memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

25-10-2021 09:57 Kategori: GÜNDEM

Gaziantep Barosu yeni başkanını seçti

Gaziantep Barosu yeni başkanını seçti

"Gaziantep Barosu yeni başkanını seçti. 5 Avukatın aday olduğu ve Korona virüs tedbirleri nedeniyle 3 defa ertelenen Gaziantep Barosu 45. Olağan Genel Kurul seçimlerinde İskender Kahraman en yakın rakibine büyük farkla 965 oy alarak ikinci kez başkan seçildi. En Yakın takipçisi Ömer Faruk Akan ise 333 oy ayldı.Üçüncü sıradaki Serip Yılmaz ise 250 oy aldı."

Gaziantep genelinde 2 bin 540 avukat avukatın üye olduğu Gaziantepl Barosunun 2020 yılı Ekim ayının ilk haftası yapılması gereken  seçimi salgın nedeniyle ertelenen genel kurulu, yapıldı. Yapılan secimde İskender Kahraman 965 oy alarak yeni başkan seçildi.

Şato Restorantda gerçekleştirilen Gaziantep Barosu Başkanlık seçiminde, Baro'ya kayıtlı 2 bin 540 avukat, 16 sandıkta oyunu kullandı.

Toplam 5 adayın yarıştığı genel kurulda dün faaliyet raporu açıklanırken, gruplar adına da adaylar konuşmalarını yaptı.

Sabah 09.00’da başlayan ve 17.00'ye kadar süren oy kullanma işlemi için erken saatlerde kongre salonuna gelen avukatlar yoğunluk oluşturdu. Kongre merkezi bahçesine gruplar stant açarken başkan adayları da salon girişinde oy kullanacak üyeleri karşıladı.

 

5 İSİM ADAY OLDU

Toplam 2 bin 540 avukatın oy kullanma hakkına sahip olduğu seçimlerde, baro başkanının yanı sıra  yönetim kurulu, disiplin kurulu,  denetleme kurulu ve Türkiye Barolar Birliği delegeliği oy kullanıldığı seçimde Erdal Geçit, Ömer Faruk Akan, İskender Kahraman, Serpil Yılmaz ve Ali Bakım baro başkanlığı için yarıştılar. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ