Bugun...
23-06-2020 11:50 Kategori: GÜNDEM

Nikah törenleri artık eskisi gibi olmayacak!

Nikah törenleri artık eskisi gibi olmayacak!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te bazı nikah salonlarında yaşanan yoğunluk ve vaka sayısındaki artışın ardından, nikah törenleri ile ilgili önemli bir karar alındı."

Gaziantep’te bazı nikah salonlarında yaşanan yoğunluk ve vaka sayısındaki artışın ardından, nikah törenleri ile ilgili önemli bir karar alındı. Buna göre, ikinci bir karara kadar Gaziantep’te nikah için salon tahsisi yapımayacak. Nikah kıydırmak isteyenler, işlemlerini nikah memurluğunda yapabilecek.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’te nikah salonları çıkışlarında vatandaşların alınan kurullara uymaması ve yoğunluk yaşanması nedeniyle, 4 memurda koronavirüs vakası tespit edildi.
Bu gelişmenin ardından, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri, Gaziantep Valiliği ile yaptıkları görüşmenin ardından, nikah törenlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılmaması kararını aldı.
Karara göre, evlenmek için belediyeye başvurup gün alan çiftelere, salon tahsisi yapılmayacak, nikah törenine izin verilmeyecek, sadece nikah memurluğunda kısıtlı sayıda kişi ile nikah kıyılmasına izin verilecek.
Öte yandan, düğün mevsimi olması nedeniyle, sadece belediyelerin değil, il ve ilçe müftülüklerinin de resmi nikah kıyabildikleri, yoğunluk yaşanmaması için müftülüklerin de kullanılabileceği öğrenildi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna