memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

17-05-2020 18:27 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep'te koronadan iki köy karantinaya alındı!..

Gaziantep'te koronadan iki köy karantinaya alındı!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde 2 köyde koronavirüs tesbit edildi. Karantinaya alınan köylerde belediye ekipleri dezanfekten çalışması başlattı."

Gaziantep'im merkez şehitkamil ilçesine bağlı Aşağı Arıl ile Uğurca Mahalleleri ( Köy) İnde yapılan tarama sonucunda bazı kişilerde testler pozitif çıktı. Aşağı Arıl Köyü Muhtarı, 10 kişilik aileden testleri pozitif çıkan 7 kişinin Deva Hastanesi'nde tedavi altına alındığını belirtti.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ'NDEN ANINDA MÜDAHALE

Şehitkamil Belediyesi, Aşağı Arıl ve Uğruca Mahallesi'nde ikamet eden kişilere uygulanan koronavirüs testlerinin pozitif çıkması üzerine karantina altına alınan mahallede kapsamlı dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdi.

Koronavirüs (kovid-19) salgınının yayılma göstermeye başladığı ilk günden aldığı tedbirlerle yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçmek adına çalışma yürüten Şehitkamil Belediyesi, bu doğrultuda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Gaziantep’te, koronavirüs tespit edilen kişi ile temasta bulunduğu kardeşinin yaşadığı 2 ev karantinaya alındı.

Organize Sanayi Bölgesinde bir kozmetik fabrikasında işçi olarak çalışan Nazım Karakuş (36) rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Doktorların şüphe üzerine yaptığı Covid-19 testi pozitif çıkan Karakuş, tedaviye alındı. Nazım Karakuş'un eşi ve 4 çocuğu ile temasta bulunduğu kardeşi Mesut Karakuş ve ailesinin Aşağı Arıl Mahallesi'nde yaşadıkları 2 ev karantinaya alındı. 14 gün süreyle gözlem altında kalacak kişilerin dezenfekte edilen evlerinin giriş ve çıkışları, jandarma tarafından kontrol altına alındı.

Öte yandan hastanede tedavisi devam eden Nazım Karakuş'un temasta bulunduğu ailesi ve kardeşinin yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıkmadığı öğrenildi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Osman Korkut , 17-05-2020 22:43 aşağıdaki yorumu yaptı. Seyrantepe mah 65004 nolu cadde Asude apt no 3 de binada 3 evde ailelerde vaka pozitif çıktı ne karantiya alan var ne dezenfekde eden buna da bu el atın bina sakinleri haalen bişey olmamış gibi dışarı çıkıyor yasak dekan hak getire
FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU