memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

26-09-2022 15:58 Kategori: GÜNDEM

Saçaklı Mahallesi sakinleri isyan ediyor

Saçaklı Mahallesi sakinleri isyan ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Şahinbey Saçaklı Mahallesi sakinleri kentsel dönüşüm çalışmalarının yarıda kalmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğü bölgelerde yıkık-dökük yapılar başta madde bağımlılarına ev sahipliği yaparken genel görüntü ise huzursuzluğa yol açıyor."

Özellikle yıkık-dökük evlerin madde bağımlılarının evi haline geldiğini vurgulayan mahalle sakinleri uyuşturucu satanlar, madde bağımlıları mahalledeki bu boş binalarda barındığını söyledi.

Gaziantep’te Boğaziçi Bulvarı’nda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının bir türlü tamamlanmaması mahallede bir kısmı yıkılmış binaların varlığı tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Mahalle sakinleri yarısı yıkılan yarısında hala insanların oturduğu metruk binaların hem tehlike saçtığını hem de uyuşturucu ve torbacıların mekanına dönmüş durumda olduğunu belirtiyor.

Mahalledeki metruk binaların hırsızlık yapan ve uyuşturucu kullanan kişilerin merkezine dönüştüğünü söyleyen mahalle sakinleri yetkililerden acil çözüm bekliyor.

Mahalledeki çalışmaların Spotçular Çarşısı olarak bilinen bölgede durduğunu ifade eden mahalleli soruna bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ