memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

26-01-2022 18:28 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep Oto ve Makine Sanatkarlarında Balcı dönemi

Gaziantep Oto ve Makine Sanatkarlarında Balcı dönemi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Oto ve Makine Sanatkarları Odası’nın seçiminde yeni başkanı Ramazan Balcı seçildi."

Gaziantep Oto ve Makine Sanatkarları Odası’nın pandemi nedeniyle yapılamayan seçimi kıran kırana yarışla geçti.  Salonda zaman zaman gerginliğin yaşandığı ve Çevik Kuvvetin polisinin salona girerek müdahale ettiği seçimi Ramazan Balcı’nın Başkan olduğu liste 937 oy alarak seçildi. 

Pandemi nedeniyle yapılamayan, iki yıldan beri ertelenen ve  kıran kırana geçen seçim yarışı iddialı geçti. GETHAM’da yapılan olağan genel kurul toplantısına esnafın katılımı oldukça yüksekti. Kar yağışı ve yolların kapalı olması nedeniyle gelmeyen üyeler için her iki adayda araç tahsisleri yaparak adeta bir oyun hesabını yaptılar.

TEPKİLİ KONUŞMA
Mustafa Kemal Güneş’in Başkan olduğu Oto ve Makine Sanatkarları Odası’nın seçiminde, GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu’nun esnafı geren bir konuşma yapması katılımcılar arasında, “Bu seçimi Mustafa Başkan değil Ömer Küsbeoğlu’nun konuşması kaybettirecek’ yorumlarına neden oldu. Saat 17.00’da yapılan sayımda Ramazan Balcı 937 oyla Başkan seçilirken, Mustafa Kemal Güneş’in kesin olmayan sonuçlara göre 715 oy aldığı görüldü.

KATILIM YÜKSEK OLDU
Oto ve Makina Sanatkarları Odası’nın genel kurulunda divanın oluşmasından sonra Başkan Mustafa Kemal Güneş ve diğer aday Ramazan Balcı, ayrı ayrı söz isteyerek konuşma yaptılar. Üyelerin yarısından fazlasının katıldığı genel kurulda Başkan Güneş, yaptıkları hizmetlerdi anlatan slayt gösterisinin ardından, esnafa yeni müjdeleri olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:

ESNAFA HİZMET ETTİK
“Esnafımızın daha rahat ortamda çalışması için Mavikent, Aydınlar ve küçük sanayi bölgelerinde dükkanlar yaparak bir ilke imza attık. Türkiye’nin en büyük küçük sanayi sitesinde sosyal donatıların tam olduğu bir ortam hazırlayarak hem esnafın hem de müşterilerinin memnuniyetini kazandık. Odamızın Üye sayısı 2325’dir. Aktif olarak hizmet veren esnafımıza destek için kolları sıvadık ve yaptığımız hizmetlerin yapacağımız hizmetlere referans olacağını düşünüyoruz. Genel kurula katılım yüksek olsa da oy kullanan üye sayısını 1370 kişi civarında olduğunu biliyoruz. Bu esnafın odasına nasıl sahip çıktığının bir göstergesidir.

KÜSBEOĞLU’NA TEPKİ
GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu’nun divan başkanlığı yaptığı genel kurulda kendi çalışmalarını anlatmasına esnaf tepki gösterdi. Maaş almadan 40 yıl hizmet verdiğini belirten GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Beni başarısız Başkan ilan ettiler. 40 yıldır maaş almadan odalara hizmet veriyorum. Başarısız olsam bu kadar kalırmıydım” diyerek kendini savundu. Seçim salonunda adaylardan birisinin ‘Biz buraya seni dinlemeye gelmedik, bırak kendini övmeyi de seçime geçelim’ demesi üzerine taraftarlar arasında tartışma yaşandı. Ömer Küsbeoğlu’nun salonu geren konuşmasının ardından Divan Heyeti salona polis müdahalesi istedi. Esnaftan büyük tepki alan Ömer Küsbeoğlu, suskunluğa bürünerek salonu terk ederken birçok esnaf provokasyon yaptığını öne sürdükleri Küsbeoğlu’nu kınadı.

BALCI SERT KONUŞTU
GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu’nun esnafa hiçbir katkısı olmadığını öne süren Başkan adayı Ramazan Balcı, “Hangi esnafın ölüsüne, askere giden çocuğuna, okuyan evladına ne gibi bir katkınız oldu. Öyle 5 yerden maaş alıpta ortaya çıkıp maaş almadan bu işi yapıyorum demeniz doğru değil. Maaş almıyorsanız ve geliriniz yoksa neden her dönem aday olupta 40 yıl bu esnafın koltuğunda oturuyorsunuz. Önce esnafa ne faydanız olduğunu anlatın sonra sizi dinleyelim. Bu esnaf Birlik’ten ne fayda gördü” diye tepkisini ortaya koydu. Balcı’nın konuşması katılımcıların alkışları ile kesilirken Ömer Küsbeoğlu cevap veremeden sessizliğe büründü.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ