memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

17-05-2020 18:27 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep'te berberler koronavirüs'ten mercek altına alındı

Gaziantep'te berberler koronavirüs'ten mercek altına alındı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Koronavirüs kapsamında 11 Mayıs günü, kontrollü ve randevulu çalışmalarına izin verilen Gaziantep'teki berber ve kuaförlerde denetimler sürüyor"

Koronavirüs kapsamında 11 Mayıs günü, kontrollü ve randevulu çalışmalarına izin verilen Gaziantep'teki berber ve kuaförlerde denetimler sürüyor. Kentte bir berberin korona testi pozitif çıkınca izalasyon başlatıldı.

Gaziantep merkez  Şehitkamil İlçesi  Hürriyet Mahallesi'ndeki bir berberin yapılan testte değeri pozitif çıktı. Berber karantinaya alınırken, izalasyon çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bu gelişme üzerine berber ve kuaförlere olan denetimleri artırdı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, berber ve kuaförlerin yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında işletmelerinde zorunlu bulundurulması gereken ateş öçler cihazlarının dağıtımına başlamıştı.

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Şehitkâmil İlçesi’nde erkek kuaförlüğü yapan M.Ö, Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması nedeni ile acilen tedavi altına alınmış, tespit edilen 14 müşterisine ve ailesine filyasyon yapılarak izleme prosedürü başlatılmıştır. Öte yandan söz konusu kişinin erkek kuaför dükkanı İl Hıfzısıhha kararı ile ekiplerimiz tarafından kapatılmıştır.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU