memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

19-04-2019 18:04 Kategori: GÜNDEM

Büyükşehir Meclisi Toprak başkanlığında toplandı:Faturayı vatandaş ödeyecek

Büyükşehir Meclisi Toprak başkanlığında toplandı:Faturayı vatandaş ödeyecek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı 2.Birleşim Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak Başkanlığında yapıldı. Başkan Vekili Osman Toprak, “Belediye şirketlerinin zararının tahsili için ya toplu taşımaya zam yapılacak ya da personel maaşları düşürülecek. Ama biz bunu vicdanen doğru bulmuyoruz” dedi. "

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi ikinci birleşim toplantısında faaliyet raporlarının görüşmesini gerçekleştirdi. mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, “Belediye şirketlerinin zararının tahsili için ya toplu taşımaya zam yapılacak ya da personel maaşları düşürülecek. Ama biz bunu vicdanen doğru bulmuyoruz” dedi. 
KİREÇ: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TASARRUFA GİTMELİ
Büyükşehir Belediyesi Faaliyet Raporu öncesinde belediye yatırımları eleştiren CHP’li Meclis Üyesi Yılmaz Kireç, “Devlet Demir Yolları alanında 300 bin metrekarelik yeşil alan yapılacaktı yapılmadı. Enerji tasarrufu için ekolojik kent projesi hayata geçirilecekti yapılmadı. Organik pazarlar oluşturulmadı. Fırat Havzası turizme kazandırılmadı. Gastronomi turizmi geliştirilmedi. Öğrenci yurtları yapılıp ucuz ulaşım sağlanacaktı yapılmadı. Gaziantep’e lojistik merkez kazandırılmadı. Yeni toptancı siteleri yapılmadı. Semt sahaları yapılacaktı 50 adet yapılmadı. Yapılanlara baktığımızda ise imar tadilatları yapıldı. Belediye şirketlerine baktığımızda kökü zarar. Tasarruf diyorsanız bu şirketleri kapatın. Şirketleri kapatmamanın sebepleri de vardır. Belediyenin borçları bizim dönemimizde diyorsunuz buna izin vermeyeceğim borçlar Asım Güzelbey ve sizlerin dönemine aittir. Büyükşehir’in 2008 yılı itibariyle toplam 1 milyar 400 milyon gibi bir iç ve dış borcu var” ifadelerinde bulundu. 
TOPRAK:  BÜYÜKŞEHİR ESKİ BORÇLARINI ÖDÜYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin mali borçlarını değerlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, “AK Parti belediyeciliği 2004 yılında başladı. Geçmişte yapılan hatalar 15 yıllık telafi süresine denk gelmiyor. Belediyemiz halen eskiden kalan borçlarla uğraşmak durumunda. Büyükşehir Belediyesi’nin borcu vardır doğrudur. Borcumuz yok demiyoruz çünkü hizmet yapılıyor. Bugüne kıyasladığımızda borcumuz beşte bire düşmüştür. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2004 yılındaki borcu 1.2 milyar dolardı. Bugünün TL karşılığı yaklaşık 7 katrilyondur. 7 katrilyondan bugün bu seviyelere kadar düşürmüşüz borcu” diye konuştu. 
TOPLU TAŞIMAYA ZAM YAPILABİLİR
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin mali durumları hakkında bilgi verirken zarar eden şirketler için gidilecek yolları değerlendiren Toprak, “Büyükşehir Belediyesi’nin şirketleri ile ilgili yapılan şikâyetlere gelecek olursak. Şirketlerimiz aynı zamanda personel çalıştırma işi yapıyor. Şirketlerimizin zarar etmesini bizde istemeyiz. Bu zorunluluktan kaynaklanıyor. GAZİULAŞ’a değinecek olursam ya toplu ulaşıma zam yapacağız vatandaşımızın toplu taşımaya binerken daha maliyetli yolculuk yapmasını sağlayıp şirketin zarar etmesinin önüne geçeceğiz ya da şirketlerimizden personellerin maaşlarınıKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Asim Guzelbey , 10-05-2019 12:00 aşağıdaki yorumu yaptı. Bir yanlis anlasilmayi duzeltmem lazim Devletin resmi rakamlarina gore 2004 de Belediye Baskani oldugumda Gaski+Bs Bld borcu 1 milyar 326 milyon $ idi 10 yilda, 1 cent bile dis kredi almadik. Birakirken borcumuz 680 milyon $ idi Yani devraldigimiz borcun yarisini odemistik Ama dogru olan bisey varsa o da 680 milyon $ borc biraktigimizdir Hani bir fikra var Papa ABD ye gitmis Gazeteciler sormus ? Nereleri ziyaret edeceksiniz diye Papa da cevap vermis - Heryeri ziyaret edebilirim Soru Genelevler de dahil mi ? Cevap -Burada cok Genelev mi var ? Ertesi gun manset Papa ABD de Cok Genelev var mi diye sordu ? Kissadan hisse Tabii anlayana
FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU