memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

21-06-2022 11:02 Kategori: GÜNDEM

Uğur zedeleri sevindiren haber vali Gül'den geldi

Uğur zedeleri sevindiren haber vali Gül'den geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te yaklaşık 13 yıl önce meydana gelen Uğur inşaat olayı konusunda sosyal medya üzerinden açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül mağdurlara müjdeli haberi verdi."

Gaziantep'te " Yaşam Kuruyoruz" sloganı ile binlerce insanın tapularını vermeyerek mağdur eden Uğur İnşaat için yeni bir gelişme daha oldu. Toplam 861 kişi için Gaziantep Valisi Davut Gül, “Ödemesini yapıp İşlemlerini tamamlayan herkesin tapusu pazartesi teslim edilecekti” dedi.

Gaziantep’te yaklaşık 13 yıl önce meydana gelen Uğur inşaat olayı konusunda sosyal medya üzerinden açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül mağdurlara müjdeli haberi verdi.

Uğur İnşaat tarafından mağdur edilen 861 aile yıllardır tapularını alabilmek için mücadele ediyor. TMSF, BDDK ve Bankalar ile yapılan görüşmeler sonunda nihayet uzlaşma sağlandı. Usulsüz krediler nedeniyle evlerine el koyulan mağdurlar, evlerinin durumuna göre ödeme yaparak tapularına kavuşabilecek.

ÖDEMELER YAPARAK TAPULARINI ALABİLECEK

Aldığı usulsüz krediler nedeniyle 861 aileyi mağdur ede Uğur İnşaata FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle el koyulmuştu. Bankaların koyduğu ipotek nedeniyle sahibi oldukları evlere kavuşamayan 861 aile, nihayet evlerine kavuşuyor. Bankalar ile yapılan görüşmeler sonunda ana para borcunun ödenmesi koşuluyla anlaşma sağlandı. Aileler 120 ila 190 bin TL arasında değişen ödemeler yaparak tapularını alabilecek. Toplam 861 kişi için Gaziantep Valisi Davut Gül, “Ödemesini yapıp İşlemlerini tamamlayan herkesin tapusu pazartesi teslim edilecekti” dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ