memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

29-03-2020 12:53 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep'te koronavirüs savaşı!...

Gaziantep'te koronavirüs savaşı!...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te yurt dışı İsviçre'den gelen karı kocanın koronavirüsü şüphesiyle hastanede tedavi altına alınması ve köyün giriş ve çıkışı jandarma tarafından kapatılıp karantina alınmasının ardından köyde bu kez sosyal medya savaşı başladı."

Gaziantep'in Nurdağı ilçesine bağlı Hortlar Köyü (Ataköy) koronavirüs nedeniyle karantina alındı. Yurt dışı İsviçre'den gelen 2 şüpheli de karantinaya alındı. Kıyamet bundan sonra koptu, yurt içi ve yurt dışında yaşayan köylüler bu kez sosyal medya üzerinden birbirlerine savaş açtılar. 

İsviçre'den köye gelen karı koca Türk vatandaşında belirtiler çıkması üzerine köye giriş çıkışlarının jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlar kontrol altına alındığı öğrenildi.

İsviçre'den gelen 2 kişinin Gaziantep'te koronavirüsvirüs şüphesiyle tedavi altına alınmasının ardından aynı köy nüfusuna kayıtlı yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşların sosyal medya üzerinden çeşitli atışmalar ve hakaretlere varan paylaşımlara dur demek için köyün muhtarı Ali Kemal Kılıç ve Emekli öğretmen Kemal Yıldırım www.memohaber.com aracılığıyla bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için bir açıklama gönderdiler.

İŞÇE O AÇIKLAMA

İyi günler,  Ben Kemal  YILDIRIM (emekli öğrtmen) Gaziantep/ Nurdağı  Ataköy Köyü 'nde ikametgah  etmekteyim. Koruna  virus  olan  köy,  adı  geçen  M.K ve eşi E.K.  ( Isviçre) 16 MART 2020 tarihinde Istanbul Havalimanı 'ndan Türkiye'ye giriş  yapmışlardır. Termal kamera ve güvenlikten geçmiş ve kendilerine maske, eldiven verilerek 14 gün  evlerinde istirahat  etmeleri söylemiş. Ataköy'e  geldiklerinde dost ve akrabaları tarafından  hosgeldi ziyaretleri olmuş 22 Mart 2020 da corona belirtileri görüldüğünde  Nurdağı Devlet Hastanesinde  yapılan testlerin sonucu pozitif   çıktığı  anlaşılınca  Gaziantep Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi'nde tedavi altına  alınmışlardır,  aynı gün Ataköy Köyü  karantina altına  alınmış  olup, Köye  giriş ve çıkışlar  14 gün boyunca  yasaklamıştır. Her iki hastamızın  durumu iyiye gitmektedir.( %80 ) Hastaneden  kaçma diye bir olay yok hepsi asparagas ve uydurma haber lütfen  inanmayın,  insanları  rencide etmeyin , bize yakışmıyor  gün birlik olma günü   BU GEMIDE HEPİMİZ VARIZ, ZENGIN, FAKiR AYRIMI YOK. Karantinadayız  ve sağlığın, özgürlüğün  ne olduğunu  şimdi daha iyi anlıyoruz, sizden ricam o yazdığınız  yorumlarınızı lütfen  silin EMPATİ  YAPIN o zaman insanları daha iyi anlayacaksınız.Hepinize teşekkür  ediyorum  BU KORONAVİRÜS  BELASINDAN TEZ ZAMANDA KURTULACAĞIZ  TEK ŞART  "İTALYA VE İSPANYA  OLMAK ISTEMIYORSANIZ ; EVDE KAL TÜRKIYEM. İrtibat  tlf 0532 789 6306 ,Muhtar Ali KILINÇ 0532 449 6527 selam ve saygılar...Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU