memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

26-12-2021 15:36 Kategori: SPOR

Çaykur Rizespor - Gaziantep FK: 0-1

Çaykur Rizespor - Gaziantep FK: 0-1
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Gaziantep FK, Süper Lig 'in 19. haftasında Çaykur Rizespor 'a konuk oldu. Gaziantep FK, deplasmanda Çaykur Rizespor'u 1-0 mağlup etti."

89. dk'da Karşılaşmanın sonuna en az 4 dakika ilave edildi.

88. dk'da TARIK KURTARDI! Gaziantep FK bir kez daha kendi sahasında kaptığı top sonrası rakip yarı alanda büyük bir boşluk buldu. Maxim'in derinlemesine pasıyla ceza yayı üzerinde topu alan Dicko soluna çektiği topa önü boşken sol ayağının içiyle sert vurdu, kaleci Tarık bu topu çelmeyi başardı.

87. dk da Orta alanda topu kapan Gaziantep'te Muhammet'in pası sonrası Dicko topu savunma arkasına doğru gönderdi. Merkezden bu topa Merkel hareketlenmişti ancak savunmada Emir Han son anda araya girerek topu kafayla kalecisine kazandırdı.

81. dk da Sol kanattan gelişen Rizespor atağında Pohjanpalo rakip sahanın ortalarında buluştuğu topla ortaya doğru katetti, ceza alanına girmeden önünü açıp sağ ayağıyla şutunu çekti. Top üstten auta çıktı.

79. dk da Kritik maçta artık son 10 dakika... Gaziantep'in 1-0'lık üstünlüğü sürüyor.

75. dk da  Gaziantep kalecisi Günay az önce kanattan gelen ortayı yumrukladıktan sonra yere sert düşmüştü, şimdi topsuz alanda kendisini yere bıraktı. Sağlık ekipleri onun için sahada...

74. dk da Çaykur Rizespor bu anlarda oyunu rakip yarı alana yıktı ancak Gaziantep savunmada oldukça kalabalık bekliyor. Bu nedenle ev sahibi ekip, ceza alanına girmekte zorlanıyor.

73. dk da İKİ GÜZEL HAREKET! Gaziantep ceza alanının hemen önünde baskıyla topu kapan Aminu Umar hafif sol çaprazdan dönerek uzak köşeye nefis bir plase yolladı, kaleci Günay aynı güzellikte bir hamleyle topu son anda kornere tokatladı.

67. dk'da Gaziantep'te Djilobodji kendi ceza alanının hemen dışında uzaklaştırdığı top sonrası bacağından bir sorun yaşıyor. Onun sakatlığı nedeniyle oyun duraklıyor.

64. dk'da BİR ŞUT! Gaziantep yine kısa paslarla iyi çıktı. Rakip ceza alanının 5-6 metre kadar dışında topla buluşan Doğan Erdoğan sağ ayağıyla sol alt köşeye doğru sert vurdu, top direğin dibinden dışarı gitti.

62. dk da KAÇTI! Gaziantep'in orta alandaki etkili paslaşmaları sonrası Maxim'in savunma arkasına gönderdiği topla bir anda bomboş durumda içeri sokulan Figueiredo, hafif sağ çapraza açılan topa ceza sahasının ilk metrelerinden sağ ayağının üstüyle sert vurdu. Kaleci Tarık'ı geçen top direğin üzerinden auta çıktı.

60. dk. da Gaziantep bu anlarda rakip yarı alanda topla daha fazla oynuyor. Rizespor kendi sahasında kaptığı toplar sonrası hızlı ataklarla etkili olmaya çalışıyor.

57. dk'da Rizespor yarı alanının ortalarında, sağ kanada yakın bir noktada Selim Ay'la Figueiredo arasındaki mücadele sonrası iki oyuncu arasında bir an için elektriklenme yaşandı ancak bu gerginlik fazla büyümeden yatıştı.

55. dk'da MUTLAK GOL KAÇTI! Çaykur Rizespor'un organize gelişen atağında Umar'ın kendi yarı alanından çıkardığı topu rakip ceza alanına kadar taşıyan Boldrin, sağdan bindiren Gökhan Gönül'ü gördü. Gökhan'ın son çizgiden içeriye yerden çevirdiği topa penaltı noktası üzerinde bomboş kalan Sabo sağ ayağının üst içiyle gelişine vurdu, bu top direğin hemen üzerinden auta çıktı.

51. dk da Rizespor'un sol kanattan gelişen atağında Deniz Hümmet, ceza alanının hemen dışında Furkan'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Ev sahibi ekip çaprazdan, etkili olabileceği bir noktadan serbest vuruş kazandı.

48. dk'da İlk yarının büyük bir kısmında olduğu gibi ikinci yarı da çok düşük tempoda başladı.

46. dk'da Çaykur Rizespor ilk yarıda isabetli şut çekemedi. Bakalım ikinci yarıda bu tabloyu değiştirebilecekler mi?

Rize'de ikinci yarı başladı!  

DEVRE! Gaziantep FK, Rizespor karşısında soyunma odasına 1-0 önde gidiyor.

48. dk'da İLGİNÇ AN! Gaziantep savunmasının arkasına atılan pasta tehlikeyi sezen kaleci Günay ceza sahası dışına kadar çıkıp kafayı vururken top Boldrin'i önüne düştü. Rizesporlu oyuncu bekletmeden vuruşunu yaptı, önde yakalanan Günay'ın yetişemediği top direğin dibinden auta çıktı.

46. dk'da Rizespor'un kullandığı köşe vuruşunda kale alanı önünden Pohjanpalo'nun kafasında Figueiredo'ya çarpan top sonrası bir penaltı beklentisi daha oluştu ancak oyun yine devam etti.

45. dk'da PENALTI BEKLENTİSİ! Çaykur Rizespor'un sol kanattan gelişen atağında Pohjanpalo'nun indirdiği topla çaprazdan içeri giren Aminu Umar son çizgiye inmek üzereyken kalesini terk eden Günay'la girdiği mücadele sonrası yerde kaldı. Rizespor cephesi bu pozisyonda penaltı beklerken Hakem Cüneyt Çakır, Günay'ın topa müdahale ettiğini belirterek köşe gönderini gösterdi.

43. dk da GOL! Alexandru Maxim penaltıda yerden bir vuruşla topu ve kaleciyi ayrı köşelere gönderdi, Gaziantep'i öne geçirdi: 0-1

42. dak da PENALTI! Gaziantep'in Kitsiou'yla sağ kanattan uzun kullandığı taç atışında ön direkteki Cemali'nin kafasından seken topa kale alanı içinde hamle yapmak isteyen Figueiredo, havadayken Selim Ay'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Cüneyt Çakır tereddüt etmeden penaltı noktasını gösterdi.

41. dk'da Maçın başından bu yana birçok isim sakatlık nedeniyle tedavi gördü. İlk yarının sonuna çok fazla uzatma gelebilir.

40. dk'da Kendi yarı alanında Umar'la girdiği mücadele sonrası Tosca ayağından bir sakatlık yaşıyor. Sağlık ekipleri bir kez daha sahada...

38. dk'da İki takım da şu ana dek üretkenlik noktasında ciddi problem yaşıyor. Uzaktan denemeler dışında gelişen organize atak sayısı çok az...

36. dk'da Gaziantep'in sol kanattan gelişen atağında Figueiredo ceza alanına girmeden kaleyi yokladı, top yakın taraftan üstten auta çıktı.

33. dk'da Boldrin'in sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda doğrudan kaleye yönelen topu Günay son anda tokatladı.

32. dk'da ETKİLİ ATAK! Çaykur Rizespor çok adamla hızlı atağa çıktı. Sabo'nun pasıyla sol kanattan savunma arkasına hareketlenen Umar hızla içeri taşıdığı topu kale alanı önünde doğru çevirdi. O bölgedeki Pohjanpalo düşerken pasını sağındaki Boldrin'e verdi. Boldrin de penaltı noktasının hemen yanından sol ayağıyla uygun durumda vuruşunu yaptı ancak kale önündeki savunmaya çarpan top kornere çıktı.

27. dk'da Çaykur Rizespor kendi yarı alanından çıkmakta zorlanıyor. Oyunun kontrolü büyük ölçüde Gaziantep'te.

25. dk'da Gaziantep kalecisi Günay, topsuz alanda yaşadığı sakatlık nedeniyle tedavi görüyor. O nedenle oyun bir kez daha duraklıyor.

24. dk da KALECİNİN ÜZERİNE! Sol kanattan gelişen Gaziantep atağında Halil İbrahim'in son çizgiden penaltı noktasına doğru yerden çevirdiği topa Furkan sol ayağıyla gelişine yerden vurdu, top kaleci Tarık'ın kucağına gitti.

20. dk'da Gaziantep'te atağa destek veren Djilobodji'nin sağ kanattan yaptığı ortada kaleye yönelen top Tarık'ın ellerinde kaldı.

19. dk'da Mücadelenin ilk 20 dakikası golsüz eşitlikle geçiliyor. Henüz iki takım da organize bir şekilde rakip kaleye gidemedi.

18. dk'da Tribünlerdeki futbolseverler de bu bölümde coşkuyu artırdı. Onlar da oyunun hareketlenmesini istiyor.

17. dk'da Karşılıklı atak girişimleriyle tempo artmaya başladı.

15. dk'da Gaziantep yine sol kanattan atak geliştirdi. Maxim'in pasıyla son çizgiye inen Halil İbrahim'in ön direğe doğru çıkardığı top kaleci Tarık'ta kaldı.

14. dk'da AZ FARKLA! Çaykur Rizespor'da Boldrin sağ taç çizgisi önünde buluştuğu topu şık çalımlarla ortaya doğru taşıdı ve ceza alanına girmeden sol ayağıyla yakın köşeye sert vurdu. Kaleci Günay'ın müdahale edemediği top direğin hemen üzerinden auta çıktı.

13. dk'da Sol kanattan gelişen Gaziantep akınında Halil İbrahim'in ortasına ön direkte Selim Ay ters bir kafa vuruşu yaptı. Kaleci Tarık çizgi önünde topu kontrol etti.

11. dk'da Maçın başında üst üste yaşanan sakatlıklar nedeniyle oyun çok fazla duraklıyor. Şimdi de topsuz koşu yaparken Djilobodji'yle çarpışan Aminu Umar bir problem yaşıyor ancak durumu ciddi görünmüyor.

10. dk'da Rizespor'da Selim'in uzun pasıyla sağ kanattan savunma arkasına sarkan Sabo, çaprazdan dar açıya rağmen kaleyi denedi. Top yandan auta çıktı.

8. dk'da Gaziantep'in Kitsiou'yla sağ kanattan kullandığı taç atışı sonrası ceza alanı içinde topla buluşan Furkan, ortasında savunmadan seken topu tekrar içeri doldurdu. Kaleye yönelen top uzak köşeden auta çıktı.

7. dk'da Oyun yedek kulübelerinin olduğu taç çizgisine sıkışmış durumda. Gaziantep sağ kanattan, Rizespor ise kaptığı toplar sonrası sol kanattan atak geliştirmeye çalışıyor.

5. dk'da Tarık'ın tedavisi tamamlandı, kenara devam edebileceği yönünde işaret yapıldı. Oyun da kaldığı yerden tekrar başladı.

4. dk'da Tarık'ın tedavisi saha içinde gerçekleştirilirken Yardımcı Hakem Bahattin Duran'ın da iletişim sisteminde yaşanan problem çözülmeye çalışılıyor.

3. dk'da Rizespor kalecisi Tarık top kendisindeyken sırtından yaşadığı sakatlık nedeniyle sağlık ekiplerini istedi. Tedavisi saha içinde gerçekleştiriliyor.

2. dk'da Her iki ekip de maça kontrollü başladı. İlk bölümde birbirlerinin oyun anlayışını çözmeye çalışıyorlar.

1. dk'da Gaziantep maçın başında oyunu rakip sahaya yıkmak istiyor.

İlk düdük çaldı ve maç başladı!Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ