memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

21-06-2022 12:37 Kategori: GÜNDEM

Başsavcı Karataş'ın kariyeri dikkat çekiyor!

Başsavcı Karataş'ın kariyeri dikkat çekiyor!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Adliyesinde, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcı vekili olarak görev yaparken terfi ederek Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirilen İsmail Karataş'ın kariyeri başarılarla dolu olmasıyla dikkat çekiyor."


Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin yaz kararnamesi ile Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Karataş, Erzurum ve Düzce’de terör savcılığı sırasında FETÖ’ye yönelik soruşturmalarda gösterdiği başarısı nedeniyle Adalet Bakanlığı’na atanmıştı.

Bakanlıktaki çalışmalarıyla dikkati çeken Karataş, 4 yıl önce Gaziantep Başsavcı Vekilliğine atanarak, cezaevlerinin sorumluluğunu yürüttü. Özellikle uyuşturucuya yönelik yürütülen soruşturmaların başında yer alan Karataş’ın, görev yaptığı süre boyunca uyuşturucu örgütlerinin ele başları ile çok sayıda zehir taciri yakalandı.

Türkiye genelinde şüpheli sayısı bakımından gerçekleştirilen en büyük operasyonlardan olan 392 şüpheli hakkında gözaltı kararının verildiği geniş çaplı uyuşturucu operasyonun da başındaki isim olan Karataş, soruşturmalara yenilikler kazandırarak, uyuşturucu satıcılarının ceza almasında kuvvetli delil niteliği taşıyan teknik ve fiziki takip gibi konuların yaygınlaştırılmasında da önemli rol üstlendi.

Kentte gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarıyla gençlerin zehre bulaşmasının önüne geçildi.

Başsavcı Karataş’ın eski Başsavcı Önder Kemal Sekücü’nün ayrılmasının ardından 1 Temmuz’da göreve başlayacağı öğrenildi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ