memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

11-05-2022 23:53 Kategori: GÜNDEM

Prof. Dr. Filiz: Evlerin önünden korkarak geçiyoruz

Prof. Dr. Filiz: Evlerin önünden korkarak geçiyoruz
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, TBMM’de bir konuşma yaparak, Gaziantep başta olmak üzere, birçok ilimizde uyuşturucu kullanımının yaygınlaştığını dile getirdi. "

“Evlerin Önünden Korkarak Geçiyoruz”!..

Prof. Dr. Filiz konuşmasında; “Gençlerimiz, çocuklarımız ve toplumumuz için ciddi bir tehlike oluşturan uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı sorunu her geçen gün büyümektedir. Seçim bölgem Gaziantep'te bizzat görüştüğüm birçok mahalle sakini metruk ev ve binaların içinde uyuşturucu, özellikle "ateş, buz" denilen metanfetamin kullanımı ve satışının yapıldığını, bu evlerin önünden korkarak geçtiklerini, çocukları için endişe ettiklerini ifade ettiler. Vatandaşlar, söz konusu yerlerde gençlerin ve çocukların uyuşturucu maddeye kolaylıkla ulaşabildiklerini, uyuşturucu temini için de ayrı bir asayiş sorunu olan hırsızlık vakalarının arttığını dile getirdiler.” dedi.
Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz konuşmasının devamında, sorunun önlenmesi ve gerekli tedbirlerin alınması için uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığının tüm boyutlarıyla araştırılması ve sorunun çözülmesi için ilgili bakanlıkların, eğitim kurumlarının ve üniversitelerin koordineli bir çalışma yapmaları gerektiğini vurguladı.

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ