memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

12-06-2019 00:05 Kategori: SAĞLIK

Bakan Koca’ya Gaziantep’in sorunlarını Sarıfakı anlattı

Bakan Koca’ya Gaziantep’in sorunlarını Sarıfakı anlattı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cenaze törenine katılmak üzere Gaziantep’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya birifink veren Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, Gaziantep’in sağlık sorunlarını içeren birifink verdi acil taleplerini içeren dosya takdim etti "

Saglık İl Müdürü Dr.Sarıfakı Gaziantep'e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sağlık raporu sundu. Saglıkta Ortadogunun merkezi durumundaki Gaziantep’in eksikleri konusunda detaylı bilgi notu hazırlayan Sarıfakı, "Bakanımız ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde bir saatlik genel sohbet yaptık. Sohbetimizde kentimizin ihtiyaçları konusunda hazırladığımız bilgi notunu verdik. Taleplerimiz olumlu karşılandı" dedi.Sarıfakı, Gaziantep'in acil olarak doğum uzmanı, çocuk cerrahi uzmanı, beyin cerrahi uzmanı, pratisyen hekim, çocuk hemotoloji ve onkoloji uzmanı ihtiyaçları konusunda detaylı bilgi verdiklerini söyledi. Bakan Koca'ya sayılar konusunda da sunum yaptıklarını anlatan Sarıfakı, "Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'ni de konuştuk. Bu hastanenin hekim ihtiyacı olduğunu belirttik. Hastanemizde şuanda 21 tane aktif çalışan doktorumuz var. 20-30 uzman ve 20 pratisyen hekim gelmesi konusunda talepte bulunduk" diye konuştuk.
EBE BÜYÜKSIKINTI
Gaziantep'te 36 tane ebesi olmayan sağlık evi olduğunu belirten Sarıfakı, "Bakanımıza bu konuda da bilgi verdik. 11 tanesini atayacaklarını söyledi. Geri kalan 25 ebe için çalışma yapılacak. Eğer bu gelişme sağlanırsa, ebesi olmayan sağlık evimiz kalmayacak" dedi.
PROJELERİ ANLATTIK
Bakan Koca'ya sağlık ocağı projelerinden de bahsettiklerini söyleyen Sarıfakı, "24 sağlık ocağı projemiz var. Bunlardan 8 tanesini bu yıl yapabilir miyiz? diye sorduk. Bilgi notuma eklememi söyledi. Sayın Bakanımız Gaziantep'i seviyor ve önemsiyor. Verdiğimiz bilgiler ve raporla ilgili olumlu dönüş olacaktır" dedi.
KALYONCU'DAN BİLGİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ni (HKÜ) ziyaret etti.  HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, bakanlara üniversite hakkında bilgi vererek, gösteri ve sanat merkezini gezdirdi. Koca ve Dönmez, yerleşkede karşılaştıkları öğrencilerle de kısa süre sohbet etti.
Sağlıkta Gaziantep’in sorunlarının anlatıdıgı sırada Gaziantep Valisi Davut  Gül’de birtakım talepler ilettiği ögrenildiKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna