memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

02-11-2016 12:30 Kategori: SİYASET

CHP Gaziantep İl Başkanı Sucu'dan 'Cumhuriyet Gazetesi' tepkisi

CHP Gaziantep İl Başkanı Sucu'dan 'Cumhuriyet Gazetesi' tepkisi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Cumhuriyet Gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan operasyona tepki gösterdi."

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Cumhuriyet Gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan operasyona tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı İl Başkanı Hayri Sucu, Cumhuriyet Gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan operasyonu protesto etmek için basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; Hayri Sucu'nun yanı sıra belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ve partililer de katıldı. Toplantıda konuşan Hayri Sucu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun da aralarında bulunduğu yazar ve yöneticilerin gözaltına alındığı operasyonun kabul edilemez olduğunu savundu. İktidara yakın olmayan medya kuruluşlarının 'FETÖ ile bağlantısı var' denilerek suçlandığını ileri süren Sucu, şunları dedi:

"Çıkarılan kararnameler ile yine medya kuruluşları ve gazeteciler OHAL'in mağduru haline getirilmiştir. Maalesef bugün, Türk basınında her üç gazeteciden birinin işsiz olduğu bir karanlık tablo ortaya çıkmıştır. Bu nedenlerle iktidara ve muhalefet partilerine; demokrasinin yeniden yeşertilmesi basın, düşünce ve ifade özgürlüğünün önündeki engellerinin kaldırılması, gazetecilerin tutuksuz yargılanması medyaya yönelik baskıların son bulması için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz."

Sucu'nun konuşmasının ardından ellerinde Cumhuriyet Gazetesi taşıyan partililer bir süre, 'özgür basın susturulamaz' diye slogan attı.
 HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU