memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

26-01-2022 15:49 Kategori: GÜNDEM

Çatıları çöktü destek bekliyorlar

Çatıları çöktü destek bekliyorlar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te etkili olan kar yağışı sonrası küçük sanayi sitesinde onlarca küçük işletmenin çatısı çöktü. Yetkililerden destek bekliyorlar."

Bir haftadan beri etkilo  olan kar yağışı köylere bağlı bir çok yollar ulaşıma kapanırken, şehirin çeşitli bölgelerinde ve Küçük Sanayi Sitesinde onlarca işletmenin çatısına birikerek ağırlık oluşturdu. Ağırlığa dayanamayan çatı, gece geç saatlerde yavaş yavaş çöktü. Mağdur olan işyeri sahiplerinin milyarlarca zararlık var.

Sabah iş yerlerine gelen çalışanlar ve işyeri sahipleri çatılarının çöktüğünü, bazı makinalarında zarar oluştuğunu gördüler. İşyerlerinin ham madde depolarıda çökmenin neticesinde zarar oluştu. Çöken çatıların altında onlarca arabada var.

www.memohaber.com haber merkezini arayan onlarca işyeri sahipleri seslerine kulak vermemizi istediler. Meydana gelen olayda can kaybı yaşanmazken, işletme sahipleri yetkililerden yardım istedi. İşyeri zarar gören işletme sahipleri "Son 45 yılın en çok kar yağışı bizi de vurdu. Kar yağışı nedeniyle gece geç saatlerde çatıya biriken kar nedeniyle iş yerimizin çatısı çöktü. İş yerimizi kullanamıyoruz altında da bütün makinalarımız ve hammaddemiz zarar görmüştür yetkililer bize yardımcı olsunlar. Afet olan bir durum ve bundan dolayı da üretim yapamıyoruz. Sesimize kulak verecek yetkili bulamıyoruz" dedi.

 

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ