Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

18-11-2019 13:19 Kategori: SAĞLIK

Bütün Yönleriyle Ankara’da Yüz Germe Operasyonu

Bütün Yönleriyle Ankara’da Yüz Germe Operasyonu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Özellikle yüz bölgesinde zaman içerisinde kırışıklıklar, çizgiler ve yıllara bağlı olarak yaşlanmalar meydana gelebilmektedir. Tabii ki bu durum hem kadın hem de erkek pek çok kişinin canını sıkmaktadır. Ancak geliştirilen yeni teknikler ile kırışık bir ciltten pürüzsüz bir cilde geçiş yapmak mümkündür. "

Son yıllarda Yüz Germe Ankara başta olmak üzere pek çok ilimizde uzman kliniklerde uygulanmakta, başarılı sonuçlar vermektedir. Dolgu, botoks gibi uygulamalarla birlikte özel tedaviler sayesinde cildin gençleşmesi ve istenilen görünümü elde etmesi sağlanmaktadır. Kolay bir işlem olması ve ağrı hissettirmemesi nedeniyle tercih edilen yüz germe, belirli bir yaşa gelmiş herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Yüz Germe İşlemi Kim Tarafından Yapılır

Ameliyatsız ve operasyon olmadan yüz gerdirmek mümkündür. Tabii ki her ne olursa olsun cilt üzerine işlem yapacak kişinin alanında yetkin olması gerekmektedir. Yani yüz germe Ankara veya farklı illerde yapıldığında mutlaka doktor gözetiminde olması istenmektedir. Dolayısıyla yüz germe işlemi kim tarafından yapılır sorularının yanıtı uzman doktor olmaktadır. 

Doktor vasıtasıyla gerçekleştirilen işlemlerde başarı oranı arttığı gibi yan etkilerin ortaya çıkma şansı da azalmaktadır. Özellikle iyi sonuç almak isteyen kişilerin bu hususa mutlaka ama mutlaka önem vermeleri esastır. 

Yüz Germe İşleminin Avantajları

Yüz germe işlemi bilindiği üzere ameliyatsız olarak yapılabilmektedir. Thermage CPT, Vshape, Ultherapy ve ClearLift gibi tekniklerle gergin, pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmak mümkündür. Tabii ki teknik tercihi burada uzman doktor tarafından belirlenmektedir. Hastanın yüzüne en uygun metot ile yapılacak yüz germe işlemi ile beklenilen görünüm elde edilecektir. 

Yüz germe işleminin avantajlarına değinmek gerekirse ilk olarak cildin gençleştiğini söylemek mümkündür. Yani cilde verilecek solüsyonlar ile ciltteki ölü deri ortadan kalkacak ve yeni, taze hücrelerin oluşması sağlanacaktır. Bununla birlikte ciltteki kırışıklıklar ve renk bozukluklarında iyileşmeler meydana gelecektir. Aynı zamanda yüz gerdirme ile pürüzsüz bir cildin oluşacağını söylemek de mümkün olmaktadır. Sonuç olarak yüz germe Ankara ‘da ve çevre illerde güvenle yapılan avantajlı bir uygulamadır. 

Yüz Germe İşleminin Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz germe işleminden sonra uzman doktorun önerileri, görüş ve fikirleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Bunun yanı sıra hastalara verilen krem ve ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Yine yüz germe operasyonunun yapıldığı gün doğrudan güneş ışığına çıkılmaması gerektiği tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla burada kişinin yapacağı şey doktoru dinlemek olacaktır. 

Bazı yüz germe işlemlerinde ufak çaplı kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklıkların hızlı bir şekilde geçmesi açısından birkaç gün makyaj yapmamak önerilenler arasındadır. Ancak burada da süreyi ve durumun yorumunu uzman doktor yapmaktadır. Haliyle hastaların yüz germe işleminin ardından doktorları ile görüşmeleri en sağlıklısıdır. 

Yüz Germe İşleminden Sonra Ağrı Oluşuyor mu

Genellikle insanlar yüz germe işlemlerinin ardından herhangi bir ağrı ya da acı oluşup oluşmadığını merak etmektedirler. Tabii ki ameliyatsız yüz germe operasyonlarında beklenildiği gibi bir ağrının meydana gelmediğini söylemek mümkündür. Kısacası kişiler gündelik hayatlarına aynen devam edebilmekte ve istedikleri gibi rutin işlerini yapabilmektedirler. Dolayısıyla hastayı ciddi manada rahatsız edecek bir ağrının ya da acının olmadığını da söylemek mümkündür. Tabii ki cildi çok fazla hassas olan kişilerde gün içinde ufak sızlamaların oluşabileceği söylenmektedir. Yine de burada cilt tipi, hastanın ağrı eşiği ve diğer detayların önemli olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Siz de ağrısız ve acısız yüz gerdirme işlemi yaptırabilir, www.drbuketyildirim.com sitesinden bilgi edinebilirsiniz. 

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna