memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

20-10-2021 18:51 Kategori: GÜNDEM

Saldırıya uğrayan müzisyen Erdal Erdoğan ilk kez konuştu

Saldırıya uğrayan müzisyen Erdal Erdoğan ilk kez konuştu

"Müzisyen Erdal Erdoğan, Kanal D'de “Neler Oluyor Hayatta” programına konuştu. Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir düğünde şiddete uğrayan Müzisyen Erdal Erdoğan, Kanal D'de “Neler Oluyor Hayatta” programına konuştu."

Erdoğan, Kürtçe müzik çaldığı için darbedildiği iddiasına yanıt verdi.
Erdoğan, “Olaydan önce de ben Kürtçe çalıyordum, bir sıkıntı çıkmadı. Düğün sahipleri de Kürt, biz de Kürt’üz. Bize gelip ‘Kürtçe niye çalıyorsun?’ denilmedi ama ‘ne çalıyorsunuz?’ dediler. Onların amacı neydi bilmiyorum” yanıtını verdi.
 
"NE ÇALIYORSUNUZ KARDEŞİM BURADA"
 
Kulağına eğilip “ne çalıyorsunuz kardeşim burada?” diye sordukları zaman sadece kafa salladığını, 2 dakika sonra da yeğeniyle gelen kişinin kendisini darbettiğini anlattı. Şiddete anlam veremediğini söyleyen müzisyen “bu saldırı niye oldu bunun cevabını biz kendi kendimize de veremiyoruz. Karşı tarafa kesinlikle bir saygısızlığımız olmamıştır. Aniden, iki üç saniyede gelişen bir şey” dedi, ilk kez böyle bir saldırıya maruz kaldığını söyledi.
 
"TÜRK KÜRT KARDEŞTİR"
 
Sosyal medya üzerinden yayılan yanlış bilgilere inanılmaması gerektiğinin altını çizen Erdal Erdoğan “ben her kesimin düğününde çalıyorum. Doğudan batıya kuzeyden güneye bizi destekleyen herkesten Allah razı olsun. Kürtçülük Türkçülük diye ayrım olmasın. Kürt Türk gerçekten kardeştir. Ben Kürt’üm ama Türk bayrağı altında yaşayan bir Kürt vatandaşıyım. Herkese bizim sevgimiz saygımız hürmetim sonsuzdur. Başka bir tarafa çekilmesin. İnsanları birbirine kırdırmak, kavga… bunlar yanlış şeyler. Bizim kavgayla gürültüyle işimiz olmaz barış diliyorum herkese” sözleriyle olaya açıklık getirdi.
 
NE OLMUŞTU
 
Müzisyenin Kürtçe türkü söylediği için darp edildiğini belirten HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gaziantep Valisi Davut Gül'e " gereken yapılmalı" demiş, bunun üzerine Gaziantep Valiliği ise yaptığı açıklamada olayın " Kürtçe müzik" nedeniyle çıkmadığını belirtmişti

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ