memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

09-09-2019 10:23 Kategori: TEKNOLOJİ

Çamaşır Makinesi Deterjan Alırken Su Kaçırıyor

Çamaşır Makinesi Deterjan Alırken Su Kaçırıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Temel çalışma prensibi çerçevesinde çamaşır makineleri ilk aldığı suyla durulama gerçekleştirir. Durulama işleminin ardından sırasıyla deterjan ve yumuşatıcı alımı gerçekleştirir."

Temel çalışma prensibi çerçevesinde çamaşır makineleri ilk aldığı suyla durulama gerçekleştirir. Durulama işleminin ardından sırasıyla deterjan ve yumuşatıcı alımı gerçekleştirir. Bunun içinde ön kısımda bulunan deterjan haznesinin altındaki deterjan çekmecesi hortumunu kullanmaktadır. Böylelikle suyu deterjanlı ya da yumuşatıcı içerecek şekilde kazana alabilmektedir. Çamaşır makinenizin çalışması sırasında altından su geldiğini fark ettiğinizde suyun nereden kaçtığını anlamak için öncelikle çalışma programını takip edebilirsiniz. Bu çerçevede de çamaşır makinenizin çalışırken, deterjan alımı sırasında su kaçağı yaptığını fark ettiyseniz deterjan haznesi hortumu sorunu mevcuttur. Bu parçaya yapabileceğiniz müdahaleler sınırlı alan dolayısıyla zorlu olabildiğinden Kavacık Arçelik Servisi profesyonel hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesi Hortumundan Neden Su Kaçar?

Çamaşır makinenizin deterjan haznesi altında bulunan su hortumundan su kaçağı olduğunu tespit ettiğinizde sorunun neden kaynaklandığının da belirlenmesi gerekir. Çünkü bu hortumundan suyun kaçması için birden fazla neden söz konusudur. Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesi hortumundan su kaçışı;

Deterjan çekmecesi hortumunun yırtılmış/delinmiş olması,

Deterjan çekmecesi bağlantı noktalarının gevşemiş olması ya da yerinden çıkmış olması,

Şeklindedir. Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesi hortumu bu iki olasılık nedeniyle suyu kaçırıyor olabilir. Bu durumda makinenizin hem deterjanı hem de suyu tam olarak alamamasına neden olabilir. Ayrıca elektrik kablolarına suyun temas riski olduğundan mutlaka Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerinden yardım alınması gerekir.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesi Hortumu Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır makineniz çalışırken su kaçırıyor ve bunun deterjan çekmecesi hortumundan olduğunu tespit etmişseniz hangi nedenden su kaçırdığına bağlı olarak yapılacak müdahale değişkenlik göstermektedir. Eğer deterjan haznesi hortumu yerinden çıkmış ya da bağlantı noktaları gevşemiş ise üst kapak açılarak, yerinden çıkan hortum yerine takılarak, sıkıştırılır. Ayrıca bu hortumun yerinden çıkmasına neden olabilecek yüksek su basınç seviyesine karşı bağlı olduğu tesisat musluğu biraz kısılabilir. Aynı zamanda da yerinden çıkmasına neden olabilecek amortisör arızası kontrol edilir. Amortisörler arızalıysa yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi hortumu delinmiş ise Dudullu Arçelik Servisi ekiplerince hemen yenisiyle değiştirilir. Bu şekilde çok pratik ve ekonomik şekilde makinenin alttan su kaçırması sorunu tamamen çözüme kavuşturulur.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna