memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

10-06-2021 13:21 Kategori: GÜNDEM

Prof. Dr. Filiz: Antep fıstığı ağaçlarımız hastalanıyor

Prof. Dr. Filiz: Antep fıstığı ağaçlarımız hastalanıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Prof. Dr. Filiz TBMM’de “Antep Fıstığı Ağaçlarımız Hastalanıyor…” vurgusuyla “Fitoplazma” hastalığı ve bu hastalığı iyileştiren formülü açıkladığı konuşmasında, Gaziantep’te yaşanan kuraklığa da çözüm önerdi."

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin FİLİZ TBMM’de söz alarak Antep Fıstığı ağaçlarında yaşanan fitoplazma hastalığı ve bölgedeki sulama projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Antep fıstığı bahçelerinde özellikle son iki yılda fitoplazma hastalığının bariz şekilde kendini gösterdiğini vurgulayan Prof. Dr. Filiz; Fitoplazma’nın, bitkilerin "floem" dokularında yaşayan ve hücre duvarı olmayan bakteriler olduğunu belirtti.

Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz Hastalığın Formülünü Açıkladı !..
Prof. Dr. Filiz: “Güçsüz kalan ağaçlarda etkili olan bu hastalığı yenmenin yolu, ağaçların taç izdüşümüne açılan banda 300 litre suyla birlikte demir, hümik asit, azot ve potasyum içeren gübreleri vermektir.” diyerek fitoplazma hastalığının tedavi formülünü açıkladı.
Prof. Dr. Filiz: 5 Megavatlık GES Önemli !...

Açıklamasında; “Fitoplazma konusunun ilgili kurumlarca sistemli bir çalışma yapılarak köylülerimize iyice anlatılması yanında, su temini de çok önemlidir. Bu durum kuraklığın yoğun olduğu Gaziantep'te Barak Ovası Sulama Projesi çerçevesinde, Gaziantep Valiliğince kurulması planlanan 5 megavatlık GES'in önemini bir defa daha ortaya koymuştur.” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Filiz konuşmasının sonunda, ilgililerden bir an önce toprakları suya kavuşturma çabalarını artırmalarını beklediğini vurguladı.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ