Başhekim Opr. Dr. Ali Helli Yapılan çalışmalar ve projeleri anlattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başhekim Opr. Dr. Ali Helli Yapılan çalışmalar ve projeleri anlattı
Abone ol
Adıyaman Besni Devlet Hastanesi’nde 2017  yılından göreve gelerek devam eden Başhekim Opr. Dr. Ali Helli ilçe halkının devlet hastanesine olan bakış açısını değiştirecek yenilik ve çalışmaları ile göz doldurdu.  Geldiği günden bu güne kadar özverili bir şekilde çalışan ve hastanenin tüm eksikliklerine koşarak, elinden geleni yapan, Besni’de sağlık sektöründe dur durak bilmeden çalışan Başhekim Opr. Dr. Ali Helli www.memohaber.com’a konuşarak merak edilen soruları yanıtladı.


Başhekim Opr. Dr. Ali Helli’nin yönetiminde 30 uzman hekim, 25 pratisyen hekim ve 8 adet diş hekimi olmak üzere 63  kişilik güçlü hekim kadrosu ile  hizmet vermeye devam eden Adıyaman Besni Devlet Hastanesi’nde meydana gelen köklü değişiklikler, hastane hizmetleri, sağlık çalışanlarının özverili çalışmaları, hastanenin teknik ve fiziki yapısı, idari personel olarak hastalara ve çalışanlara yaklaşımlar, hastanede gerçekleştirilen faaliyetler hakkında önemli bilgiler verildi. Röportajımızda  merak edilen soruları yanıtlayan Başhekim Opr. Dr. Ali Helli sorularımızı şu şekilde cevapladı; 

Başhekimlik süreciniz hakkında neler söylemek istersiniz ve ne gibi yenilikler oldu?
17 Temmuz 2017 yılından itibaren hastanemizin başhekimlik görevini yürütmekteyim. Öncesinde ise 2 yıl başhekim yardımcılığı görevinde bulundum. Hastaneye ilk atamam ise 2010 yılında oldu. Hastanenin birçok noktasında üroloji uzmanı olarak poliklinik, ameliyathane, acil bölümünde hizmet verdiğim için hastanenin benden önceki başhekimlerinden arta kalan eksiklikleri biliyorduk ve en büyük eksiklik olarak hastanemizin ‘C’ gurubunda hizmet vermesini gördük. Hastane olarak en çok uğraştığımız hatta enerjimizin büyük birçoğunu da bu hususta harcadık ve hastanemizi ‘C’ rol gurubundan ‘B’ rol gurubuna geçirdik. Hastanemizin hekim sayısını, uzman doktor sayısını, yatak sayısını ve Bakanlığımızın bize tahsis ettiği tıbbi cihaz noktasında en üst düzeyde faydalanmak için böyle bir girişimde bulunduk ve 2020 yılı Eylül ayında ‘B’ gurubu hizmetine geçtik. Hastanemiz 2012 yılında mevcut yerleşkesinde hizmet vermeye başladığında 75 yataklı olarak hastalara hizmet vermekteydi ve yatak sayısını 135’e çıkardık. İlk başhekimlik dönemimde 1. Basamak yoğun bakım servisimiz vardı ve 4 yatak sayımız vardı bizler buna ilaveten özellikle Covid döneminde 2. Basamak yoğun bakım ihtiyacını çok derinden hissettik ve 2. Basamak yoğun bakımı 6 yataklı olarak hizmete açtık ve toplam 10 erişkin yoğun bakım servisimiz ile hizmet vermekteyiz. Hastanemizin kurulum aşamasında 150 litre/dakika oksijen üretim sistemimiz vardı biz bunu özellikle Covid’li hastalarımız için, yoğun bakım hastalarımız için ve ameliyathanelerimizin ihtiyacının artması üzerine bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde yerli üretim olan bir cihaz ile 650 litre/dakika ikinci bir cihaz takviyesinde daha bulunduk. Bir diğer konu hastanemizin acil servisi, mevcut olan acil servisimiz tek hekimle görev yapılan, günlük hasta sayısı 200-250 arasında olan bir hastaneydi. Hekim sayımızın 20-25 arasında bir pratisyene çıkartılarak ve fiziki şartlarda çok ciddi bir revizyon yapılarak yeşil, sarı ve kırmızı alanları bakanlığımızın sağlıkta kalite standartları ve verimlilik ölçüsünde uygun bir şekilde acil servisimizi revize ettik. Bunun yanında Güneydoğu Anadolu bölgesi illeri arasında ilk kez ‘Anne Dostu’ ünvanını alan bir hastaneyiz. Bu unvan bize şunu kazandırdı, Güneydoğu Anadolu bölgesinin kırsal bir bölgesindeyiz Besni genel nüfusu olarak %60’lık bir kesimi köy ve mezralarda ikamet ediyor ve vatandaşın hastaneye ulaşımını ve hastanede doğum yapmasını en üst düzeyde geliştirdik ve yardımcı olmak adına elimizden geleni yapmaktayız.  Hastanemizin ‘B’ rol gurubuna yükselmesinin bir diğer artıları ise son dönemde yapılan atamalar ile birlikte Besni’de ilk kez Beyin Cerrahı ataması yapıldı öncesinde ise 2020 yılında acil servis uzmanı ataması yapılmıştı. Hastanemizin düzeni ve hastalarımıza hizmet etmek açısından elimizden geleni yapıyoruz ve başhekimlik sürecimde olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de çalışmalarımız devam edecektir. 

Besni Devlet Hastanesinde kaç hekimle hizmet veriyorsunuz? Bunların içerisinde kaç uzman kaç pratisyen doktorumuz var? 
Hastanemizde şu anda 30 uzman hekim, 25 pratisyen hekim ve 8 adet diş hekimimiz olmak üzere 63 hekim arkadaşımız ile hizmet vermekteyiz. 

Günlük ve aylık ortalama kaç hasta tedavi için hastanemize başvuruyor?
Günlük ortalama 1700 hastamızı ayakta tedavi için hastanemize başvuruyor. Tabi bu sayı günlük olarak değişim göstermekte aylık baz alırsak günlük rakamımız 1700 olarak karşımıza çıkıyor. Yatan hasta sayımız ise günlük 80-100 arasında hastalarımız yatarak tedavi alıyor. Yatan hasta olarak ise aylık olarak ortalama 800 civarı hastamıza hizmet vermekteyiz. 


Başhekim olduktan sonra Besni devlet hastanesinin marka değerini artırmak için projeleriniz oldu mu?

Evet bu konuda bir çok çalışmalarımız oldu özellikle ‘Anne Dostu’ unvanı Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilk olarak bu unvanı alan hastane olduk. Bizden önceki dönemde doğum için hastanemiz tercih edilmiyordu işin doğrusu çevre ilçe ve illere gidiyor olması hastalarımızın hem yorulması hem de gereksiz maliyet oluşturuyordu. Şimdi ev sıcaklığında normal doğuma hem teşvik edici hemde eğer hekim kontrolünde sezeryan olacaksa bunu teşvik edici olarak hastanemize değer katan bir unvan oldu. 
Bir diğeri de bunu hep övünerek söylüyoruz inşallah bizden sonra da daha ileriye götürülür, hastanenin ‘C’ rol gurubundan ‘B’ rol gurubuna çıkartılması bazı şeyleri otomatik olarak hastanemize kazandırmamıza imkan sağladı. 


Polikliniklerde oluşan yoğunlukları önlemek için ne yapmamız gerekiyor ve randevu sistemi nasıl çalışıyor?
MHRS (Merkezi Hasta Randevu Sistemi) hastanelere başvuruda sadece bir yöntem. Bunun üç farklı yöntemi var aslında birincisi MHRS, hastalarımızın her doktora on dakikada bir olacak şekilde, diş hekimlerine 20 dakikada bir olacak şekilde randevu açıyoruz bunlardan diş hekimlerine 18 hasta, normal poliklinik hekimleri içinde 40 hasta randevu için açılıyor. Bunun dışında bandrolden ayaktan hasta ve kios’tan ayaktan hasta olmak kaydı ile üç şekilde hastalarımız polikliniklere başvuru yapabiliyor. Fakat bazı branşlarımızın tek olması ve bu branşların cerrahi branş olması sevişte yatarak tedavi gören hastasının, acil olarak başvuru yapan hastasının ve ameliyatının olması nedeni ile bazen sadece MHRS ile sınırlandırdığı da olabiliyor. 
MHRS’de alınan her yüz randevunun otuz tanesi maalesef tedavi için hastaneye gelmiyorlar. Bu hususta vatandaşlarımızın daha hassas olması ve gelmeyecek olanlar için aldıkları randevuları iptal ederse onların yerine en azından bir başka vatandaşımız da vakit kaybetmeden tedavisini olabilir.  


Hastane C Gurubundan B gurubuna geçtikten sonra ne gibi değişiklikler oldu?
2020 Yılında hastanemiz ‘C’ rol gurubundan ‘B’ rol gurubuna geçmiştir. 2020 yılında hastanemize başvuran günlük hasta sayısı 1200 civarında iken, ‘B’ rol gurubuna yükseltilmesinin ardından artan uzman hekim sayısı ve sunulan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ile bu sayı 2022 yılında ortalama 2000’lere kadar yükselmiştir. Hastanemiz bulunduğu bölgede tek sağlık kuruluşu olarak yaklaşık 80.000 nüfusa, çevre ilçelere bakıldığında ise ‘B’ rol gurubu olarak hizmet veren tek sağlık kuruluşu olarak yaklaşık 130.000 genişletilmiş nüfusa sağlık hizmeti vermektedir. 
‘B’ Rol gurubu değişikliğinin ardından artan uzman hekim, hekim ve yardımcı sağlık personeli kadrolarımız ile vatandaşlarımıza sunduğumuz sağlık hizmetlerini de artırmış bulunmaktayız. Şuan hastanemizde 30 Uzman hekim, 25 pratisyen hekim, 8 diş hekimi olmak üzere toplamda 480 personel görev yapmaktadır. ‘B’ rol gurubuna geçtikten sonra hastanemizde tıbbi cihaz olarak eksiklerimiz tamamlanmış ve hastalarımıza daha iyi sağlık hizmeti verilmeye başlanmıştır. Hastane bünyemizdeki uzman hekim sayımızın artışından kaynaklanan faydalar doğrultusunda hastalarımız şehir dışına gitmekten ve tedavisi daha iyi hizmet alarak, zaman kayıpları engellenmiştir.

Hastanede eksik doktor kadrosu var mı?  Var ise bunlar hangi bölümler ve eksiklerin tamamlanması adına ne gibi bir çalışmanız var? 
İlçemiz merkeze 45 km uzaklıkta ve ilçe genelinde bakanlığımıza bağlı tek kamu kurumu olarak hizmet vermekte. Hastanemizde branşında tek olan hekimlerimiz var bunlarında büyük çoğunluğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilçe olmamız nedeni ile Devlet Hizmet Hükümlülük kurası ile hastanemize geliyorlar. Tabii ilçemizin kalkınması ve hastanemizin büyümesi ile birlikte kurum içi ve açıktan atama kurası ile birlikte hekimlerimizin tercih ettiği bir hastane moduna geldi. Personel dağılım cetvelinde iyileştirme ile birlikte branşında birden fazla hekimlerimizin olduğu kadrolarımızda var mesela dahiliye, çocuk hastalıkları, radyoloji olmak üzere bir çok branşta kronik olan sorunu çözdük fakat hala zaman içerisinde çözülmeye muhtaç sorunlarımızda var mesela bunların içerisinde bulunan tek kadın doğum doktorumuz var yeterli mi yetersiz mi noktasından vatandaşlarımızın bize il sağlık müdürlüğümüze, Bakanlığımıza ve zaman zaman gördüğümüz CİMER şikayetlerinde bu konulardaki sorunları görüyoruz. Tek kadın doğum doktorumuzun olması tek Göz doktorumuzun olması bizleri de zorluyor. Gönül ister ki bu kadrolarımız artsın ama Bakanlık dahilinde yapılan çalışmalar sonucunda ataması beklenen doktorlarımızın ve eksikliklerimizin giderilmesi açısından bizler gereken hassasiyeti gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Daha kaliteli hizmet vermek açısından çalışmalarımız devam ediyor.

 

Hastanenin fiziki yapısını yeterli buluyor musunuz? 
Hastanemiz mevcut yerleşkesine 2012 yılında yerleşti, o dönemde 75 yataklı olarak planlandığında belki o dönem için hastanemiz yeterliydi. Şuan ki hizmet noktasında eksik bir odamız, ameliyathanemiz ve yatağımız bulunmamakta talepleri karşılayabiliyoruz fakat hastanemiz gün geçtikçe büyüyor verilen hizmet ve talepler arttıkça zamanla eksikliklerimiz oluşabiliyor ama şuan için eksik bir fiziki durumumuz bulunmamaktadır.


Şehir dışından gelen hastalar ve yakınları için bir projeniz var mı? Kalacak yeri olmayan refakatçiler için herhangi bir konaklama hizmetiniz var mı?
Sağlık bakanlığı SKS ve verimlilik değerlendirme kriterlerine uygun olacak şekilde mesela şehir dışından gelip hastanemizde doğum yapacak olan gebelerimize ve çocuğu rahatsız olup hastanemizde tedavi gören hastalarımızın anneleri için anne oteli dediğimiz bir uygulamamız mevcut. 2 odamızı 4 yataklı olacak şekilde annelerimize ve hasta yakınlarına tahsis etmiş durumdayız. Hastanemizde yatan hastalarda özellikle palyatif biriminde yatan hastalarımız oluyor onların meşguliyet odaları var orada hem istirahat edip hem de vakit geçirebiliyorlar. Normal yatan hastalarımız için ise her hasta başında bir refakatçi koltuğumuz mevcut.   


Hastanemizde Tıbbi cihaz eksiğiniz var mı?
Ben burada Ali Erdemoğlu’nu anmak isterim. Tıbbi cihaz bakımında Bakanlığımız her sene eksikliklerimiz doğrultusunda sunmuş olduğumuz raporlar noktasında bizlere cihaz gönderiyor. Fakat Besni’nin şöyle bir artısı var Ali Erdemoğlu gibi Hakan İsot gibi bir hayırseveri var. Besni’nin diğer hastanelerde olmayan bir özelliğinden de bahsedecek olursak, hastanemizin tüm odaları benden iki dönem öncesi görev yapan Başhekim beyin buraya taşınma döneminde bir hayırsever tarafından restore edilmiş. Restore edildiğinden kastımız şu oda içerisinde bulunan yatağı, buzdolabı, ve temel ihtiyaçları alınmıştır. Bu aslında Besnililerin yardımlaşmaya ve dayanışmaya ne kadar çok önem verdiğini gösteriyor. Tıbbi cihaz noktasında ise bazen hayırseverlerimizin bağış adı altında medikal malzeme tıbbi cihaz alımları oluyor ama büyük çoğunluğunu Bakanlık kanalı ile hastanemize kazandırıyoruz. Ali Erdemoğlu gibi ismini sayamadığım bir çok hayırseverlerimizde bizlere destek veriyorlar ve eksikliklerimizi tamamlıyorlar. Hastanemizde şu anda tedavi amaçlı kullandığımız hiçbir eksik tıbbi cihazımız bulunmamaktadır.


Hastaneyi teknolojik yönden yeterli buluyor musunuz?
Hastanemizin mevcut ‘B’ gurubu ilçe hastaneleri içerisinde tıbbi cihaz ve teknolojik eksikliği bulunmamaktadır. Mesela radyoloji bölümümüz, ‘B’ gurubu olup da hastanelerde olmayan MR cihazı artık hastanemizde mevcut, çok üst düzey bir ultrason cihazımız var, iki farklı röntgenimiz var bunlardan bir tanesi yatan hasta servisimizdeki hastalarımıza bir tanesi de ayakta tedavi gören poliklinik hastalarımız için ayırdık ki bekleme olmasın. Kemikte astrometremiz var, tomografi cihazımız var mesela bu cihazlar bir çok ilçe geneli hastanelerde olmayan cihazlar. Ameliyathanemiz çok donanımlı ‘B’ grubu bir hastane olmamıza rağmen kendi branşım olan ürolojiden bir örnek vereyim rıs flexible üreterorenoskopi bu bir çok il merkezinde yapılan bir ameliyat farklılık olarak ilçemizde de bu cihazı bulunduruyoruz. Lazer ile taşı buharlaştırarak kapalı bir şekilde opere edebiliyoruz buda Ali Erdemoğlu’nun hastanemize yapmış olduğu bağış neticesince oldu.  


MR Cihazı ne zaman faaliyete geçecek ve MR Cihazının ne gibi bir faydası olacak?
MR Cihazımız Bakanlığımız kanalı ile oldu hizmet alımı şeklinde olmayacak. Cihazımız tahminime göre Ocak sonu Şubat ayı başında hizmete başlamış olacak 1,5 teslalık bir cihaz orta ve üst düzey bir cihaz. MR cihazının Besni’ye gelmesi ile birlikte sadece Besni değil Adıyaman’ın batısında kalan yerleşkeler Gölbaşı ilçemiz, Tut ilçemiz hatta Gaziantep’in Araban ilçesinden dahil hastalarımızın MR cihazı noktasındaki eksikliklerinin karşılanacağını düşünüyorum.


Diyaliz merkezinin hastaneye ne gibi bir katkısı oldu ve şu anda kaç hasta tedavi görüyor? 
Artık diyaliz hizmeti hemen hemen tüm ilçelerimizde veriliyor bizde ise 12+1 ruhsat ile diyaliz merkezimiz aktif bir şekilde çalışıyor. Fakat hayırseverimiz Hakan İsot’un yeni yerleşke olarak ek bina olarak bize sunmuş olduğu yer yaklaşık 900 m2 kapalı alana sahip 20 yataklı bir tesis. Tabi bunun ruhsatlandırması yapılmadı hala ancak bu ruhsatlandırma işlemi tamamlandıktan sonra 20 hastamıza hizmet vermeye başlayabiliriz inşallah oda 1-2 ay içerisinde resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından hizmete açılacaktır.


Tedavi için gelen hastalara yönelik sosyal aktiviteleriniz nelerdir?
Bu hususta biz çevre hastanelere göre biraz daha şanslıyız sebebi de şu, 135 dönümlük bir arazi üzerine kuruluyuz 20.000 m2 kapalı alanımız var ama hastane içerisinde ve hastane dışarısında yürüyüş yapabileceği veya 17.000 ağacımızın bulunduğu bahçemizde vakit geçirebileceği çok farklı alanlarımız mevcut. Çocuklu hastalarımız için lojmanımızın arka tarafında trafik güzergahına kapalı alanda bir oyun parkımız mevcut, hastalarımızın sağlıklı yürüyüş yapması açısından hastane girişimizden Acil servisimizin olduğu bölüme kadar yaklaşık 1000 adımlık yürüyüş yolumuz mevcut. Daha önceden hastane içerisinde olan kısıtlı kantinimizi hasta ve refakatçilerimizin daha temiz hava almasını düşündüğümüzden kantinimizi bir kafeterya şeklinde restore ederek hastane dışarısına aldık. 


Hastane doktorlarının hastalara göstermiş oldukları ilgiyi nasıl buluyorsunuz? Hasta ve doktorlar arasında ilişkilerde anlaşmazlıklar oluyor mu?
Hastanemiz günlük ortalama 1700 hastanın ayak bastığı bir yer burası 30 uzman hekim bunun içerisinde klinisyen olan ve olmayan hekimlerimiz var poliklinik hizmeti yaklaşık 25 odada veriliyor. 25 odada ortalama 1700 hastanın acil servis, diş hekimliği veya 25 farklı odada hizmet verilirken ister istemez sıra veya randevu yüzünden illa ki ufak tefek sorunlar yaşanıyor. Ama genel anlamda tabi ki olumsuzluklar olmak kaydı ile daha çok hastalarımızın hekimlerin muayenesinden, yaptıkları ameliyatlardan veya kendilerine uyguladıkları tedavilerden gerek bizlere gerek hasta haklarımıza çok sayıda teşekkür çok sayıda minnet duygularını duyuyoruz. Şöyle düşünürsek tabi ki hizmet alamayan hastalarımız vardır ama bu 1700 hastanın çok büyük bir kısmı burada Besni Devlet Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığımızın olmadığını düşünürsek mevcut çevre ilçeler veya illere gitmek durumunda kalacaklar. Genel anlamda söylemek gerekirse doktorlarımızın hastalarımıza göstermiş oldukları ilgi ve alaka üst seviyededir bunun karşılığını da dilek kutularında gördüğümüz teşekkür yazıları ile anlıyoruz. 

Acil durumlarda mesai saati dışında gelişen olaylara hastane olarak nasıl reaksiyon gösteriyorsunuz?
Bu yataklı servisler yönetmeliğinde çok açık bir şekilde yönetmelikler ile bizlere bildirilmiş durumda bizlerde bunu hastanemizde uyguluyoruz. Mesela branşında tek olan hekimlerimiz bizlere dilekçe vererek acil hastalarına mesai saati dışında hastaneye gelerek tedaviye katılacaklarını söylüyorlar ve mesai bitiminden sonra da bir nevi çalışmaya her an hazır bir şekilde bekliyorlar. Branşında birden çok olan hekimlerimizin ise nöbet listeleri var. Hafta sonu veya hafta içi mesai saatinden sonra sabaha kadar geçen 16 saatte her birinin nöbet listeleri vardır. Bunu acil servisteki pratisyen hekimlerimiz veya acil uzmanımız ilgili branşın ihtiyacı halinde acil serviste yerinde konsültasyona davet eder ve hekimlerimizde bu davete uymak zorundadırlar. Ve şu zamana kadar bu konuda herhangi bir sorun ve aksaklık ile karşılaşılmadı.


Yatalak hastalar için evde bakım hizmeti nasıl yürüyor?
Hastanemiz 2012’de mevcut yerleşkemize geldiğinde ilçemizde 14 yataklı palyatif birimimiz açıldı bu benden önceki arkadaşlarımızın emeği ve gayreti ile oldu bizlere de o emeği devam ettirmek düştü. Şu anda 8 odalı 14 yataklı palyatif birimimiz hastanemizin ikinci katında hizmet vermekte. Gerek personeli gerek hastası ile benim gözümdeki en güzide yerlerden birisi. İlçemiz genelinde 550 tane yatalak hastamız mevcut yatağa bağımlı bu insanlar. Evlerinde hastalarına bakmakta zorluk yaşayan veya yaşadığı sağlık problemini evde değil hastanede geçirmek zorunda kalan hastaları biz palyatif birimde takip ediyoruz. 2022 yılı içerisinde yaklaşık 400 farklı hastamıza palyatif birimimizde hizmet verdik. Bu hastalarımızın içerisinde bazıları 3 gün bazıları 30 gün yattı fakat yegane amacımız şuydu, düşünün yatalak bir hasta sürekli aynı pozisyonda yatamaz yarım saatte bir veya bir saate bir çevrilmesi gerekir, öz bakımının yapılması gerekir, yemek yemesi gerekir, ihtiyacını karşılaması gerekir, haftada bir hastamızın yıkanması gerekir. Biz bunu hastane koşullarında yıkanmasından yemesine, içmesinden özbakımına kadar her şeyi ile sağladığımız bir birim. 


Opr. Dr. Ali Helli kimdir?
1982 yılında, Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İskenderun’da tamamladı. 1998 yılında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1998-2004 yılları arasında Tıp Fakültesi öğrenimini tamamladı. 2005 Yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Üroloji AD’da uzmanlığı kazanıp eğitime başladı. 2005-2010 yılları arasında Üroloji uzmanlığını bitirip, mecburi hizmet için 2010 yılında Besni Devlet Hastanesi’ne atandı.
2015-2016 Yıllarında Başhekim yardımcılığı, 2017’den bu yana da Başhekim olarak Besni Devlet Hastanesinde görev yapmaktadır. Başhekim Helli evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak:Haber Merkezi


 • 3
  SEVDİM
 • 13
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Zatürre aşısı önerisiÖnceki Haber

Zatürre aşısı önerisi

Gaziantep’te tefecilik operasyonu: 3 gözaltıSonraki Haber

Gaziantep’te tefecilik operasyonu: 3 göz...

Haber Yorumları

 • Enver Akkuş27-01-2023 19:39

  Allah razı olsun çok güzel şeyler yapılıyor özellikle kulak burun boğaz, kadın doğum ve göz ün normları da artırılır sa mükemmel olur.

 • Mustafa Erdoğan17-01-2023 20:51

  Hellim Dr. Değerli Hekim, dir. Başarılar dilerim. Selamlar sunarım.

Yorum Yazın

Gaziantep'te sokak ortasında infaz! Acımasızca öldürdü
GİBTÜ’de mezuniyet töreni düzenlendi
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor
İşte Gaziantep FK'nın 2023-2024 sezonu karnesi
CHP’li Meriç’ten tarihi eser kaçakçılığının araştırılması için önerge
GTB heyeti, UHK 2024 mısır ve buğday kongresi’ne katıldı
Şahinbey’den kan bağışı kampanyası
Lenfoma hastası Eymen Çakmak, Galatasaray forması hayaline kavuştu
Karın ağrısıyla geldi, böbreğinden 35 cm’lik kitle çıkarıldı
Meteoroloji'den son dakika uyarı! Gaziantepliler dikkat
Vahşi cinayet: Eski eşi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini öldürdü
Gaziantep’te Galatasaray’ın şampiyonluk coşkusu zirve yaptı
Gaziantep’te şampiyonluk kutlaması
Mersin'de feci kaza! Can Pazarı Yaşandı!
Galatasaray rekor puanla şampiyon
Gaziantep FK Süper Lig’de kalmayı başardı
Gaziantep’te kaza! Çok sayıda yaralı var
Gaziantep’te acil serviste şok intihar!
Gaziantep Kolej Vakfı’nda 60. yıl festivali coşkuyla başladı
Ünlü sanatçı Naz Ölçal GKV festivalinde sahne aldı