memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

10-12-2018 20:45 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep'e, 'Milli Mücadele Tabiat Parkı' kurulacak

Gaziantep'e, 'Milli Mücadele Tabiat Parkı' kurulacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 34 hektarlık alana Erişilebilir Milli Mücadele Tabiat Parkı kuracak. Parkta; Antep savunması yeniden canlandıracak. "

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesinin işbirliğinde, Antep savunmasına yakışır bir şekilde tüm önemli olay ve olgular ışığında tasarlanacak alanın, konsept projesi tamamlandı.

 

Geçen hafta bir dizi görüşmede bulunmak üzere Ankara’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Erişilebilir Milli Mücadele Tabiat Parkı’nı Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu’yla görüştü. Şahin, Kandazoğlu’ndan parkın yapımına başlanması için çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta, Gaziantep-Kilis yolu üzerinde yer alacak Tabiat Parkı, Antep savunmasının en önemli kahramanlarından olan Şahin Bey’ in şehit edildiği, Şahin Bey Anıtı’nın bulunduğu alanda yapılacak. Fransız askerlerinin şehre girmesini engelleyen Şahin Bey’in şehit düştüğü Elmalı Köprüsü, anıt mezarın güneydoğusunda bulunacak. Tabiat Parkında, Şahin Bey ve çetelerinin son akşam konuşmasını yaptığı, 14 çocuğun Fransız askerleri tarafından katledildiği yer olması açısından Antep savunması tarihinde önem taşıyan Şahin Bey Anıt Mezarı’nın 300 metre güneybatısında Dokurcum Değirmeni olacak.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU