Bugun...
27-06-2020 16:11 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep'te sınavda alınan tedbirler çöp oldu!..

Gaziantep'te sınavda alınan tedbirler çöp oldu!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında yaşanan yoğunluk nedeniyle tam bir hengame yaşandı. Sınav için alınan tedbirler otobüs duraklarında adeta çöp olurken, ne dakikalarca bekleyen öğrenciler ile veliler ne de sürücüler sosyal mesafe tanımadı."

Gaziantep'te YKS sınavının ilk oturumunun saat 13.00 itibariyle sona ermesinin ardından toplu taşıma ile evlerine gitmek isteyen öğrencilerden bazıları otobüs duraklarına akın etti. Ne durakta otobüs bekleyen öğrenciler ile velileri, ne de şoförler sosyal mesafe kurallarına uymadı. Arkadaş grubu ile birlikte yakın mesafede sohbet ederek otobüs bekleyen öğrencilerden, yoğun ve kalabalık halde otobüse binmeyi başaranlar ise adeta balık istifi gibi üst üste yolculuk etti.

Tedbirler çöpe gitti
Dolu gelen araç ve sefer yetersizliği nedeniyle dolmuşlara binmemeyen öğrenciler ise dakikalarca otobüs bekledi. Sefer yetersizliğinden yakınan öğrenciler, alınan tedbirlerin çöpe gittiğini belirterek, kent yetkililerine çağrıda bulundu.. Öğrenciler sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen yoğunluk yaşanmasına şaşırdıklarını belirterek, tepki gösterdi.

Işıklarda trafik yoğunluğu
Sınava ailesi ve özel araçları ile giden öğrenciler ise yoğun trafik nedeniyle zor anlar yaşadı. Öğrenciler, trafik ışıklarında oluşan uzun araç kuyrukları nedeniyle normal zamanda 15-20 dakikada gidebildiği evlerine yaklaşık 1 saatte geri dönebildi.

Haber Videosu
Kaynak: İHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Ismail uğur , 28-06-2020 11:39 aşağıdaki yorumu yaptı. eskiden normali15-16 kişilik minibüsler vardı. bu dolmuş şoförleri yine yolcuları balık istifi 20-30 kişi bindirirdi. şimdi midibüsler var 80-100 kişilik, ama bizim sevgili dolmuş şoförlerimiz, yine balık istifi 120-150 bindirmeye devam ediyor. eğer 300 kişilik uçak dolmuşlar çalışmaya başlasa yine aynı olurdu, 350-400 balık istifi, diye tahmin ediyorum. çünkü mantık değişmiyor. fazla yolcu demek, fazla kazanç demek!!!!
FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna