memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

19-09-2022 09:10 Kategori: GÜNDEM

MirDoor firması ihracat çıtasını yükseltecek

MirDoor firması ihracat çıtasını yükseltecek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te çelik kapı ve kasa sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren MirDoor Çelik Kapı Pazarı firması üstün patentli teknolojisi ile inşaat sektöründeki projelere değer katmaya devam ediyor. "

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve bölgede güvenliğin sağlamlığın ve tasarımın öncüsü olan MirDoor firması Ortadoğu ve Avrupa’ya başlattığı ihracatlara devam ederek, kentin ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Yaşanılan her mekanda vatandaşların değer verdiklerini korumak için çalışan, yıllardır çeliğin sağlamlığını ahşabın doğallığı ile harmanlayarak estetik, sağlam ve özgün kapıların yanında güven de inşa eden MirDoor, çelik kapı sektöründe ürünleriyle lider firmalardan biri olma yolunda emin adımlarla yoluna devam ediyor. MirDoor birbirinden sağlam, yüksek güvenlikli ve şık tasarımlı modeller ile ve yılların kente ve bölgeye katmış olduğu tecrübeyle,10 yıldır marka ismi, referanslar  ve etkin çalışma programı ile inovasyonlar yaratıyor. Yenilikçi bakış açısının yanı sıra müşterilerle empati kurabilip beklentilerini anlayan, zaman içerisinde değişen, gelişen teknolojiyi ürünleri ile buluşturan MirDoor, vatandaşlara daha güvenli bir hane olma fırsatını sunuyor.
MirDoor firması 2012 yılında bu yana Alay ailesinin üyelerinden Nahsan ve Şerif Alay, şirketinin kuruluş aşamasından bugüne kadar, üretimden ihracata, tasarımdan teknolojiye, güvenlikten konfora ve şıklığa kadar tüm merak edilenleri memohaber'e anlattı. 


‘AİLE ŞİRKETİYİZ’
2012 yılında sektöre ilk adımlarını atan firma, öncelikle şirketlerle daha sonrasında bireysel müşterilere hizmet sunuyor. Çelik kapı, çelik kasa, yangın kapısı, bina giriş gibi güvenlik ürünlerini müşterilerin adına her gün gelişen teknolojiyle bir bütün haline getirdiklerini ifade eden MirDoor Çelik Kapı Pazarı sahipleri Nahsan ve Şerif Alay, sürekli yenilikçi, sürekli çalışma halinde olan, her gün biraz daha gelişen ve her zaman gelişime açık bir firma olduklarını söyledi. Kuvvetli referanslar ve üretimden memnun kalan müşteri kitlesi ile daha fazla insana ulaşıp daha fazla güven ve huzur sağladıklarını anlatan Alay ailesi, 2012 yılından bu yana çelik kapı sektöründe hizmet verdiklerini ve bir aile şirketi olduklarını söyledi.


1200 metrekare kapalı alanda kurulan bir işletmede üretim yaptıklarını belirten Şerif ve Nahsan Alay, üretim tesisi ve şubeleri ile bu sektörde hizmet vermekten kıvanç duyduklarını aktardı.
13 yıl önce kurmayı düşünerek çıktıkları bu yolda aile şirketi olana dek ilmek ilmek örüp adeta puzzle parçalarını birleştirircesine çalışan Alay ailesi, geldikleri 2022 yılında inovatif çalışmaları ile dikkat çekiyor.


‘YILLIK ÜRETİM KAPASİTEMİZ 5 BİN’
Nahsan Alay, gelişen çağa ve teknolojiye ayak uydurmayı başardıklarını vurgulayarak, yıllık üretim kapasitelerinin 5 bin adet olduğunu kaydetti. Arz- talep dengesinde herhangi bir sıkıntı olmadığının altını çizen Alay, ‘’Bizim üretim şeklimiz. Çelik kapının sacının bükümünden imalatının son çıkış aşamasına kadar, montajlı bir şekilde üretim yapıyoruz. Çelik kapı, yangın kapısı, okul sac kasaları, bunun yanı sıra demir doğrama sığınak kapıları ve kör kasa gibi işlemler yaparak hizmet veriyoruz. Bizim 2 imalathanemiz ile birlikte yıllık üretim kapasitemiz 5 bin adettir. Arz- talep dengesinde şu an da herhangi bir sıkıntı yok. Yaptığımız projeler var devam edenler var. 

Ham madde konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Yerli ve ithal ürünler kullanıyoruz ve çelik ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bizim düşüncemizde ve ürettiğimiz ürünlerde kasa kanadını 1.5 milimetre olarak kullanmak istiyoruz. Sürekli de üretimlerimizi o şekilde yapıyoruz. Milimetre olarak adlandırdığımız konu kasa sacının kalınlığı ile alakalıdır. 1.5 kasa 1.20 kanat kullanılırsa ve içerisindeki profillerde biraz daha güçlendirilip 4 kaburga halinde bir de ızgara saçlı olursa bu kapının ağırlığı 100-110 kilograma kadar çıkabiliyor. Biz bu kapıların içerisini doldurduğumuzda taş yünü kullanıyoruz 50 DNS’lik. Bunun 50 DNS olmasının nedeni sıcak ve soğuğu içeriye geçirmesin diyedir. Bu da 5 cm kalınlıkta oluyor. Biz bunu binalarda kullanılırken genelde beton dolumu yapıyoruz. Eğer montaj yapılan bölge biraz dar ise, köpükle sağlam oluyor. Çünkü bizim kilitlerimizin karşı tarafında takviyeli kilit kutu yerleri var. Bu kapının her iki tarafının esnetilerek açılmasını engeller’’dedi.

‘YENİ ÜRETİMLERİMİZDE KANCALI TASARIM DÜŞÜNÜYORUZ’
MirDoor Yönetim Kurulu Başkanı Nahsan Alay, her geçen gün yenilik ve güvenlik ile ilgili araştırmalar yaptıklarını ve işinde uzman kişilerle görüştüklerini söyledi.
Alay, yeni sistemde kapıların üstlerini kancalı şekilde tasarlamayı düşündüklerini bunun da esneklik ve hırsızlık olaylarına karşı daha dayanıklılık sağlayacağını anlattı. Açılmayacak bir kapı olmadığını ancak zaman kavramı olarak düşünüldüğünde yapılan tasarım ve üretimlerle o kapının açıkla süresini arttırma çabasında olduklarını vurguladı.
Nahsan Alay,’’Yeni sistemde kapıların üstlerini kancalı şekilde tasarlamayı düşünüyoruz. Esneklik ve hırsızlık olaylarına karşı biraz daha dayanıklılık sağlasın diye. Açılmayacak bir kapı yoktur ancak zaman kavramı olarak düşündüğümüzde yaptığımız tasarım ve üretimlerle o kapının açıkla süresini arttırma çabasındayız. Bu süre uzadıkça caydırıcılık oluyor. Ayrıca kapılarımızda gömme rozet dediğimiz bir sistem ile dışarıdan müdahaleye tamamen kapalı bir sistem kullanıyoruz. Bu sistem ile dışarıdan müdahale olmadığı için kilide ulaşma olasılığı daha da zorlaşıyor. Çelik kapı dediğimizde vatandaşlarımız kapıyı kapattığı taktirde kendisini rahat ve güvenli hissetmesi gerekiyor. Bizim kapılarımız oldukça güvenli. Biz müşteriye teslim ettiğimiz zaman rahat olmasını ve kendisini güvende hissetmesini istiyoruz. Çünkü kasa ve kanatta bizim kullandığımız sac kalınlığı piyasda nadir kapıcılar kullanılır’’şeklinde konuştu.


‘İSTEĞE GÖRE TASARIMLARDA MÜHENDİSLER ÇALIŞIYOR’
Nahsan Alay, çeşit ve tasarım konusunda hiçbir sorunun olmadığını sadece kendi kataloglarının 56 sayfadan oluştuğunu belirtti. İnternet üzerinden kişinin beğendiği ya da kendi tasarladığı her türlü modeli üretebilme kapasitelerinin olduğunu kaydeden Alay, güvenlikli ortamlar ile ilgili farklı çalışmalarının olduğunu ve bunun bazı bölgelerde uygulandığını aktardı.
Nahsan Alay, ‘’Fazla güvenlik gerektiren ortamlar ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Ankara’da bir PTT şubesine 2 kapı taktık. Para kullanılan bölgelere her iki tarafında saç kullanarak yaptığımız kapı oldukça beğenildi. Tamamını 2.0 milimetre den yaptığımızdan dolayı ekstra 3 kilit daha yaptık. Bunu tam anlamıyla güvenlikli olması için yaptık.  Vatandaşların taleplerine göre tasarımlar yapmaya devam ediyoruz. Daha özel tasarımlarda ise, mühendislerimiz üzerinde çalışıyorlar. Ya da müşterilerimizin tariflerine göre çizimler yapıyoruz’’diye konuştu.


‘İHRACAT ÇİTASINI YÜKSELTMEK İSTİYORUZ’
Dünya standartlarına bakıldığı zaman gayet iyi bir durumda olduklarını kaydeden Nahsan Alay, daha önce Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihracat yaptıklarını söyledi. İhracat konusunda çalışmalarına hız verdiklerinin altını çizen Alay, dünyada arz- talep oldukça gönderemeyecekleri ülkenin olmadığını söyledi. Tüm dünyaya güvenlikli kapı göndermeyi hedeflediklerini söyleyen Alay,’’Dünya standartlarına baktığımız zaman gayet iyi durumdayız. Dünya standartlarına göre kapı üretiyoruz. Bunu net bir şekilde ifade etmeliyim. Bu üretimlerimizi dünyanın her yerine ihracat yapabiliriz. Daha önce bu konuda tecrübelerimizde oldu Ortadoğu ülkelerine ihracatımız da oldu. Ayrıca Avrupa’da bazı ülkelere de kendi üretimimiz olan kapıları gönderdik. Arz- talep oldukça bizim dünyada gönderemeyeceğimiz ülke yok. Ağırlıklı olarak Gaziantep ve bölgede faaliyet gösteriyoruz. Yoğunluğumuz bu bölgede oluyor ancak biz dediğim gibi talep oldukça tüm dünyaya bu güvenlikli kapılardan gönderebiliriz. Bizim firma olarak hedefimiz ihracat sayımızı daha yükseğe çıkarmak. İç piyasada kendimizi ispatlamış bir firmayız. Şu anda ihracat ile ilgili hedeflerimiz var. Bunlarla ilgili ciddi çalışmalarımız var kısmet olursa önümüzdeki yıllarda fuarlara katılmayı hedefliyoruz’’ifadelerine yer verdi.


DEĞİŞKEN FİYATLAR İŞİ ZORA SOKUYOR
MirDoor Çelik Kapı Pazarı Yönetim Kurulu üyesi Şerif Alay ise, firmanın üretiminden çok satış ve pazarlama kısmı ile ilgilendiğini söyledi. Firmanın satış yüzü olduğu için müşterilerle kendisinin iç içe olduğunu kaydeden Şerif Alay, son dönemlerde ham madde fiyatlarındaki değişkenliğin kapı fiyatlarını etkilediğini söyledi.
Kaliteden asla ödün vermediklerini anlatan Şerif Alay, aile şirketlerinin her koşulda 1. kalite ürün ürettikleri söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:


‘’Ben firmamızın satış bölümü ile ilgileniyorum. Bunun yanı sıra da pazarlamasını yapıyorum. Elimizden geldiği kadar bu bölgede faaliyet göstererek, ürünümüzü tanıtıyoruz. Şu anda değişken fiyatlar var. Farklı farklı kapılar yapılıyor. Biz kaliteye önem verdiğimiz için bizim ürettiğimiz kalite de ürünleri ancak Türkiye’de belirli firmalar yapıyor. Biz kaliteli ürünleri yapıp bu bölgede başarılı olmaya çalışıyoruz. Kapı fiyatlarındaki değişkenlikler bizi zorluyor. Bu konuda bazı sıkıntılarımız olsa da kaliteden asla ödün vermiyoruz. Ham maddedeki fiyat değişikliği ürünlerimize yansıyor.Biz tabi hiç bir koşulda kaliteden ödün vermiyoruz. Piyasadaki dalgalanmalar üretimi etkilese de biz her zaman 2012 yılından bu yana kaliteden ödün vermedik. Her zaman yenilikçi ve çağa ayak uyduran bir üretimi destekliyoruz. Teknolojiyi yakından takip eden ve müşteri memnuniyeti taşıyan bir anlayışımız var. Bizim önceliğimiz müşteri memnuniyeti. Onlar için özel tasarımlardan tutunda hayallerindeki tasarımları çalışanlarımızla hayata geçiriyoruz. Güvenlik ve tasarım bizim kırmızı çizimizdir. Öncelikle insanların hanelerinde ve iş yerlerinde kapılarını kapattıkları zaman kendilerini rahat hissetmelerini istiyoruz. Vizyon ve misyon sahibi bir aile şirketiyiz.’’
 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ