memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

16-05-2017 15:12 Kategori: KÜLTÜR SANAT

GAÜN Kültür Tarihi Müzesi'nde gezi

 GAÜN Kültür Tarihi Müzesi'nde gezi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Arkeoloji Bölümü tarafından gerçekleştirilen Toplumsal Duyarlılık Projesi (TDP) kapsamında GAÜN Kampüsü içerisinde bulunan Gaziantep Kültür Tarihi Müzesi tanıtım faaliyeti düzenlendi."

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Arkeoloji Bölümü tarafından gerçekleştirilen Toplumsal Duyarlılık Projesi (TDP) kapsamında GAÜN Kampüsü içerisinde bulunan Gaziantep Kültür Tarihi Müzesi tanıtım faaliyeti düzenlendi.

TDP dersi kapsamında arkeoloji bölümü öğrencileri öncelikle müze içerisinde bulunan eserler hakkında müze personeli tarafından ayrıntılı olarak bilgilendirildi. Sonrasında, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı önünde kurulan tanıtım masasında, müze ile ilgili tanıtım broşürleri dağıtarak, müze hakkındaki bilgilendirmeler yapıldı. TDP öğrencileri müzeyi gezmek isteyen ziyaretçilere eşlik ederek müze personeli ile beraber sergilenen eserler hakkında ziyaretçilere bilgi verdiler.

Etkinlikte konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Gaziantep Kültür Tarihi Müzesi’nde Antep’in geçmişi ve günümüzle ilgili çok güzel eserlerin yer aldığını belirterek, müzenin hareketliliğinin artırılması gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Bedir, Öğrencilerimizde müze bilincinin oluşması, müzemizin tanıtılması ve ziyaretçilere destek sağlanmasına yönelik  olarak yapılan bu etkinliğin çok değerli ve anlamlı olduğunu, önümüzdeki yıl müze haftası etkinliklerinin Üniversitemizde daha etkin ve daha verimli geçmesi için TDP birimine destek olacaklarını belirtti.

TDP Projesi Yürütücüsü Arkeoloji Bölümü Yrd. Doç. Dr. N. Pınar Özgüner Gülhan, güz döneminde TDP dersini alan birinci sınıf öğrencilerinin kampüs genelinde öğrenciler, akademik ve idari personel ile anket çalışmasında bulunduğunu ve bu anketin sonucunda 2009 senesinden bu yana GAÜN bünyesinde bulunan Gaziantep Kültür Tarihi Müzesi'nin bilinirliği ve tanınırlığının çok düşük olduğu, kütüphaneyi sıklıkla kullanan öğrencilerin dahi müze hakkında bilgi sahibi olmadığının tespit edildiğini söyledi.

Anket sonuçlarından yola çıkarak gün boyunca bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirildiğini kaydeden Yrd. Doç. Dr. Gülhan, “Bu sayede, müzemizin farkındalığının arttırılması amaçlandı. Gün sonunda müze personeli ile yaptığımız kısa değerlendirmede, bir gün için bile olsa ziyaretçi sayısında ciddi bir artış tespit edildi. Ayrıca müzeyi ziyaret eden kişilerin olumlu ve olumsuz görüşleri, hem TDP projesinde hem de müzemizde gelecek yıllarda yapılacak revizyonlar için not edildi” diye konuştu.


 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ