memo

Bugun...
14-01-2018 14:08 Kategori: GÜNDEM

Peyzaj Mimarları 2018’den umutlu…

Peyzaj Mimarları 2018’den umutlu…
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep peyzaj mimarlığı sektör temsilcileri, yaptıkları değerlendirmede 2017 yılında uygulanmaya başlanan yönetmeliğin sektörün gelişimini olumlu yönde etkilediğini söylediler."

Gaziantep peyzaj mimarlığı sektör temsilcileri, yaptıkları değerlendirmede 2017 yılında uygulanmaya başlanan yönetmeliğin sektörün gelişimini olumlu yönde etkilediğini söylediler. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Külahçı, Peyzaj Mimarı Ersin Özbadem ile sektör temsilcilerinin katıldıkları toplantıda yapılan değerlendirmelerin ardından Peyzaj Mimarı Dr. Burcu Ayan tarafından, Bioart desteği ile basımı yapılan şiir kitabı imzalandı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Belediyelerin ruhsat işlemi yaparken yapılara ait peyzaj projesini de istemeye başlamaları sayesinde sektör açısından 2017 yılının hareketli geçtiğini söyledi. Ersin Özbadem, şunları söyledi;  “Piyasalar durgun olmasına rağmen peyzaj sektöründe hareketlilik oldu. Bildiğiniz gibi Türkiye’de yoğun bir yapılaşma söz konusu. Buna bağlı olarak peyzaj ihtiyacı da giderek artıyor. Doğal olarak sektördeki firma sayısında da artış söz konusu. Peyzaj mimarlığı firma sayısının artmasıyla birlikte 2018 yılının daha yoğun geçeceğini düşünüyoruz. Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2017 yılının son bölümünde şehrimizde de uygulanmaya başlanması sektörü olumlu yönde etkiledi. Bu da 2018 yılı için sektörümüz adına bizi umutlu kılıyor. Ruhsat projelerinin artması şehrimize büyük fayda sağlayacaktır.” 

Peyzaj mimarlığı büroları çoğalmalı

Peyzaj Mimarı Ersin Özbadem de “Gerek seçim yılı olması, gerek peyzaj projelerinin de ruhsat eki olarak kabul edilmesinden sonra 2018 yılından oldukça umutluyuz. Biz şehrimizde peyzaj mimarlığı bürolarının da artmasını istiyor ve hedefliyoruz. Sektördeki arkadaşlarımız adına şiir kitabının yazarı Burcu Hanım’ı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Kitap okuma alışkanlığı artmalı

Bioart Biyolojik Tasarımlar’dan Erdal Yeşil ise sosyal sorumluluk projesi olarak her yıl kitap bastırıp dağıttıklarını ve bu sayede kitap okuma alışkanlığının artmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Erdal Yeşil, “Ülkenin istikbali için doğayı koru, milletin istikbali için kitap oku sloganını şiar edindik. Bu anlamda her yıl farklı bir kitabın yayınlanması ve dağıtılmasına öncülük ediyoruz. Meslektaşımız olan Peyzaj Mimarı Sayın Burcu Ayan’ın ‘Dünyayı Yüreğimin Dışına Hapsettim’ şiir kitabının basım ve dağıtımına öncülük ettik. Bu etkinliği devam ettirmeye çalışacağız.” dedi.

Peyzaj mimarı aynı zamanda sanatçı ve mühendistir

Peyzaj Mimarı ve Şair Burcu Ayan ise peyzaj mimarlığının sanat ve mühendisliğin bir araya getirilmesini gerektiren bir meslek disiplini olduğunu söyleyerek bu nedenle kitabın yayınlanmasını sağlayan Bioart’a teşekkür etti.

Toplantıda yapılan konuşmaların ardından Peyzaj Mimarı Dr. Burcu Ayan, kendi yazdığı şiir kitabını imzaladı.Kaynak: haber Merkezi
Editör: haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU