memo

Bugun...
31-05-2018 13:08 Kategori: GENEL

Anadolu Han'da Ramazan'dan sonra yemek şovu...

Anadolu Han'da Ramazan'dan sonra yemek şovu...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'in tarihi hanlarından biri olan Anadolu Hanı 130 kişilik dev iftar sofrasına ev sahipliği yaptı. Semazenler eşliğinde yapılan iftara katılan misafirlere iftardan sonra canlı müzik de dinletildi. "

Gaziantep'in tarihi hanlarından biri olan Anadolu Hanı 130 kişilik dev iftar sofrasına ev sahipliği yaptı. Semazenler eşliğinde yapılan iftara katılan misafirlere iftardan sonra canlı müzik de dinletildi. 

KAHRAMAN: "YAPILMAYANLARI YAPACAĞIZ"

Anadolu Hanı'nın yeni İşletme Müdürü ve Mutfak Şefi Fazilet Kahraman, handa değişikliğe gideceklerini ve temelini mutfak üzerine kuracaklarını söyledi. "Mutfak temelimiz sağlam olduğu için işletme sağlam temeller üzerinde diyebiliriz" diyen Kahraman, yapacakları yeniliklere dair şöyle konuştu: "Anneannemden kalan bilmediğimiz yemeklerimiz de çıkacak. Nohut ekşilisi, fıstık filizi pilavı ve salatası, sabah kahvaltısında yumurtalısı gibi yemekler Gaziantep'te yapılmayan şeyler. Biz yapılmayanları yapacağız."

RAMAZAN'DAN SONRA 'KATMER ŞOV' BAŞLAYACAK

Gaziantep'e şehir dışından insanların yöresel yemek için geldiğini ifade eden ve ramazandan sonra yöresel yemek şovlarıyla dikkat çekeceklerini söyleyen İşletme Müdürü, "Yöresel yemeklere ağırlık vermek istiyoruz. Ramazandan sonra yöresel köy kahvaltısını Anadolu Han'a kazandıracağız. Avlunun bir köşesinde katmer şov yapılacak. Locanın bir köşesi gözlemeci olacak. Hem gözleme hem de bazlama çeşitleri olacak. Yani şovla kahvaltı keyfi yaşatacağız. Hem göze, hem gönüle, hem de mideye hitap edeceğiz. Kahvaltıdan sonra da öğle ve akşam yemeklerinde yöreselliğe gideceğiz. Anadolu Han'ın çıtasını mutfaktan yükselteceğiz" dedi. 

FİYATLAR DUDAK UÇUKLATMAYACAK

Özellikle Gaziantep'in gastronomi kenti olmasından dolayı yöresel yemeklerin hayli pahalı olduğunu hatırlatan ancak Anadolu Han'da dudak uçuklatan fiyatlar olmayacağını belirten Kahraman, "Gelenlerin Anadolu Han'dan memnun ayrılmasını istiyorum. En güzel reklam misafirlerin yaptıkları reklamdır. Fiyat konusunda misafirlerimizi hiç yormayacağız. Bir hayli düşük fiyatlarla başlayacağız. Fiyatlarımız dudak uçuklatmayacak" diye konuştu.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU