memo

Bugun...
11-01-2018 21:13 Kategori: GÜNDEM

Ankara'daki Gaziantepliler, 'Gazilik' resepsiyonu düzenleyecek

Ankara'daki Gaziantepliler, 'Gazilik' resepsiyonu düzenleyecek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantepliler Birlik ve Beraberlik Derneği, 6 Şubat'ta Gaziantep'e 'gazilik' unvanının veriliş yıldönümü nedeniyle resepsiyon düzenleyecek. "

Gaziantepliler Birlik ve Beraberlik Derneği, 6 Şubat'ta Gaziantep'e 'gazilik' unvanının veriliş yıldönümü nedeniyle resepsiyon düzenleyecek.
Başkentte yaşayan 25 bin Gaziantepliyi bir araya getirerek, kenti daha güçlü temsil etmek amacıyla kurulan Ankara Gaziantepliler Birlik ve Beraberlik Derneği faaliyetlerine başladı. Mehmet Ali Borsöken başkanlığında, Gaziantep'in Ankara'da daha güçlü şekilde temsil edilmesi ve kentin kültürünü tanıtmak amacıyla kurulan dernek Gaziantep'e 'gazilik' unvanının verilişinin 97'nci yıl dönümü nedeniyle resepsiyon düzenleyecek.
Başkan Borsöken, Ankara'da binlerce Gazianteplinin bulunduğunu fakat temsil eden sivil toplum kuruluşu sayısının az olduğunu söyledi. Kısa süre önce kurdukları dernekle Ankara'da ki Gazianteplileri bir araya getirerek kültürel tanıtımlar yaparak, Gaziantep'i daha güçlü temsil etmek istediklerini ifade eden Borsöken şöyle konuştu:
"Derneğimizi, Ankara’da bulunan hemşerilerimizle buluşmak, kaynaşmak Gaziantep kültürünü tanıtmak ve yaşatmak için kurduk. Gaziantep'in 'Marka şehir' ve 'Gastronomi şehri'  unvanlarını daha ileriye taşımayı amaçlıyoruz. Ankara'da çok sayıda Gaziantepli bürokratımız bulunuyor. Onları da dernek çatımız altında bir araya getirerek Gaziantep'i çok daha güçlü bir şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz.  Bununla beraber, sanayici ve işadamlarımıza danışmanlık ve yol gösterici roller üstlenmek, belli zamanlarda başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize burs ve barınma yerleri temin etmeyi de planlıyoruz. Bu doğrultuda benimle aynı düşünceyi paylayan arkadaşlarımızla bir araya gelerek faaliyetlerimize başladık."
Derneğin etkin olarak projelere imza atacağını dile getiren Borsöken, Gaziantep'e Gazilik unvanın veriliş yıl dönümü nedeniyle üst düzey bürokratların da katılacağı resepsiyon düzenleyeceklerini açıkladı.Kaynak: dHA
Editör: haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU