler bırakan Başkanlarımıza ben çok çok teşekkür ediyorum. Rıdvan Başkanımızın da Murat Başkanımızın da Allah işlerini rast getirsin. Gerçekten de büyük emek vermişler. Emeğin karşılığı da burada eser olarak ortaya çıkmış, her şey ortada. Ben çok çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

GERÇEKTEN HEM GAZİANTEP’İN HEM DE BÖLGENİN İHTİYACI OLAN BİR ŞEY

D.T. Şehitkamil sahnesine hayran kaldıklarının altını çizen AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, “Bu kıymetli eseri Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcımızla birlikte geziyoruz. Gerçekten hem Gaziantep’in hem de bölgenin ihtiyacı olan bir şey. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel eserlerle daha güzel hizmetlerle tekrar gezmek nasip olur. Ellerine sağlık diyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GastroANTEP coşkusu tüm hızıyla sürüyorÖnceki Haber

GastroANTEP coşkusu tüm hızıyla sürüyor

NTO’dan Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu’ya Hayırlı Olsun ZiyaretiSonraki Haber

NTO’dan Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu’ya...

Yorum Yazın

Büyük vefasızlık : Gaziantep'e yakışmadı
Gaziantep'te motosiklet, halk otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 ağır yaralı
Gabar Dağı'nda petrol arama sondajı devrildi: 3 yaralı
10 yıldır kayıp olarak aranan şahsın cesedi bakın nerde çıktı?
Gaziantep'ten İzmir'e kaçmışlardı: Çift, cinayete kurban gitti
Otomobilin motoruna giren kediyi itfaiye çıkardı
Gaziantep'te kadınların domates hasadı başladı
Nüket Ersoy YKS şampiyonlarını ağırladı
GAİB Koordinatör Başkanı Kileci ekonomi gündemini değerlendirdi
İşte Gaziantep FK’nın Bruno için yaptığı o teklif
Gaziantep FK harekete geçti! İmzaya yakın...
Gaziantep’te Mahalle kavgası savaş alanını aratmadı!
Burak Irmak yeni şarkısıyla listelerde trendlerde olmak hedefi!
Alzheimer hastası kayboldu
Gaziantep'te lüks sitede yangın
Şehitkamil U13 Futbol Takımı “namağlup şampiyon”
Güçyetmez: Gerçek sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz
Öğrenci Memnuniyeti’nin Adresi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
Barış'ın 50'nci yılında Gaziantep Büyükşehir adaya desteklerini arttırarak sürdürüyor
Traktör sürücülerine Jandarmadan özel denetim