Çeber ve Şahin Gaziantepli halıcılara moral verdiler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çeber ve Şahin Gaziantepli halıcılara moral verdiler
Abone ol
Halı firmalarının 2024 yılı koleksiyonlarını tanıtıldığı İstanbul Uluslararası CFE Halı ve Yer Kaplamaları Fuarının fuarına katılan Gaziantepli firmaları yalnız bırakmayan Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, TİM Başkan Vekili Fikret Kileci, Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan’dan fuarla ilgili genel bilgiler alarak firmalara başarılar diledi.

Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile beraberlerindeki heyet Gaziantepli firmaları ziyaretleri sırasında yenilikçi ürünler hakkında bilgiler alırken Türk halı sektörüyle ilgili de Başkan Kaplan’la karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Başkan Kaplan birisi Gaziantep’te olmak üzere Türkiye’de her yıl iki uluslararası halı ve zemin kaplamaları fuarı gerçekleştirileceğini, sektörle ilgili planlamanın buna göre yapıldığını ifade ederek fuarın açılışında Gaziantepli halıcıları yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.


"Halı sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında"
Türkiye’nin halı sektöründe dünyada önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Gaziantep Valisi Kemal Çeber, makine halı üretim merkezinin Gaziantep olmasının ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan halı sektörü için fuarların önemli olduğunu sözlerine ekledi. İstanbul’da gerçekleştirilen halı fuarına katılan firmalara başarılar dileyen Gaziantep Valisi Kemal Çeber fuarın gerçekleşmesinde emeği geçenleri de kutlardı.
"Yeni yüzyıl istihdamın, yatırımın, ihracatın, halının ve halıcıların yüzyılı olacaktır"
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına katılan bütün firmaları kutlayarak başarılar dilerken yaptığı değerlendirmede, "Burada Anadolu var. Anadolu'nun kalbine, gönlüne dokunma var. Her şartta üretim yapan, gönlünü Türkiye Yüzyılına hazırlayan Anadolu kaplanları var. O yüzden bu an bizim açımızdan çok kıymetli. Asrın felaketinden çıktık hiç durmadılar, hep gaza bastılar. Türkiye Yüzyılı Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, yeni yüzyıl istihdamın, yatırımın, ihracatın, halının ve halıcıların yüzyılı olacaktır. Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Mayıs 2024 sonlarında Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Gaziantep 2024’ün de başarılı geçeceğine inanıyorum" dedi.


"Dünya Halı pazarının nabzı İstanbul’da atıyor"
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) ortak olarak düzenlediği TÜYAP tarafından organize edilen Uluslararası CFE Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na Türkiye'nin yanı sıra Çin, İngiltere, Pakistan, Afganistan, Özbekistan, Rusya, Endonezya, Fas, Ukrayna, Mısır ve Ürdün'deki üreticilerle dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri katılıyor. Fuarın ilk gününde yüzün üzerinde ülkeden fuara nitelikli ziyaretçinin katıldığı da açıklandı.
Gaziantep Halı Fuarı mayıs 2024’te gerçekleştirilecek
Beklenenin üzerinde ilgi gören halı fuarının 8 Aralık 2023 Cuma günü son bulacağı öğrenilirken Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nın ise 28 Mayıs 2024 tarihinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleştirileceği bilgisine de ulaşıldı.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gaziantep Jandarma Dedektifleri (Jasat) Hırsızlara Göz AçtırmıyorÖnceki Haber

Gaziantep Jandarma Dedektifleri (Jasat)...

İstanbul Valisi Davut Gül Gaziantepli halıcıları yalnız bırakmadıSonraki Haber

İstanbul Valisi Davut Gül Gaziantepli ha...

Yorum Yazın

Gaziantep'te inşaat faciası! Ölü ve yaralılar var
Evlenen çiftlerin sayısı 2023 yılında geriledi
CHP’li Öztürkmen: Gaziantep’te, doktor da perişan hasta da
Hem eğitim, hem üretim
Jandarmadan emniyet kemeri denetimi ve eğitimi
21-22 ŞUBAT GAP TARIM FUARI
14. GAPTARIM Fuarı Törenle Açıldı
Gaziantep'te 22 Şubat'ta elektrik kesintisi olacak yerler
TOBB Gaziantep KGK, İşimiz Temiz Projesi'nde Gaziantep’e Türkiye birinciliğini getirdi
Yeni dönemde güçlü Nizip için yatırımlar artarak sürecek
Tahmazoğlu’ndan üniversite öğrencilerine 270 milyonluk dev destek
Yeni Transferler Takıma Güç Kattı
CHP’li Öztürkmen, Diyanet’in Sır İskandinav Gezisini Meclis’e Taşıdı
SANKO Sanat Galerisi’nde ‘Yansımalar’ temalı resim sergisi
Gaziantep'te tarihi eser operasyonu: 2 gözaltı
Köy okulu öğretmenlerinden örnek davranış
Toroslar EDAŞ Gaziantep’i Bakım ve Yatırımlarıyla Aydınlattı
 Polisin ele geçirdiği çalıntı bisikletler sahiplerine teslim edildi
Genç kursiyerlerden Fadıloğluna büyük sevgi
Başkan Fadıloğlu, ev ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor