memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

05-03-2018 17:42 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Antepfıstığı Gaziantep’in gişe rekorunu kırdı

Antepfıstığı Gaziantep’in gişe rekorunu kırdı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’teki sinema salonları, Antepfıstığı filmi ile birlikte şehirdeki seyirci rekoru kırdı. Milyon dolarlık bütçelerle çekilen filmleri geride bırakan Antepfıstığı filmini 17 günde 52 bin biletli seyirci izledi. "

Bugüne kadar Gaziantep’te çok iddialı, çok reklamı yapılan filmlerin seyirci rakamları 20 bini geçmedi. Ancak ilk kez, yörenin şivesiyle çekilen, şehrin tanıtıldığı, tarihsel ve kültürel değerler ön planda tutulduğu, romantik komedi türündeki Antepfıstığı filmi, en çok izlenen filmlerin rekorlarını şimdiden yaklaşık olarak 3’e katladı. Salon işletmecilerinden alınan bilgilere göre, Antepfıstığı’nı 17 gün içerisinde 52 bin biletli seyirci izledi. Bazı seyirciler ise, yoğunluktan dolayı, filmle ilgili planlarını ilerleyen günlere erteledi. Antepfıstığı, seyircilerden gelen talep doğrultusunda önümüzdeki haftalarda da gösterimde olacak.

“HAYATINDA SİNEMAYA GİTMEMİŞ İNSANLAR VAR”

Filmin Yapımcısı Meral Ay, şehrin bu filme sahip çıkmasının kendileri için her şeyden önemli olduğunu belirterek “Bizim çıkış noktamız Gaziantep olduğu için, öncelikle bu şehrin onayını almamız gerekiyordu. 17 gün içerisinde görülüyor ki, şehrimizle ilgili doğru bir proje ortaya koymuşuz. Sokaktaki insanımız, esnafımız, işçimiz, sanayicimiz, öğrencilerimiz en önemlisi ninelerimiz-dedelerimiz torunlarının ellerinden tutarak bu filme geliyor. Aile olarak ortak etkinliklerinde bu filmin olması ve filmin bittiğinde de elleri yoruluncaya kadar alkışlamaları bizim için çok değerli. İnanın duygularımızı ifade etmekte zorlanıyoruz” diye konuştu.

Gaziantep’te en fazla izlenen filmin 20 bini geçmediğini söyleyen Meral Ay “Bu rakam, salon işletmecilerinden aldığımız bilgi. Antepfıstığı’nı 52 bin kişinin izlemesi, hiç sinemaya gitmeyen 32 bin insanın, yıllar sonra belkide ilk kez sinemaya gittiği anlamına geliyor. Bu da gösteriyorki, Antepfıstığı binlerce insana tekrar sinemaları hatırlattı. İyi ve doğru proje yapıldığında, aslında bir izleyici potansiyelinin olabileceğini gösterdi. Bunu biz başardığımız için ayrıca mutluyum. Bir başka önemli gelişme ise, zor günler geçiren Gaziantep’teki sinema salonları, bu film ile birlikte yeniden hareketlilik kazanmış oldu. Bu vesileyle, tüm Gaziantep halkına, özellikle torunlarının ellerinden tutarak, bu filmi izlemeye gelen ninelerimize ve dedelerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU