memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

18-05-2020 13:12 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep'te koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor!

Gaziantep'te koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dünyayı kasıp kavuran corona virüs salgını ile ilgili Gaziantep'te son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, son 5 günde organize sanayi bölgesinden temaslı olduğu 50 civarındaki evlere karantina uygulandığı öğrenildi. "

Gaziantep Valiliği Korona virüsünün yayılmaması için her türlü tedbiri almak için çaba sarf ederken duyarsız vatandaşların alınan kararları hiçe sayarak kural tanımazlıkları yüzünden virüs belası nerdeyse tavan yapmak üzere, sayı her geçen gün artarak devam ediyor. 

Geçtiğimiz hafta koronavirüs tespitine rağmen organize sanayi bölgesindeki 49 fabrikada üretime devam edilen işyerlerinde koronavirüs kapan işçi sayısı ilk belirlemelere göre 118’di. Virüs bazı işçilerin ailelerine de bulaştırmasıyla sayı giderek artmaya başladı. Fabrikada üretim ısrarının sürmesi sadece işçileri değil işçi ailelerini de sağlığından etti. Uzmanlar kendi ailesine virüs bulaştırdığını, başka işçi ailelerinin de virüs kaptığını belirttiler.

SAYI HIZLA ARTIYOR

İlçe sağlık müdürlüğü ekipleri test sonucu pozitif çıkan kişilerin oturdukları apartman ve yerleşim yerlerini topluca karantina uygulaması yapmayarak sadece kendi evlerinde uygulama yaparak o evlere dikkat çekmek için bilgilendirici afiş asmaya başladılar. Gaziantep merkez ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri son 5 gün içersinde 50 civarında evi karantinaya aldılar. Yeterli tedbirler alınmazsa bu rakamın çok daha fazla olacağı tahmin ediliyor.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU