memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

17-05-2022 16:40 Kategori: GÜNDEM

Türev İç ve Dış Ticaret Dünya pazarında lider marka olma yolunda

Türev İç ve Dış Ticaret Dünya pazarında lider marka olma yolunda
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te 2003 yılında kurulan ve yola bu şekilde çıkan medikal ve sağlık alanının öncü firması Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş. dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sağlık ve medikal alanında Türkiye’de birçok hizmet veren, birçok ülkede bot gösteren, dünyaca ünlü sağlık ve medikal firmalarının ürünlerinin temsilciliği ve distribütörlüğünü yapan Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş. dünyada da aranan marka haline geldi."

Türev’in yola çıktığı günden bu yana bir dünya markası haline gelme serüvenini memohaber okuyucuları için anlatan Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dal, bu yolculuktaki en ön önemli noktanın kaliteli hizmet ve ilkeli ticaret olduğunu vurguladı.


Sağlık ve medikal ürünler alanında Gaziantep’in markası Türev İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, dünya markası olma yolunda ilerliyor. Gaziantep merkezli faaliyetlerini yürüten Türev İç ve Dış Ticaret, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da bulunan şubeleriyle de Türkiye’de önemli bir marka haline geldi. Sağlık ve endüstri alanında bireysel tıbbi cihazlar, Laboratuvar ekipmanları, tek kullanımlık tıbbi sarf malzemelerin dağıtımı, anahtar teslimi projeler ve teknik servis hizmetlerini müşterilerine büyük bir titizlikle sunan Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dal, Türev’in kuruluşundan başlayarak nasıl bir marka haline geldiğini MemoNews okuyucuları için anlattı. Sağlık alanında medikal cihazlar, tıbbi sarf malzemeleri ve tıbbi laboratuvar sistemleri alanında hizmet gösteren Türev, yoğun bakım üniteleri projelendirme ve kurulumu, görüntüleme ünitesi projelendirme ve anahtar teslimi kurulumu, tomografi cihazları, röntgen cihazları, ameliyathanelerde kullanılan ve hekimlerin işlerini kolaylaştıran cerrahi el aletleri, cerrahi motor sistemleri gibi cihaz ve hizmetleri hastanelerin yoğun bakım ve ameliyathane birimleri ile buluşturuyor. Türev’in sunduğu hizmet, cihazların kurulum ve teknik servis hizmetlerini de kapsayarak müşterilerine kusursuz bir şekilde ulaştırıldığını dile getiren Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dal, Türev’in kendi alanında bir dünya markası haline gelmek için emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Firmamız hastanelerin ihtiyaç duyduğu tek kullanımlık (Dısposble) malzemelerin distribütörlükleri ile birlikte, bazı ürünlerin direkt ithalatlarını yaparak, ülke çapında hizmet vermektedir. Kendi üretim markamızı yaratma vizyonuyla çıktığımız yolda firmamız Muayene Türev Marka Eldivenlerin satışına başladı ve süreç içerisinde müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ve satış rakamları bizleri yerli üretim konusunda cesaretlendirdi.

Yakın gelecekte firmamız birçok ürünü kendi markasıyla yerli üretimle müşterilerine sunmaya başlayacak” dedi. Türev’in tıbbi laboratuvar sistemleri alanında da faaliyet gösterdiğini aktaran Mehmet Dal, Türev’in aynı zamanda sağlık alanında kendini ispatlamış dünya markalarının da Türkiye distribütörlüğünü yaptığını dile getirdi. Mesela, hem ülkemizin hem de dünyanın giderek büyüyen sorunu olan, firmamızın da bu konuda özellikle titizlikte çalıştığı obezite için farklı markalarla çalışmak yerine, ameliyatlarda kullanılan, alanında kendini ispatlamış,  birçok bilimsel testten üst düzey sonuçlar alarak geçmiş  ETHİCON marka ürünleri tercih ettiğini ve  bölgedeki tek satıcısının Türev olduğunu vurgulayan Mehmet Dal, “Genetik ve Moleküler testlerin kaliteli markası Qiagen olarak bölgenin ihtiyacına cevap vermektedir

 Biyokimya ve Hormon Eliza testlerin ise güvenilir tek markası Abbott’ un bölge satış temsilcisi olarak bulunmaktayız. Ayrıca anahtar teslimi proje kurulumu ile ön plana çıkan bir firmayız. Laboratuvar sistemleri ve sanayi tesisleri için anahtar teslimi projelendirme ve kurulum yapıyoruz. Anahtar teslimi laboratuvar kurulumu ile birlikte analitik ve temel laboratuvar cihazlarının temini de sağlanmakta ve bu kapsamda, Kimya Sanayi, Gıda ve Tarım Sanayi, İlaç Sanayi, Plastik Sanayi, Toprak-Bitki Analiz Laboratuvarları, Biyoteknoloji Laboratuvarları, Biyokimya Laboratuvarları gibi bir çok sektöre hizmet veren bir kuruluş olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

TEKNOLJİK İLERLEMEYE AYAK UYDURAN MEDİKAL VE SAĞLIK FİRMASI

Türev’in sunduğu tüm hizmetlerle vizyonunu gerçeğe dönüştürdüğünü söyleyen Türev İç ve Dış ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dal, “Tıbbi cihazlar yaşam birimleri içinde en hızlı büyüyen alanlardan birisidir. Bu geniş endüstri, teşhis ve tıbbı görüntüleme makinelerinden cerrahi aletler ve sanayi sistemlerine kadar her türlü cihazı geliştirmektedir. Son yıllarda yaşanan teknolojik ilerlemelerle birlikte tıbbi cihazlar yenilikçi yazılım teknolojisini bir araya getirdi. Sağlık teknolojisi gibi alt sektörler katlanarak büyüdü. Son yıllarda tıbbı cihaz sektörü, özellikle sağlık teknolojisi ve yapay zekâ yatırımlarına bağlı olarak etkileyici bir büyüme kaydetti. Biz de Türev olarak bu ilerlemeye ve gelişime ayak uydurarak bir dünya markası haline gelmek adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” ifadelerinde bulundu. 


TECRÜBELİ FİRMA, KALİTELİ HİZMET, TEKNİK KADRO… 

Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin 2003 yılında Mehmet Dal, İdris Kılıç ve Durmuş İzdeş tarafından Gaziantep’te kurulan sağlık ve medikal ürünler alanında faaliyet gösteren bir firma olarak yola çıktığını kaydeden Türev İç ve Dış ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dal, “Şirketimiz Gaziantep merkezli olmakla birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da bulunan şubeleriyle de hizmet veriyor.

Gaziantep merkezli olmakla birlikte Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerimiz sürüyor. Tabi sadece bizim tarafımızdan sunulan ürün ve hizmetlerin dışında dünya çapında sağlık ve medikal markalarının Türkiye temsilciliklerini de yürütüyoruz. Ülkemizin dört bir yanında sağlık ve endüstri alanında, bireysel tıbbi cihazlar, laboratuvar ekipmanları, tek kullanımlık tıbbi sarf malzemelerin dağıtımı, anahtar teslimi projeler ve teknik servis hizmetlerini müşterilerimize büyük bir titizlikle sunmaktayız. Şirketimiz bünyesinde toplamda 40 personel, 6 teknik servis mühendisi, 3 biyomedikal teknikeri ve uzman biyolog ekibimizle hizmet veriyor. Firmamız Halkla İlişkiler, Pazarlama, Satış, İhale, Lojistik, Aplikasyon, Teknik servis ve Finans departmanlarıyla tam olarak çağın gereksinimlerine uygun kurumsal şekilde yapılanmış, merkezi Gaziantep’te, irtibat bürosu Kahramanmaraş’ta home ofisi Şanlıurfa’da olmak üzere üç ofisiyle faaliyet göstermektedir.

Hizmet verdiğimiz alanlarda güvenilir, hızlı ve fark yaratan lider bir kuruluş olmak için, sunduğumuz çözüm odaklı yaklaşımlarımızla, müşterilerimizle ilişkilerimizi karşılıklı güvene dayalı çözüm ortaklığı platformuna taşımayı, müşterilerimizin yalnızca mevcut istek ve beklentilerini değil, gelecekteki ihtiyaç ve beklentilerini de anlamak ve karşılayabilmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda personelimizi sürekli eğitmeyi ve geliştirmeyi, hizmet verdiğimiz sektörün hassasiyetlerinin yerine getirilebilmesi için tüm müşterilerimize en hızlı, en güvenilir satış ve satış sonrası hizmetlerini sunmayı, sektörümüzde fark yaratmanın insan kaynakları ile mümkün olacağı bilinciyle, çalışanlarımızın mutluluğunu sağlamayı, hem bölgemizde hem de Türkiye genelinde sağlık sektörüne karşı sosyal sorumluluklarımızı yerine getirerek, sağlık sektörü çalışanlarının ve hastaların bilinçlendirilmesi için çaba göstermeyi, kaliteli ürünler sunmak üzere bizimle aynı ilkeleri benimsemiş yenilikçi tedarikçilerle işbirliği yapmayı, firmamızda Kaliteli Yönetim Sistemi şartlarının sürekliliğini sağlayarak sürekli geliştirmeyi kendisine hedef edinmiştir. Şirketimiz birlik, beraberlik, saygı, sevgi, disiplin, güven çerçevesi içinde daha uzun seneler çalışmalarına her geçen gün yeni ürünler ekleyip, ürün yelpazesini genişletip daha da büyüyecektir” diye konuştu.

TÜREV’DEN 3 AYRI ALANDA MARKA HİZMETLER

Türev’in kurulduğu günden bu yana sağlık ve medikal alanında 3 ayrı alanda hizmet sunduğunu ve faaliyet yürüttüğünü anlatan Mehmet Dal, bu alanları “Medikal cihazlar, tıbbi sarf malzemeleri ve tıbbi laboratuvar sistemleri” olarak sıraladı.

MEDİKAL CİHAZLARIN ADRESİ TÜREV

Türev’in faaliyet gösterdiği alanlardan biri olan Medikal cihazları anlatırken Mehmet Dal şu ifadelere yer verdi: “Kurulduğumuz günden bu yana sağlık alanında üç ana başlık altında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bunlardan biri medikal cihazlar. Şirketimiz yurtiçi ve yurt dışında hastanelerin ihtiyaç duyduğu tüm medikal cihazları,  projelendirme ve anahtar teslim şekilde kurulum hizmetleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde  müşterilerine sunmaktadır.

Medikal cihazlar anlamında ihtiyaç duyulan noktalara ‘Ameliyathane projelendirme ve kurulum, Ameliyat Masası, Tepe lambası, Anestezi Cihazı Pendant ve diğer ekipmanlar, yoğun bakım üniteleri projelendirme ve kurulumu, Ventilatör (Suni solunum cihazları)-Merkezi sistem ve hasta başı monitörleri, İnfüzyon ve Perfüzyon Pompası cihazları, Sterlizasyon üniteleri için projelendirme ve anahtar teslimi kurulumu, Buhar otoklavları çift ve tek kapılı ethilen oksit ve hidrojen peroksit cihazları, Yıkama ve dezenfeksiyon cihazları, Görüntüleme ünitesi projelendirme ve anahtar teslimi kurulumu, PET CT, Magnetik  Rezorans Cihazı 1,5 ve 3 Tesla  C.Tomografi cihazları, Dijital Röntgen cihazları, C Kollu Röntgen cihazları, Ameliyathanelerde kullanılan ve hekimlerimizin işlerini kolaylaştıran cerrahi el aletleri B.BRAUN,AESCULAP, Cerrahi motor sistemleri B.BRAUN, AESCULAP’ hizmetini söylediğimiz markalardan temin ediyoruz ve hizmet olarak sunuyoruz. Hastanenin yoğun bakım ve ameliyathane birimlerine ek olarak tüm poliklinik bölümlerinde kullanılan teşhis ve tedavi amaçlı medikal cihazların da satış, kurulum ve teknik servis hizmetlerini de kusursuz olarak sunmaktayız.”

KALİTELİ TIBBİ SARF MALZEMELERİ HİZMETİ

Türev’in bir diğer faaliyet ve hizmet alanının tıbbi sarf malzemeleri alanı olduğunu dile getiren Türev İç ve Dış ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dal, “Firmamız hastanelerin ihtiyaç duyduğu tek kullanımlık (Dısposble) malzemelerinin distrübütörlükleri ile birlikte bazı ürünlerin ise direkt ithalatlarını yaparak ülke çapında hizmet veriyor. Kendi üretim markamızı yaratma vizyonuyla çıktığımız yolda firmamız ‘Türev Marka Muayene  Eldivenlerin satışına başlamış ve süreç içerisinde müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ve satış rakamları bizleri yerli üretim konusunda cesaretlendirmiştir.

Yakın gelecekte firmamız birçok ürünü kendi markasıyla yerli üretimle müşterilerine sunmaya başlayacaktır. Ayrıca firmamız Kalp ve Damar Cerrrahisi alanında kullanılan birtakım medikal ürünleri de temin ediyor. Bu alanda Mekanik ve Biyolojik Kalp kapakları ve Perceval Kapak dediğimiz medikal ürünleri firmamız ihtiyaç duyulan noktalara temin ediyor ve sunuyor. Tabi bu ürünler de yine dünya çapında ünlü ve kaliteli markalardan, bizim de Türkiye temsilciliklerini yürüttüğümüz firmalardan temin ediliyor. Perceval TM , cerrahi implantasyonu basitleştiren Sütürsüz ve katlanabilir tasarıma sahip bir perikardiyal cerrahi kalp kapağıdır. Ameliyat travmasını ve ameliyat sonrası komplikasyonları azaltmak adına bu ürünler son derece büyük bir öneme sahip tıbbi ürünlerdir. Ayrıca bu ürünler hastaya daha hızlı bir iyileşme sunuyor. Yine oksikjeneratörler dediğimiz bir ürünü dünyaca bilinen Inspire’den temin ediyoruz. Inspire, yılların araştırma ve laboratuvar deneyimi, dünyanın dört bir yanından klinik uzmanların girdileri ve en yüksek kalite standartlarına uygun gelişmiş üretim teknolojilerinin uygulanmasıyla tasarlanmış tamamen yeni bir yetişkin oksijenatör ailesidir. Inspire, bugün piyasadaki en dikey kompakt oksijenatör sistemidir.

Kasa sırasında optimum kullanım ve rafta minimum depolama sağlar. Yeni tasarlanmış tek bir braket, maksimum rahatlık için tüm aileye uyar. Ergonomi, bağlantı noktası yönlendirme ve sistem hazırlama, kolay kurulum ve operasyonel esneklik sağlamak için optimize edilmiştir. Bu yeni oksijenatör ailesini tasarlarken vizyonumuz performans beklentilerini ve kullanım kolaylığını artırırken klinisyenlere kardiyopulmoner baypas sonuçlarını iyileştirmek için yeni seçenekler sunmaktır. Yani halk arasında açık kalp ameliyatı olarak bilinen baypas sonunda hastaların baypas ameliyatından aldıkları sonucu en başarılı hale getirmek adına firmamız büyük bir hizmet sunmaktadır. Özellikle obezite ameliyatlarında kullanılan ETHİCON marka ürünlerin Firmamız bölgedeki tek satıcısıdır” açıklamalarına yer verdi.

TÜREV TIBBİ LABORATUVAR SİSTEMLERİ KURUYOR

Türev’in bir diğer faaliyet ve hizmet alanının da “Tıbbi Laboratuvar Sistemleri” alanı olduğunu aktaran Mehmet Dal, “Genetik ve Moleküler testlerin kaliteli markası Qiagen olarak Biyokimya ve Hormon Eliza testlerin ise güvenilir tek markası Abbott’ un bölge satış temsilcisi olarak bulunmaktayız. Hastane Tıbbi Tahlil Laboratuvarı Biyokimya, Hormon, Hepatit, H.L.A, doku tiplendirme  Moleküler, Genetik P.C.R dediğimiz tüm hizmetler ve ürünler firmamız tarafından talep edilen yerlere itina ile kuruluyor ve sunuluyor. Tabi diğer hizmet alanlarımızda olduğu gibi bu alanda da yine dünya markaları ile çalışıyoruz ve verdiğimiz ürün ve hizmetin kurulumundan teknik servis hizmetine kadar bizi tercih eden herkese en kaliteli hizmeti sunuyoruz” dedi.


ANAHTAR TESLİMİ PROJELENDİRME  VE KURULUM 

Türev İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin en büyük hizmetlerinden birinin anahtar teslimi projelendirme ve kurulum olduğunu belirten Mehmet Dal, sanayi tesisleri için de anahtar teslimi projelendirme ve kurulum sağladıklarını vurgularken sözlerini şöyle sonlandırdı: “Anahtar teslimi laboratuvar kurulumu ile birlikte analitik ve temel laboratuvar cihazlarının temini de firmamız Türev tarafından sağlanmaktadır. Bu kapsamda , Kimya Sanayii, Gıda ve Tarım Sanayii, İlaç Sanayii, Plastik Sanayii, Toprak-Bitki Analiz Laboratuvarları, Biyoteknoloji Laboratuvarları, Biyokimya Laboratuvarları, gibi bir çok sektöre hizmet vermekteyiz. Bizim tek hedefimiz gelişen teknoloji çağında bu gelişime ve değişme endeksli olarak sürekli ihtiyaçların hasıl olduğu medikal ve sağlık alanında ülkemizin ihtiyaç duyduğu tüm medikal ve sağlık hizmetlerini ülkemize sunmak.

Bunun yanı sıra tüm dünya bu alanlarda alıp başını giderken değişen ve gelişen bu dünyaya ayak uydurarak ülkemizin de bu alanda söz sahibi olmasını istiyoruz.

Türev İç ve Dış ticaret A.Ş. Gaziantep merkezli kurulduğu günden bu yana faaliyet alanını genişleterek bir Türkiye markası haline geldi. Dünyanın birçok ülkesinde de faaliyetlerimiz bulunuyor ve dünyanın birçok ünlü medikal ve sağlık alanındaki markaları ile çalışıyor ve bunlardan ürün temin ediyoruz.

Bu alanda da dünyada bilinen bir marka haline geldik ve bir dünya markası olma yolundaki ilerleyişimizi yeni yatırım ve hamlelerimizle ve de hizmetlerimizle birlikte sürürmeye devam edeceğiz.”Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ