memo

Bugun...
23-05-2018 17:04 Kategori: GÜNDEM

Şehitkamil ilçesi, bakın Türkiye'de kaçıncı sırada?

Şehitkamil ilçesi, bakın Türkiye'de kaçıncı sırada?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Türkiye'nin 53 ilinden daha büyük. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Gaziantep Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre Şehitkamil'in 2017 nüfusunun 53 ilin toplam nüfusundan daha büyük olduğu ifade edildi. "

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Türkiye'nin 53 ilinden daha büyük.  Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Gaziantep Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre Şehitkamil'in 2017 nüfusunun 53 ilin toplam nüfusundan daha büyük olduğu ifade edildi. 

ERKEK NÜFUS FARK ATTI

TUİK Gaziantep Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre ayrıca Şehitkamil ilçesinin toplam nüfusunun 383 bin 707’si erkek, 377 bin 142’si kadın. Erkek nüfusun toplam nüfus içindeki payı ise yüzde 50,4 olurken kadın nüfusun payı ise yüzde 49,6 oldu.

ŞEHİTKAMİL İSTANBUL'U DA GEÇTİ

Türkiye sıralamasında Şehitkamil ilçesi 8'inci büyük ilçe olurken, en büyük nüfusa sahip ilk yedi ilçe ise sırasıyla Çankaya (Ankara), Keçiören (Ankara), Şahinbey, Osmangazi (Bursa), Esenyurt (İstanbul), Seyhan (Adana) ve Küçükçekmece (İstanbul) oldu. Şehitkamil’den sonra en büyük nüfusa sahip ilçe ise İstanbul Bağcılar oldu.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU