memo

Bugun...
13-06-2018 11:29 Kategori: GÜNDEM

TUİK sonuçlarına göre yalnızlık oranımız bakın ne?

TUİK sonuçlarına göre yalnızlık oranımız bakın ne?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Türkiye İstatistik Kurumu’ndan (TUİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre yalnızlaşıyoruz. "

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan (TUİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre yalnızlaşıyoruz. Yapılan açıklamada tek kişilik hanelerin sayısı artıyor ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 2016 yılında yüzde 14,9 olan yalnız yaşayan fertlerden oluşan tek kişilik hane halklarının oranı 2017’de yüzde 15,4’e yükseldi.

AİLELER AZALDI

Tek çekirdek aile olarak ifade edilen yalnızca eşlerden veya eşler ve çocuklarından ya da tek ebeveyn ve en az bir çocuktan oluşan hane halklarının oranında azalma olduğu görüldü. Tek çekirdek aileden oluşan hane halklarının oranı 2016’da yüzde 66,4 iken 2017’de yüzde 66,1’e geriledi. Diğer yandan, geniş aile olarak tanımlanan ve en az bir çekirdek aile ve diğer kişilerden oluşan hane halklarının oranı bir önceki yıla göre yüzde 16,3’ten yüzde 16’ya düştü.

ŞIRNAK TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada geniş aileden oluşan hanelerin oranının en yüksek olduğu ilin Şırnak olduğu ifade edildi. Tek çekirdek aileden oluşan hane halklarının oranının en yüksek olduğu il yüzde 72,8 ile Kayseri oldu. Kayseri’yi yüzde 72,3 ile Osmaniye, yüzde 71,3 ile Adıyaman, yüzde 70,9 ile Ankara ve yüzde 70,4 ile Karaman takip etti. Geniş ailelerden oluşan hane halklarının oranının en yüksek olduğu il yüzde 28,9 ile Şırnak oldu. Şırnak ilini yüzde 26,5 ile Hakkari, yüzde 25,3 ile Batman, yüzde 23,8 ile Siirt ve yüzde 23,7 ile Şanlıurfa izledi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU