memo

Bugun...
11-07-2018 20:56 Kategori: GÜNDEM

Abdullah Tancan'a Gaziantep'i onurlandıran görev

Abdullah Tancan'a Gaziantep'i onurlandıran görev
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'in önemli bürokratlarından Abdullah Tancan, Gaziantep'i onurlandırarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı oldu. "

Bakan Fatih Dönmez onuruyla atanan Tancan'ın asalet atamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezisinden döndüğünde yapacağı öğrenildi. Tancan bu görevinden önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda müsteşar yardımcılığı görevinde bulunmuştu. 
 
ASALETEN ATAMASINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPACAK
 
Gaziantep'in sevilen bürokratlarından Abdullah Tancan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı oldu. Bakan Fatih Dönmez oluruyla atanan Tancan'ın asalet atamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezisinden döndüğünde yapacağı öğrenildi. Gaziantep'te çeşitli il müdürlüklerinde yaptığı hizmetleriyle takdir toplayan Elektirik- Elektronik mühendisi olan Abdullah Tancan 1988 yılından itibaren Şahinbey Telefon Müdür Yardımcısı, Şehitkamil Telefon Müdürü, 1997 yılı itibariyle Tedaş Gaziantep Müesse Müdürlüğünde Planlama etüt ve proje, Müşteriler, Müessese müdürlüğü ve Yönetim komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Tancan 2004 yılından itibaren Ankara Başkent Elektirik dağıtım AŞ'de Genel müdür yardımcısı, Tedaş'da Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Elektirik Dağıtım şebekeleri Rehabilitasyon projesi uygulama birim başkanı görevlerinde bulunduktan sonra, 2010 yılında Enerji piyasası düzenleme kurumuna kurul üyesi olarak atandı. 6 yıl bu görevi başarılı bir şekilde yürüten Abdullah Tancan, 2016 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığına Müsteşar Yardımcısı olarak Atandı. Bu görevinden de 24 Haziran'da yapılacak Milletvekilliği genel seçiminde aday olabilmek için istifa eden Tancan artık Gaziantep'in Bakan yardımcısı olarak görev alacak.


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU