Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

27-12-2017 09:25 Kategori: GENEL

Süleyman Şah İlkokulu konuğu TEMA Vakfı

 Süleyman Şah İlkokulu konuğu TEMA Vakfı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu Şahinbey Süleyman Şah İlkokulunda bilgilendirme çalışması yaptı. Okulun çevre kulübünün davetlisi olarak öğrenciler ile bir araya gelen Katıoğlu ekolojik yaşamın öneminden; temiz toprak, temiz hava ve temiz su için geç kalmadan harekete geçmenin öneminden bahsetti."

 TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu Şahinbey Süleyman Şah İlkokulunda bilgilendirme çalışması yaptı. Okulun çevre kulübünün davetlisi olarak öğrenciler ile bir araya gelen Katıoğlu ekolojik yaşamın öneminden; temiz toprak, temiz hava ve temiz su için geç kalmadan harekete geçmenin öneminden bahsetti.

TAHMİNLERE GÖRE 2050 YILINDA EKİLEBİLİR TOPRAKLAR YARIYA DÜŞECEK

Tarım topraklarının korunması gerektiğinin öneminden bahseden Katıoğlu  dünyada milyonu aşkın insanın aç olduğunu ,tahminlere göre 2050 yılında ekilebilir toprakların yarıya düşeceğini ve hep dolu görmeye alıştığımız marketlerin raflarını dolu göremeyebileceğimizden bahsetti.Ayrıca israf konusunda gerekli uyarılarda bulunan Katıoğlu  ürünlerin üçte birinin çöpe gittiğini ve bu israfın en çok şehirlerde gerçekleştiğini anlattı.

 OKUL EKOLOJİ BAHÇESİNE AĞAÇ DİKTİLER

Öğrenciler ile yaptığı paylaşımlardan sonra okul ekoloji bahçesine hatıra ağaçları dikimini gerçekleştiren TEMA İl Temsilcisi  Muharrem Katıoğlu  öğrencilere bir de tavsiyede bulundu. Ekoloji bahçenize yazlarıda mutlaka sahip çıkın bu bahçe sizin yaşam alanınız olsun dedi.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna