memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

17-09-2018 17:10 Kategori: GENEL

CHP milletvekili Kaplan 3. Havalimanıyla ilgili AK Parti'ye yüklendi

CHP milletvekili Kaplan 3. Havalimanıyla ilgili AK Parti'ye yüklendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, zor koşullar altında çalıştırılan, iş kazalarının ölümle, eylemlerin gözaltı ve işkencelerle sonuçlandığı 3. Havalimanı projesi inşaatı ile ilgili yazılı bir açıklama yayımladı."

Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan’ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“7 Haziran 2014’te başlatılan 3. Havalimanı projesi inşaatının bugüne kadar birçok işçi ölümleri, servis kazaları ve ağır şartlar altında çalıştırılmaları kamuoyunda yer aldı. Günde 16 saat çalıştırılan, altı aydır maaş alamayan, tahta kurusu dolu yataklarda yatan, servis kazalarının da sıklıkla yaşandığı bu projede,  yemek koşullarının oldukça sağlıksız ve yetersiz olduğunu işçiler defalarca dile getirmesine rağmen koşullarda bir hiçbir değişiklik olmadığına dikkat çekti. Şartların düzelmesi, maaşlarının düzenli ödenmesi için eylem yapan yüzlerce işçi, gözaltına alındı, işkencelere maruz bırakıldı.

DİSK’e bağlı Dev Yapı-İş Sendikası en az 35 işçinin yaşamını yitirdiğini öne sürerken, T24 Habere konuşan bir işçi, yaşamını yitiren işçi sayısının binlerde olduğunu ifade etmişti. Yetkililer, işçi kazaları ve ölümleriyle ilgili tatmin eden bir açıklama yapmadı. İnsani şartlarda yaşamak ve çalışmak için eylem yapan 543 işçi gözaltına alınırken, işçiler yandaş medya ve AKP tarafından neredeyse terörist ilan edildi.

Bu vahim tablo ülkemizde hakkını aramanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha gösterdi.  İktidarın menfaatine ters düşen her eylem, zorbalıklarla, göz altılarla bastırılmaya çalışılıyor. AKP şartları iyileştirmek ve çözüm üretmek yerine, insani haklarını gasp etmekle meşgul! Sağlıklı beslenme, barınma, ulaşım ve insani koşullarda çalışmak en temel hakken, buna kayıtsız kalmak insanlık suçudur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, insanca yaşama koşullarını ve haklarını alana kadar,  emekçi dostlarımızın haklı davalarını sonuna kadar destekleyeceğiz. Emek hırsızlarının değil, alın terinin yanındayız. Şartları düzelene kadar işçilerimizle birlikte mücadele edeceğiz. ”Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU