memo

Bugun...
28-08-2017 09:12 Kategori: GENEL

Kaplan’dan çifte bayram kutlaması

 Kaplan’dan çifte bayram kutlaması
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"30 Ağustos Zafer Bayramıyla Kurban Bayramının peş peşe gelerek Türkiye’nin çifte bayram yaşadığını ifade eden Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan bayramların insanların kucaklaşması ve kenetlenmesi için önemli fırsatlar olduğunu ifade ederek “Bu yıl art arda iki bayramı bir arada yaşıyoruz. Bunu iyi değerlendirmek ve milletçe kenetlenmez zorundayız. Bayramlar insanlar arasındaki kırgınlıkların giderilmesinde, dostlukların geliştirilmesinde ve milletçe birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesinde önemli roller oynar” dedi. "

30 Ağustos Zafer Bayramıyla Kurban Bayramının peş peşe gelerek Türkiye’nin çifte bayram yaşadığını ifade eden Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan bayramların insanların kucaklaşması ve kenetlenmesi için önemli fırsatlar olduğunu ifade ederek “Bu yıl art arda iki bayramı bir arada yaşıyoruz. Bunu iyi değerlendirmek ve milletçe kenetlenmez zorundayız. Bayramlar insanlar arasındaki kırgınlıkların giderilmesinde, dostlukların geliştirilmesinde ve milletçe birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesinde önemli roller oynar” dedi. 

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan, 30 Ağustos Zafer ve Kurban bayramlarına ilişkin yayımladığı mesajda 30 Ağustos Zafer Bayramının ülkemizi işgal eden güçlere karşı verilmiş mücadelelerin en önemli noktası olduğunu belirterek “ 30 Ağustos Zafer Bayramı 95 yıllık bir destandır. Bu destan ki tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla şanlı ordumuzun 95 yıl önce büyük bir bağımsızlık mücadelesinin tarihe şerefle yazılmış kahramanlık öyküleridir. Bağımsızlık ve hürriyet bu milletin genlerinde mevcuttur. Bu nedenle bir başka ülkenin boyunduruğu altına yaşayamayız, ya bağımsız yaşarız ya da ölürüz. Ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere birlik ve beraberliğimiz için, bu aziz vatanın savunmasında destanlara kanlarıyla, canlarıyla imza atan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Bayramlar birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için büyük fırsattır

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan milletçe 30 Ağustos Zafer Bayramının hemen ardından Kurban Bayramının geldiğine dikkat çekerek dini ve milli bayramların peş peşe kutlanmasının birlik ve beraberliğimizin pekişmesinde önemli rol oynadığını sözlerine ekleyerek “30 Ağustos Zafer Bayramının hemen ardından yaşayacağımız Kurban Bayramı da milli duygularımızın yanında manevi dünyamızda da birlik ve beraberliğimizin gelişmesinde önemli rol oynayacaktır. Bu güzel günler ülkemiz için milletimiz için önemli fırsatları beraberinde getiriyor” dedi.  Bayramların Türkiye ve İslam ülkelerine huzur getirmesini temenni eden Kaplan, şunları belirtti:

“Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ve beraberinde yaşanılan sıkıntılar ülkemize sıkıntılı günler yaşattı. İnsanlarımızın milletçe kenetlenmesi hainlerine emellerine ulaşmasını engelledi. Bu da birlik ve beraberlikle elde edildi. Bu toprakların hamuru birlik ve beraberliktir, duam birlik ve beraberliğimizin daim olmasıdır. O zaman hiçbir güç bizi yıldıramaz, önümüze set koyamaz.” Bayramın fırsat bilinmesi ve gelecek günlerin bayram tadında yaşanmasını isteyen Kaplan, “Bizlerin huzur içerisinde bayramlarımızı geçirmemiz için 24 saat nöbet başında olan ordumuz ve güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere bütün iş dünyamızın, sanayici ve ihracatçılarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor bütün dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.  Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU