memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

17-07-2019 11:22 Kategori: GÜNDEM

Eczacılara yeşil pasaport hakkı!..

 Eczacılara yeşil pasaport hakkı!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Gaziantep Milletvekili Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda Eczacılara “yeşil pasaport” verilmesi gerektiğini dile getirdi. "

Kaplan konuşmasında eczacıların, halka kamu adına sağlık hizmeti sunan emekçiler olduğunu vurgularken; Eczacıların mesleki gelişim ve eğitim faaliyetleri nedeniyle düzenli yurtdışına çıktıklarını ifade ederek, yeşil pasaport haklarının olması gerektiğini belirtti.

Kaplan’ın konuşması şöyle: “Eczacılar, halka kamu adına sağlık hizmeti sunan sağlık emekçileridir. Sağlık Bakanlığı tebliğinde de belirtildiği üzere eczaneler birinci basamak sağlık kuruluşları sayılmıştır. Eczacılarımızın mesleki gelişim ve eğitim faaliyetleri nedeniyle uluslararası ilaç sektörüyle ilgili araştırma ve gelişmeleri takip etmek açısından uluslararası toplantı, konferans, eğitim, seminer, sempozyum, araştırma faaliyetleri ve kongrelere sürekli katılım sağlamaktadırlar. Tüm bu nedenlerle, eczacılık mesleğinin ülkemizdeki kalitesini arttırmak için yurtdışına sıkça seyahat etmek durumunda kalan ve 1. derece kamu hizmeti gören kamuda, özel sektörde çalışan eczacılara ve eczane eczacılarımıza yeşil pasaport hakkı tanınmasını talep ediyoruz. Bununla ilgili çalışma yapılmasını en kısa zamanda bekliyoruz” dedi.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna