memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

12-05-2022 23:52 Kategori: GÜNDEM

Prof. Dr. Filiz: Ek Gösterge 3600’e Yükseltilmeli!..

 Prof. Dr. Filiz: Ek Gösterge 3600’e Yükseltilmeli!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz 12 Mayıs Hemşireler Günü vesilesiyle TBMM’de yaptığı konuşmasında, “Uzman Hemşirelere, Uzman Kadrosu” istedi."

Prof. Dr. Filiz “Tüm hemşirelerin Hemşireler Günü’nü kutluyorum” diyerek başladığı konuşmasında hemşirelerin sorunlarından bahsetti.

Ek Gösterge 3600’e Yükseltilmeli!..

Hemşireliğin gerçekten zor, meşakkatli ancak gönüllülük esasına dayanan, hep güler yüzlü olmayı gerektiren bir meslek olduğunu söyleyen Prof. Dr. Filiz, hemşirelerin yetersiz istihdama bağlı ağır iş yükü ve nöbet yoğunluğu altında ezildiklerini, bu alandaki istihdamın mutlaka artırılması gerektiğini vurguladığı konuşmasında; “Performansa dayalı ek ödemenin çalışanlar arasında adaletli dağıtımı sağlanmalı, lisans mezunu sağlık çalışanlarının ek göstergeleri bir an önce 3600'e çıkartılmalı ayrıca uzman hemşirelere uzman kadrosu verilmelidir. Bugün vesilesiyle "Her sardığım ve iyileştirdiğim yara, benim için küçük bir madalya olacak." anlayışıyla hizmet veren ilk hemşiremiz Safiye Hüseyin'in şahsında vefat eden tüm hemşirelerimize de Allah'tan rahmet, hayatta olanlara da esenlikler diliyorum” ifadelerine yer verdi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ