Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor Arızası ve Çözümleri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor Arızası ve Çözümleri
Abone ol
Mutfaklarda geçirilen vakitleri en minimal seviyeye indirmesi ile başta ev hanımları olmak üzere herkesin mutfaklardaki en büyük ve en önemli yardımcıları haline gelen bulaşık makineleri bulaşık yıkama işleminin büyük bir sorun olmaktan çıkmasını sağlıyor.

 Üstelik bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıkların yüksek sıcaklıktaki suda yıkanıyor olması sayesinde hijyen açısından elde yıkamada ulaşılamayan bu su sıcaklıkları nedeni ile çok daha kaliteli olmasını sağlıyor. Bu gibi sağladığı avantajları ile mutfaklarda fark yaratan bulaşık makineleri karşı karşıya kaldığı pek çok etken nedeni ile zamanla arızalanabiliyor. Acıbadem Arçelik Servisi merkezi ise arızalanan bir bulaşık makinesinin yeniden en yüksek verimliliğinde, sorunsuz şekilde kullanılabilir duruma gelmesi konusunda uzun yıllardır bulaşık makinesi servisi sektöründe faaliyet gösteriyor.

Bulaşık makinesinin temel fonksiyonu gereğince bulaşıkları yıkamak için belirlenmiş olan programına uygun olarak su sıcaklığını ayarlaması gerekir. Eğer bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması gibi bir problem meydana gelirse temel olarak bulaşık makinesi kullanımının pek bir manası kalmaz. Bu yüzden de suyu ısıtmadan bulaşıkları yıkamaya başlayan bulaşık makinesi için en kısa süre içerisinde Üsküdar Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü bulaşık makinelerinde görülen suyu ısıtmadan yıkama yapma sorununa yol açan temel nedenler genellikle termostat arızası ya da rezistans kireçlenmesinden kaynaklıdır. Erken müdahaleler ile bu sorunların çok daha hızlı ve çok daha ekonomik şekilde çözüme kavuşturulabilmesi mümkündür.

Kireç kaplanan rezistans fonksiyonunu yerine getiremeyeceğinden dolayı kireçlenme oranına göre kireç sökücü özel ekipmanlar kullanılabileceği gibi ileri seviyede kireçlenme söz konusu olan bulaşık makinelerindeki rezistansların yenisi ile değişimi sağlanarak, sorunun çözümü mümkün olur. Bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması sorununun termostatındaki arızadan kaynaklanması durumunda ise Arçelik Servisi ekipleri tarafından doğrudan parça değişimi uygulanır. Bu şekilde bulaşık makinesinin yıkama suyunu uygun şekilde ısıtabilir duruma gelmesi ve dolayısı ile de mutfaklarda sağladığı avantajları çok daha uzun yıllar değerlendirebilme imkanının kullanıcıya sağlanabilmesi mümkün olabilmektedir. Üstelik değişim işlemi uygulanan bulaşık makinesinin bu parçalarında yeni takılan parçalar orijinaldir ve 1 yıllık garanti uygulaması bulunur. Böylelikle olası tekrarlayan arızalanmaların mağduriyet yaratmasının da önüne geçilebilmiş oluyor.

 

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör Dağlı’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajıÖnceki Haber

Rektör Dağlı’dan 14 Mart Tıp Bayramı mes...

Depremzedelere getirilen çadırlar ve halıyı çalan görevli tutuklandıSonraki Haber

Depremzedelere getirilen çadırlar ve hal...

Yorum Yazın

Un Fiyatlarına Ramazan’da ZAM yapılacak mı?
Av. Önder Alkurt adaylığını açıkladı
Erdem Koleji öğrencileri sınavda ter döktü
Altunkaya'dan GİBTÜ Rektörü Demir'e ziyaret
Sağlık Bakanlığı'nda 42 bin 500 kişi istihdam edilecek
Dekan yardımcılıklarına genç yetenekler atandılar
Depremde zarar gören bazı illerdeki elektrik ve doğal gaz borçların ertelendi
Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulması hakkında kanun Resmi Gazete’de
Bebeğini boğarak öldürdü, 4 yaşındaki çocuğunu da boğmaya çalıştı
Eşini önce öldüresiye darp etti, sonra zorla ilaç içirerek öldürmeye çalıştı
Prof. Dr. Filiz: Orta hasarlı binalar iyice incelenmeli
Vahşet! Eşini ve annesini öldürdükten sonra...
Gaziantep'te dilencilik yapan 22 şahsa işlem yapıldı
Milletvekili Aday Adayı Faruk Eruslu seçim sürecini değerlendirdi
Tahmazoğlu sele kapılan Reşat Ayva’yı evinde ziyaret etti
305 müdahale olumlu sonuçlandı
İbrahimli spor merkezi bir ilke daha imza attı
Boyundaki şişlikler kanser belirtisi olabilir
Motosiklet kazası 112 çalışanının sonu oldu
Gaziantep'te tarımsal alet ekipman parkı kuruluyor